ابتکار شاهین شهر در مدیریت آبهای خاکستری

ارسال با:

ابتکار شاهین شهر در مدیریت آبهای خاکستری  | احداث بزرگترین دریاچه مصنوعی پساب در شاهین‌شهر | احداث بزرگترین تفرجگاه شهری

به گزارش پایگاه خبری شاهین شهری ؛ شهردار شاهین شهر از احداث مخزن ذخیره پساب در قالب دریاچه مصنوعی در اراضی غرب شهر و با هدف تامین منابع آب پایدار فضای سبز و ایجاد تفرجگاه بزرگ شهری خبر داد.

احداث بزرگترین دریاچه مصنوعی مرکز ایران در شاهین شهرسعید ابریشمی راد بابیان این که شاهین‌شهر در حال حاضر دارای بیش از ۳۸۰ هکتار فضای سبز است، اظهار کرد: تامین منابع آب پایدار برای نگهداری و توسعه فضای سبز مطابق پیش بینی طرح تفضیلی و اسناد بالادستی یکی از بزرگترین چالش های شهرداری شاهین شهر است.

 

وی با اشاره به هدر رفت قابل توجه پساب در فصول پاییز و زمستان افزود: سالانه حدود یک میلیون متر مکعب پساب مازاد بر مصرف فضای سبز در نیمه دوم سال به هدر می رود که با مدیریت بهره‌وری منابع می‌توان با ذخیره سازی مناسب از این سرمایه عظیم حفاظت و بهره‌برداری کرد.

 

شهردار شاهین‌شهر با بیان این که احداث دریاچه مصنوعی پساب در فضایی با وسعت حدود ۲۰ هکتار انجام خواهد شد، خاطرنشان‌کرد: این دریاچه در ضلع غربی شهر و در مجاورت اتوبان آزادگان و جاده جهاد آباد با ظرفیت ذخیره‌سازی حدود ۲ میلیون متر مکعب احداث می‌شود.

 

وی با بیان اینکه همزمان در فضای پیرامونی دریاچه مصنوعی حدود ۵۰ هکتار تفرجگاه نیز احداث می‌شود، تصریح نمود: برای کاهش هزینه‌های ناشی از خاکبرداری در احداث مخزن ذخیره، خاک مازاد به صورت تپه ماهورهای مصنوعی به عنوان بزرگترین تفرجگاه شهر برای گذران اوقات فراغت شهروندان و گردشگران سراسر استان و کشور احداث خواهد شد.

 

وی با تاکید بر لزوم توجه به مسائل زیست محیطی خاطر نشان کرد: ذخیره سازی پساب با حجم بالا در قالب دریاچه مصنوعی همواره نگرانی‌های فنی و زیست محیطی در بردارد در همین راستا با هماهنگی و نظر کارشناسان و مشاورین متخصص و کارآزموده تصفیه‌خانه تکمیلی پساب با ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی به منظور تصفیه مجدد و کاملتر با اعتبار حدود ۸۰۰ میلیارد ریال همزمان با دریاچه مصنوعی پساب در حال احداث است.

 

ابریشمی راد با دعوت از بخش خصوصی به منظور جذب سرمایه‌ در توسعه و رونق گردشگری افزود: احداث تفرجگاه بزرگ شهر و دریاچه مصنوعی ذخیره پساب ظرف دو سال آینده با اعتبار اولیه ۳هزار میلیارد ریال به سرانجام خواهد رسید.

ارسال با:
کلاسی نو در حقیقت اولین آموزشگاه کنکور ایران است که تمامی برنامه ها و کلاس های آن، به صورت زنده و آنلاین برای دانش آموزان در سراسر کشور برگزار می شود.

💡 مطالب پیشنهادی

سارق مشاعات آپارتمان های شاهین شهر

دستگیری سارق مشاعات آپارتمان‌های شاهین شهر در عملیات ضربتی نیروی پلیس

سارق مشاعات آپارتمان‌های شاهین شهر در عملیت ضربتی نیروی پلیس این شهرستان در مخفیگاه خویش دستگیر شد. وی با ترفندی خاص وارد مجتمع های مسکونی می‌شد و اقدام به سرقت دوچرخه و اموال موجود در انباری ها و پارکینگ مجتمع می‌کرد. متهم ۳۲ ساله در تحقیقات تکمیلی پلیس به ۱۰ فقره سرقت اموال مشاعات ساختمانی در سطح شهرستان اعتراف کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *