ناخن کار خوب در شاهین شهر اصفهان | ناخن کار حرفه در شاهین شهر

در راستای حفظ و حراست از سلامت سرمایه های صنعت طیور انجام گرفت؛
پایش آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در تصفیه خانه فاضلاب شاهین شهر | بازدید از پرنده فروشی ها

ارسال با:
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان شاهین شهر و میمه از گشت مشترک و بازدید از پرنده فروشی ها، آموزش کارکنان تصفیه خانه فاضلاب و اهالی دو روستای کلهرود و باغمیران در راستای پیشگیری از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان خبر داد.

پایش آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در تصفیه خانه فاضلاب شاهین شهر

به گزارش پایگاه خبری شاهین شهر به نقل از شبکه دامپزشکی شهرستان شاهین شهر و میمه؛ دکتر علیرضا لارابی ریاست شبکه در تشریح این خبر گفت: در اجرای پیشگیری و مراقبت از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان با توجه به تجمع پرندگان مهاجر در محل ذخیره آب تصفیه خانه فاضلاب شاهین شهر، رصد، پایش و بررسی بیماری توسط کارشناسان این شبکه و با همکاری اداره آب و فاضلاب و اداره حفاظت محیط زیست شهرستان صورت پذیرفت.

وی افزود: به علاوه آموزش لازم به متصدی و مأمورین تصفیه خانه در رابطه با اعلام سریع تلفات غیر متعارف پرندگان به شبکه دامپزشکی شهرستان انجام و همچنین در حد نیاز در خصوص آشنایی با این بیماری به صورت چهره به چهره در محل تصفیه خانه آموزش به کارکنان واحد در دستور کار قرار گرفت.

دکتر لارابی اظهار نمود: با تشکیل گشت مشترک با اداره تعزیرات حکومتی، شبکه بهداشت و درمان و اتاق اصناف با همکاری این شبکه نسبت به بررسی پرنده فروشی ها مبادرت گردید و در این راستا ضمن آموزش به متصدیان این واحدها و بررسی و انطباق دستورالعمل های بهداشتی با نوع فعالیت این مراکز در خصوص عدم تهیه و عرضه و فروش ماکیان پایان دوره واحدهای پرورشی و هر گونه کشتار غیر مجاز و توجه به اصول بهداشتی- قرنطینه و امنیت زیستی تذکرات لازم داده شد.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان شاهین شهر و میمه در پایان خاطر نشان کرد: کارشناسان این شبکه با حضور در دو روستای کلهرود و باغمیران نسبت به آموزش اهالی در رابطه با آشنایی با بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان و روش های پیشگیری و مقابله آموزش های لازم را ارائه و از دهیاران درخواست گردید از هرگونه فروش پرندگان توسط افراد دوره گرد و فاقد مجوزهای بهداشتی ممانعت به عمل آورند.

لازم به توضیح است که شهرستان شاهین شهر و میمه با وسعت حدود ۶۵۰۰ کیلومتر مربع در شمال استان اصفهان واقع و از کوریدورهای مهم مواصلاتی استان بوده و با عنایت به داشتن واحدهای متعدد پرورشی، دومین قطب تولید گوشت مرغ و سومین تولید کننده تخم مرغ استان بوده به علاوه تعداد قابل توجهی طیور بومی و روستایی در فرآیند اجرای اقتصاد مقاومتی در روستاها به عنوان تولید کننده سنتی و بومی می باشد.

ارسال با:
کلاسی نو در حقیقت اولین آموزشگاه کنکور ایران است که تمامی برنامه ها و کلاس های آن، به صورت زنده و آنلاین برای دانش آموزان در سراسر کشور برگزار می شود.

💡 مطالب پیشنهادی

وبینار روش های پیشگیری و مقابله با بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان

ویژه بهورزان شبکه بهداشت و درمان شهرستان برگزار شد؛
وبینار روش های پیشگیری و مقابله با بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان

وبینار آموزشی روش های مقابله با بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان با هماهنگی مسئولین شبکه بهداشت و درمان شهرستان و در ارتباط تصویری با 28 نفر از بهورزان شبکه بهداشت و درمان مستقر در مراکز و خانه های بهداشت روستاهای شهرستان توسط کارشناس بهداشت و مدیریت بیماری های طیور شبکه دامپزشکی این شهرستان و از طریق سیستم فناوری ارتباطات شبکه بهداشت و درمان برگزار شد./

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *