اخبار ویژه

اخبار اقتصادی شهرستان شاهین شهر و میمه

زمین ساخت ۵۰۰ واحد مسکونی ویلایی طرح نهضت ملی مسکن وزوان واگذار شد

صادق حاجی ریاست اداره مسکن و شهرسازی شهرستان شاهین شهر و میمه

◼ رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان شاهین شهر و میمه گفت: در شهر وزوان از متقاضیانی که برای طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند ۸۰۰ متقاضی پس از بررسی و پالایش لازم، تایید نهایی شدند که تا کنون زمین به ۵۰۰ متقاضی برای ساخت مسکن ویلایی تک واحدی واگذار شده است. ◼ صادق حاجی با بیان اینکه در شهر وزوان ، ۲۰ هکتار زمین در مرحله الحاق به محدوده شهری قرار دارد گفت: در شهر میمه نیز زمین برای ۱۳۶ متقاضی واجد شرایط در طرح نهضت ملی مسکن تامین شده و الحاق ۱۳ هکتار به محدوده شهری برای کسری زمین این شهر نیز در دست پیگیری و انجام است. ◼ وی با اشاره به اینکه در شهر لایبید حدود ۱۰۰ متقاضی تایید نهایی شدند که برای آنان تامین زمین انجام شد عنوان کرد: در شهرهای گز و گزگاب با توجه به فقدان زمین دولتی از طریق توافق با مالکین در حال پیگیری هستیم که در حال حاضر نیز توافق ۲۰ هکتاری انجام شده تا به زودی به محدوده شهری الحاق و زمین به متقاضیان این ۲ شهر تخصیص داده شود.  

متن کامل را ببینید

پروژه ۹۲۰ واحدی طرح نهضت ملی مسکن شاهین شهر به مرحله نازک کاری رسید

پروژه ۹۲۰ واحدی طرح نهضت ملی مسکن شاهین شهر به مرحله نازک کاری رسید

◼ رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان شاهین‌شهر و میمه از پایان عملیات سفت کاری پروژه ۹۲۰ واحدی طرح نهضت ملی مسکن شهر شاهین شهر و شروع عملیات نازک کاری آن در آینده نزدیک خبر داد. ◼ وی تصریح کرد: در حال حاضر پروژه ۹۲۰ واحدی شهر شاهین شهر که در قالب ۱۲ بلوک شامل ۱۰ بلوک ۱۲ طبقه و ۲ بلوک ۱۴ طبقه در حال احداث بوده و سفت کاری آن انجام شده است. ◼ صادق حاجی افزود: در حوزه طرح نهضت ملی مسکن، برای شهر شاهین شهر ۵۲ هزار نفر ثبت نام کردند که پس از انجام بررسی و پالایش های لازم ۱۱ هزار و ۵۰۰ متقاضی تایید نهایی شدند و برای آنان تشکیل پرونده و برای ساخت بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ واحد در شهر شاهین شهر تامین زمین شده و تامین زمین برای مابقی متقاضیان در دست پیگیری است.  

متن کامل را ببینید

آغاز طرح ساماندهی تابلوهای اصناف شاهین شهر با اخطار و مهلت ۴۸ ساعته

اخطار و فرصت 48 ساعته شهرداری در طرح ساماندهی تابلوها به کسبه و اصناف شاهین شهر

معاون اجرایی و خدمات شهری شهرداری شاهین شهر با بیان اینکه ایجاد وحدت و زیبایی بصری در سطح شهر را از اهداف اجرای طرح ساماندهی تابلوهای اصناف است از آغاز این طرح در سطح شهر از روز یکشنبه 28 آبان خبر داد. وی ادامه داد این طرح از خیابان عطار شاهین شهر با اخطار و فرصت ۴۸ ساعته برای اصلاح آغاز شده و انتظار می‌رود کسبه و اصناف شاهین شهری در راستای برقراری نظم بصری و آرامش در سیمای شهر ، نهایت همکاری را با اداره زیباسازی معاونت اجرایی و خدمات شهری شهرداری داشته باشند.

متن کامل را ببینید

بازرسی از واحدهای صنفی عرضه کننده کالاهای اساسی در شهرستان شاهین شهر و میمه

حضور مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان اصفهان در محل فرمانداري شهرستان شاهین شهر و میمه و برگزاری جلسه با فرماندار سید محمدرضا کاظمی طبا

