اخبار ویژه

سلامت‌وبهداشت | شاهین‌شهر

بازداشت ۱۱ نفر از مسئولان هرمزگان در رابطه با قاچاق سوخت

بازداشت 11 مسئولین هرمزگان در رابطه با قاچاق سوخت

◼به گزارش پایگاه خبری شاهین شهری ، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان، اظهار داشت: در پی گزارش دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی در خصوص همکاری 6 نفر از دهیاران در روستا‌های تابعه بندرعباس به همراه 3 نفر از کارمندان اداره صمت و 2 نفر از اعضای نظام مهندسی با قاچاقچیان سوخت، به دستور مقام قضایی، نسبت به دستگیری این افراد اقدام شد. ◼ وی خاطر نشان کرد: در روند تحقیقات قضایی مشخص شده است که متهمین از طریق صدور تأییدیه خلاف واقع برای دارندگان ماشین آلات راهسازی، امکان دریافت سوخت بدون هیچگونه فعالیتی را فراهم می‌کردند و از این طریق اقدام به معاونت در قاچاق کرده‌اند. ◼ اکبری با اشاره به اینکه علیه دو نفر از مسئولان اتحادیه‌های صنفی نیز اعلام جرم شده است، افزود: درباره متهمین دستگیر شده قرار تأمین کیفری صادر شده است و رسیدگی قضایی به منظور شناسایی ابعاد دیگر این پرونده و دستگیری سایر متهمان همچنان ادامه دارد که با تکمیل روند تحقیقات، متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.

متن کامل را ببینید

تجلیل از پرستاران شاهین شهر به مناسبت روز پرستار | ۱۴۰۲

تقدیر از پرستاران شاهین شهر به مناسبت روز پرستار | 1402

◼ به گزارش پایگاه خبری شاهین شهری ، روز یکشنبه 28 آبان 1402 در سالروز ولادت فرخنده حضرت زینب(س)  به مناسبت روز پرستار، با حضور «حجت السلام و المسلمین باقریان» امام جمعه شاهین شهر، «سید محمد رضا کاظمی طبا» فرماندار شهرستان شاهین شهر و میمه، «ابریشمی راد» شهردار شاهین شهر ، رئیس و اعضای شورای اسلامی شاهین شهر و برخی مدیران ، از پرستاران بیمارستان گلدیس شاهین شهر تجلیل به عمل آمد.

متن کامل را ببینید

مدیر اورژانس و فوریت‌های پزشکی شاهین شهر :
آمبولانس‌های شاهین شهر وضعیت اورژانسی پیدا کرده است.

◼ نریمان صادقی، مدیر اورژانس و فوریت‌های پزشکی شاهین شهر روز جمعه در نشست مشترک مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان شاهین شهر و میمه با حینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در شاهین‌شهر اظهار کرد: آمبولانس‌های شاهین شهر به علت فرسودگی و کمبود اعتبار نگهداری وضعیت اورژانسی پیدا کرده است. ◼ وی افزود : نیمی از ۱۴ خودرو اورژانس شاهین شهر با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت از کار افتاده محسوب می شوند و به تعمیرات اساسی نیاز دارد. | ایستگاه اورژانس شهر گز به توجه بیشتری نیاز دارد | احداث ایستگاه‌های اورژانس جدید در محله های پرجمعیت مسکن مهر و گلدیس الزامی است.

متن کامل را ببینید

عیادت از بیماران و تقدیر از پرسنل بیمارستان گلدیس به مناسبت هفته فرهنگی شاهین شهر ۱۴۰۲

عیادت از بیماران و تقدیر از پرسنل بیمارستان گلدیس به مناسبت هفته فرهنگی شاهین شهر 1402

به گزارش پایگاه خبری شاهین شهری به مناسبت هفته فرهنگی شاهین شهر روز یکشنبه 14 آبان ماه 1402 در سومین روز از هفته نکوداشت شاهین شهر ، مدیران شهرداری و برخی اعضای شورای شهر ضمن حضور در بیمارستان گلدیس این شهر از بیماران عیادت و از پرسنل ، کادر درمان و ریاست بیمارستان به مناسبت تلاش ایثارگرانه و شبانه روزی ایشان تقدیر نمودند.

متن کامل را ببینید

برگزاری ویژه برنامه ” زنگ سلامت ” به مناسبت هفته فرهنگی شاهین شهر | ۱۴۰۲

برگزاری ویژه برنامه " زنگ سلامت " به مناسبت هفته فرهنگی شاهین شهر | 1402

◼ به گزارش پایگاه خبری شاهین شهری ، ویژه برنامه " زنگ سلامت " به همت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری شاهین شهر و با همکاری جمعیت هلال احمر و شبکه بهداشت شهرستان شاهین شهر و میمه ، به مناسبت هفته فرهنگی شاهین شهر ویژه برنامه سنگ سلامت در سومین روز این هفته 14 آبان 1402 در محل بوستان مادر این شهر با اعضاء جمعیت هلال احمر و کارشناسان بهداشت به همراه شهروندان ، برگزار و شرکت کنندگان علاوه بر پایش سلامت از آموزش ها و توصیه های لازم بهره‌مند شدند.

متن کامل را ببینید

شبکه بهداشت درمان شهرستان شاهین شهر و میمه خبر داد:
خدمت رسانی شبانه روزی ۱ بیمارستان ، ۵ درمانگاه و ۷ داروخانه حتی در ایام تعطیل به شهروندان شاهین شهری

خدمت رسانی شبانه‌روزی ۱ بیمارستان و ۵ درمانگاه و ۷ داروخانه حتی در ایام تعطیل به شهروندان شاهین‌شهری

معاونت غذا و دارو شبکه بهداشت و درمان شاهین شهر از خدمت رسانی شبانه‌روزی ۱ بیمارستان و ۵ درمانگاه و ۷ داروخانه حتی در ایام تعطیل به شهروندان شاهین‌شهری خبر داد. این مراکز شامل ...