یه گزارش پایگاه خبری شاهین شهری "جواد محمدی فشارکی" #مدیر_بازرسی و #نظارت_بر_اصناف استان اصفهان پس از حضور در #شاهین_شهر در جلساتی با فرماندار شهرستان و مدیر و هیات رئیسه #اتاق_اصناف شرکت نمود و از روند بازرسی در شهرستان مطلع گردید. در نشست با فرماندار نحوه ارائه #مجوز و ارزیابی نمایشگاه ها به همراه بررسی راهکارهای مربوطه مورد بررسی مشترک قرار گرفت. بازرسان اصناف به همراه #بسیج_اصناف با هدف پایش قیمت‌ ها و نظارت بر روند توزیع #شکر و #برنج_هندی و #برنج_تایلندی به شهروندان از واحدهای صنفی عرضه کننده #کالاهای_اساسی در شهرستان شاهین شهر #بازرسی نمودند. بازرسان اصناف شهرستان شاهین شهر و میمه به همراه رییس #پلیس_اطلاعات_و_امنیت_عمومی این شهرستان گشت و بازرسی مشترکی از #واحدهای_صنفی_مختلف با هدف شناسایی و برخورد با #اشتغال_غیرمجاز #اتباع_خارجی صورت دادند و واحدهای صنفی متخلف در این شهرستان #پلمب شدند.

متن کامل را ببینید

بازارچه صنایع دستی و محصولات غذایی دسترنج بار دیگر در شاهین شهر گشایش یافت

در راستای حمایت از زنان کارآفرین و سرپرست خانوار بازارچه صنایع دستی و محصولات غذایی "دسترنج" بار دیگر به مدت یک هفته از 24 تا 30 مهرماه در شاهین شهر دایر گردید.

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری شاهین شهری در راستای حمایت از #زنان_کارآفرین و #سرپرست_خانوار #بازارچه #صنایع_دستی و #محصولات_غذایی " #دسترنج " در آیینی با حضور "سیدمحمدرضا کاظمی طبا" فرماندار شهرستان #شاهین_شهر_و_میمه افتتاح شد. شایان ذکر است این نمایشگاه از 24 تا تاریخ ۳۰ مهر ۱۴۰۲ همه روزه از ساعت ۱۶ الی ۲۰ در #نگارخانه_آفتاب #ساختمان_نگارستان #شهرداری_شاهین_شهر واقع در ضلع جنوب شرقی میدان فاطمیه (س) شاهین شهر ، جهت بازدید علاقمندان و در صورت تمایل، خرید صنایع دستی و محصولات خانگی دایر می‌باشد.

متن کامل را ببینید

کسب رتبه اول اشتغال توسط شاهین شهر در استان اصفهان | از آمار تا واقعیت!

ایجاد اشتغال بیکاری استخدام

(در ادامه خبر؛ پی نوشت مدیر مسئول پایگاه خبری شاهین شهری را با مدیران ارشد شهرستان در خصوص آمار اشتغالزایی شهرستان حتما بخوانید) به گزارش پایگاه خبری شاهین شهری از فرمانداری شهرستان شاهین شهر و میمه، بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته شهرستان شاهین شهر و میمه در بین شهرستان های استان اصفهان موفق شد در حوزه ایجاد اشتغال رتبه اول را کسب نمایید. سید محمدرضا کاظمی طبا فرماندار شهرستان در این خصوص اظهار داشت : در راستای تحقق یک میلیون فرصت شغلی و برابر نامه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان ، شهرستان شاهین شهر و میمه با ثبت ۲۹۷۷ شغل با پوشش تعهد ۴۴ درصدی حائز رتبه اول در بین شهرستان های استان در ایجاد فرصتهای شغلی شد. وی ضمن تبریک این دستاورد مهم، از همه افرادی که به هر نحو ممکن در تحقق این موفقیت، سهیم و دست اندرکار بوده‌اند تقدیر و تشکر کرد.

متن کامل را ببینید

بزرگترین شرکت تولید ماشین ظرفشویی کشور در شهرستان شاهین شهر و میمه اصفهان افتتاح شد

به گزارش پایگاه خبری شاهین شهری در سفر یک روزه "عباس علی آبادی" وزیر صنعت معدن و تجارت دولت سیزدهم در هفته دولت 1402 به اصفهان، بزرگترین خط تولید ماشین ظرفشویی کشور، در شهرک صنعتی مورچه خورت شاهین‌شهر اصفهان افتتاح شد. "محمدرضا دیانی" مدیر عامل این مجموعه صنعتی گفت: با راه اندازی این خط تولید، روزانه 1500 دستگاه ماشین ظرفشویی در انواع مختلف تولید می‌شود. دیانی افزود؛ این کارخانه در زمینی به مساحت ۲۰ هزار مترمربع و یا هزینه حدود هزار میلیارد تومان با دانش بومی متخصصان ایرانی طراحی و راه اندازی شده است. وی با اشاره به اینکه با راه اندازی این مجموعه سالانه با تولید ۳۵۰ هزار دستگاه ماشین ظرفشویی نیمی از نیاز کشور در داخل تامین خواهد شد.

متن کامل را ببینید

واگذاری زمین رایگان به دهک‌های پایین

زمین رایگان لایحه طرح برنامه هفتم توسعه اقتصادی نهضت ملی مسکن

در قالب برنامه هفتم توسعه پیشنهاد شده به دهک‌های اول تا سوم زمین رایگان واگذار شود و ۲۰ درصد تسهیلات بخش بانکی به بخش مسکن اختصاص پیدا کند. در حال حاضر و بنا به گفته مجتبی یوسفی ـ عضو کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه - اگر فردی تمام درآمد خود را پس انداز کند، در مدت زمان سی سال - در عمده شهرهای کشور - صاحب خانه خواهد شد و اگر این فرایند بر اساس استانداردهای لازم باشد و فرد یک سوم درآمد خود را مورد صرفه‌جویی و پس‌انداز قرار دهد، در طول ۹۰ سال خانه دار می شود. وی با اشاره به ...

متن کامل را ببینید

در حوزه مسکن عقب مانده ایم !

در حوزه مسکن عقب مانده ایم

فرماندار شهرستان شاهین شهر و میمه در نشست خبری اصحاب رسانه ضمن ارائه گزارشی از وضعیت واگذاری اراضی نهضت ملی مسکن در شهرهای شهرستان شاهین شهر و میمه، اظهار نمود که با توجه به حجم بسیار زیاد تقاضای مسکن دولتی در حوزه واگذاری مسکن نسبت به برخی از شهرستان های استان اصفهان عقب مانده ایم. کاظمی طبا در خصوص مشکلات افزایش شدید قیمت در حوزه مسکن که در کل کشور اتفاق افتاده است در خصوص راهکار کاهش فشار این موضوع در شهرستان اشاره کرد که متاسفانه مدیریت این مشکل در شهرستان و خصوصاً در شاهین شهر به علت عدم تناسب عرضه و تقاضا بسیار دشوارتر از سایر شهرستان های کشور با تقاضای کمتر شده است . وی با اشاره به اینکه بازرسی از مشاورین املاک توسط گروه ویژه ای از کارشناسان به منظور شناسایی متخلفان در حال حاضر در جریان است، ادامه داد تنها نظارت و بازرسی تاثیر مطلوبی نخواهد گذاشت و یکی از راهکارهای بسیار موثر که می‌تواند به رفع این مشکل بزرگ و پیچیده کمک کند، افزایش عرضه مسکن ، توام با نظارت قوی و مداوم در بازار مسکن می باشد و اعمال فشار بازرسی در مشاورین املاک به تنهایی و بدون عرضه زمین و مسکن به متقاضیان، به دلایل مختلف می تواند موجب تشدید مشکل مسکن در شاهین شهر شود.

متن کامل را ببینید

افزایش قیمت نان بدون مصوبه و مجوز تخلف است | با متخلفین به شدت برخورد می‌شود

قیمت نان نانوایی کیفیت نان

فرماندار شهرستان شاهین شهر و میمه : دستورالعمل و مصوبه ای برای افزایش قیمت نان یارانه ای ابلاغ نشده است | شورای آرد و نان شهرستان تا حد امکان مخالف افزایش قیمت نان است | افزایش قیمت نان بدون مصوبه شورای آرد و نان ، تخلف است.| شهروندان می‌توانند تخلف قیمت نانوایی ها را گزارش کنند به گزارش پایگاه خبری شاهین شهری ، "سید محمدرضا کاظمی طبا" فرماندار شهرستان شاهین شهر و میمه روز دوشنبه 16 مردادماه 1402 در نشست خبری روز خبرنگار در جمع اصحاب رسانه در پاسخ به این سئوال خبرنگاران که آیا نان در شهرستان شاهین شهر و میمه گران شده است یا خیر ؟ و آیا برنامه ای برای گران شدن نان در نظر گرفته شده است؟ توضیحاتی را مبنی بر عدم افزایش رسمی قیمت نان دولتی و مشروط بودن افزایش قیمت نان در نانوایی‌های خصوصی اعلام نمود. فرماندار شهرستان شاهین شهر و میمه با اشاره به اینکه سه گروه نانوایی (یارانه ای نوع اول ، یارانه ای نوع دوم و آزادپز- یا بدون یارانه) در حال فعالیت و خدمات رسانی به مردم هستند، تصریح کرد که در شهرستان شاهین شهر و میمه در حال حاضر تنها 10 نانوایی از مجموع 170 نانوایی موجود در شاهین شهر، آزادپز هستند و در گرگاب ، میمه ، گز و لایبید نانوایی آزادپز نداریم. کاظمی طبا با توضیح اینکه افزایش قیمت نان در نانوایی‌های آزادپز نیز منوط به تایید شورای آرد و نان شهرستان  و تنها در راستای مصوبات این شورا می‌باشد، افزود: این شورا به شرطی که آنالیز عملکردی و هزینه و درآمد نانوایی توجیه کننده افزایش قیمت نان باشد، با درخواست واحد نانوایی در چهارچوب مقررات و مصوبه های حاضر موافقت می‌نماید. فلذا افزایش قیمت بدون صدور مجوز و یا خارج از مصوبه از شورای آرد و نان شهرستان توسط واحد نانوایی تخلف منظور خواهد شد.

متن کامل را ببینید