متن کامل را ببینید

نصب و راه اندازی ۴ دستگاه همودیالیز جدید در بیمارستان گلدیس شاهین شهر

نصب 4 دستگاه همودیالیز تولید داخل کشور در بیمارستان گلدیس شاهین شهر

صبح امروز  4 دستگاه همودیالیز تولید داخل کشور در بیمارستان گلدیس شاهین شهر، جهت افزایش امکانات و تسریع خدمت رسانی در بخش درمان به بیماران نصب و راه اندازی گردید.  به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شاهین شهری صبح روز سه شنبه ۱۷ مردادماه ۱۴۰۲ ، ۴ دستگاه همودیالیز مدل ATF1022 دریافتی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ، در بخش دیالیز بیمارستان گلدیس شاهین شهر ، جهت افزایش و توسعه امکانات فنی و دستگاهی بیمارستان و تسریع و افزایش خدمت رسانی به بیماران ، نصب و راه اندازی گردید. شایان ذکر است این دستگاه ها تولید شرکت آریا طب فیروز بوده و از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان دریافت و صبح امروز در بخش دیالیز بیمارستان گلدیس شاهین شهر راه اندازی گردید.

متن کامل را ببینید

الزام مدیران تبلیغات شهرستان شاهین شهر به استعلام تبلیغات پزشکی قبل از انتشار

به گزارش پایگاه خبری شاهین شهری از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهین شهر و میمه جلسه هماهنگی نظارت بر محتوای حوزه سلامت با حضور رئیس و اعضای هیات مدیره نظام پزشکی شهرستان به منظور نظارت بیشتر و دقیق تر بر محتوای تبلیغات پزشکی و حوزه سلامت در محل سالن جلسات اداره برگزار شد. رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهین شهر و میمه : تمام مدیران کانون های آگهی و تبلیغات ضرورت دارد با اهتمام جدی تر قوانین و مقررات حوزه سلامت ، به خصوص منع تبلیغ کالاهای آسیب رسان که به صورت مرتب ابلاغ می شود را در دستور کار این بخش قرار دهند. دادستان نظام پزشکی شهرستان شاهین شهر و میمه: کلیه مدیران آگهی و تبلیغات می بایست مطابق با فرم ارائه شده ، قبل از ثبت هرگونه سفارش تبلیغ حوزه پزشکی ، استعلام محتوای پزشکی را درخواست نمایند و یا از طریق نظام پزشکی شهرستان پیگیری لازم را انجام دهند.

متن کامل را ببینید

انجام بیش از ۲۴ هزار مورد تست سل و بروسلوز در گاوداری های شهرستان شاهین شهر و میمه

انجام بیش از ۲۴ هزار مورد تست سل و بروسلوز در گاوداری های شهرستان شاهین شهر و میمه

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان شاهین شهر و میمه از بیش از ۱۶ هزار تست سل، بیش از ۷ هزار تست بروسلوز و همچنین واکسیناسیون بیش از ۱۹ هزار راس دام سبک و ۲ هزار راس دام سنگین علیه بیماری بروسلوز از ابتدای سال 1401 تا کنون خبر داد. وی ادامه داد: این بیماری ها در دام هیچ گونه درمانی ندارند بنابراین رویکرد دامپزشکی در خصوص پیشگیری و مقابله با بیماری سل انجام تست های غربالگری و حذف دام های آلوده از گله، و در مورد بیماری بروسلوز (تب مالت) در مرحله اول واکسیناسیون دام ها و در صورت ابتلا، حذف آن ها از گله می باشد. رییس شبکه دامپزشکی شهرستان شاهین شهر و میمه در پایان از تولید کنندگان و شهروندان خواست به منظور پیشگیری از ابتلا به این بیماری ها، ضمن رعایت اصول بهداشتی در مواجهه با دام، از مصرف لبنیات غیر پاستوریزه و مشکوک خودداری نموده و گوشت مصرفی خود را از مراکز معتبر تحت نظارت دامپزشکی تهیه نمایند.

متن کامل را ببینید

دوره آموزشی مبارزه با تب کریمه کنگو در سه روستای شهرستان شاهین شهر برگزار شد

دوره آموزشی مبارزه با تب کریمه کنگو در سه روستای شهرستان شاهین شهر برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری شاهین شهری از شبکه دامپزشکی شهرستان شاهین شهر و میمه، دکتر علیرضا لارابی | ریاست شبکه دامپزشکی شهرستان شاهین شهر و میمه گفت: با توجه به آغاز فصل گرما و ازدیاد جمعیت کنه های ناقل بیماری های مشترک بین انسان و دام، از جمله بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو، کلاس آموزشی و ترویجی با هدف آشنایی دامداران با علائم، راه های انتقال و روش های پیشگیری از این بیماری با همکاری شبکه بهداشت و درمان در سه روستای موته، سه و جهاد آباد از توابع شهرستان شاهین شهر و میمه برگزار گردید. وی در پایان گفت: درحاشیه این کلاس آموزشی خدماتی از قبیل سمپاشی رایگان دام ها و اماکن دامی با هدف مقابله با جمعیت کنه های ناقل بیماری و با همکاری دهیاری‌ها و شوراهای اسلامی سه روستای مذکور ارائه گردید.

متن کامل را ببینید