شهردار شاهین شهر:
ظرفیت شاهین شهر برای کسب عنوان پایتخت کتاب ایران مناسب است.

در آیین تجلیل از نویسندگان شهرستان شاهین‌شهر و میمه به مناسبت روز قلم از بیش از ۳۰ کتاب تازه نویسندگان شاهین‌شهری با اهدای لوح تجلیل شد. | شهردار شاهین‌شهر از ریل‌گذاری برای تبدیل شاهین‌شهر به پایتخت کتاب ایران در دوره مدیریت شهری خود، خبر داد.

به گزارش شاهین شهری | پایگاه خبری شهرستان شاهین شهر و میمه به نقل از سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری شاهین شهر، شهردار شاهین شهر در آیین تجلیل از نویسندگان شهرستان شاهین‌شهر و میمه با اشاره به وجود ۴۵ مولف در شاهین شهر که ۲۸ نفر از آن را بانوان تشکیل می‌دهند، اظهارکرد: تدوین و چاپ ۳۵ عنوان کتاب به نظم، نثر و رمان در طول سال در شهر دانش و خلاقیت، بیانگر ظرفیت مناسب این شهر برای کسب عنوان پایتخت کتاب ایران است.


سعید ابریشمی راد با بیان اینکه شهر‌ها سالانه در قالب‌های علمی فرهنگی و اجتماعی با ارائه برنامه‌هایی در راستای ترویج کتاب و کتابخوانی برای کسب عنوان پایتخت کتاب ایران رقابت می‌کنند، افزود: مولفه‌های دارای امتیاز و رتبه در انتخاب یک شهر به عنوان پایتخت کتاب ایران تعدد مولفین، ناشرین، کتابخانه‌های خانگی و اقدامات موثر در حوزه کتاب و کتابخوانی و ترویج آن است. در همین راستا، شاهین‌شهر پیش از هرچیز نیازمند بانک اطلاعاتی برای شناسایی فعالان حوزه‌ کتاب و کتابخوانی، نویسندگان و … است.

شهردار شاهین شهر یکی از مشکلات فرهنگی در جوامع شرقی را فرهنگ شفاهی غالب در این جوامع برشمرد و خاطرنشان کرد: انتقال دانش و اطلاعات در جوامع شرقی غالبا سینه به سینه و شفاهی است از این رو در گذر زمان دستخوش تفسیر و تحریف شده و نیازمند پاسداری و مدیریت است. در حفظ فرهنگ غنی ایران عزیز اسلامی نیز مکتوب‌کردن و اهمیت بخشی به گنجینه‌های ارزشمند، بهترین توصیه و تاکید برای تحقق پاسداری از آن خواهد بود.

رئیس شورای اسلامی شاهین شهر نیز در این آیین ضمن قدردانی از حضور اهالی قلم و عرض تسلیت شهادت امام محمد باقر(ع)، تصریح کرد: دین مبین اسلام، برای قلم و نویسندگی ارزش بالایی قائل است تا جایی که خداوند متعال به قلم و آنچه با آن می نویسند، سوگند یاد می کند.

بهرام عمویی با قرائت آیه “اقرا باسم ربک الذی خلق” ادامه داد: نخستین وحی آسمانی خداوند برای بندگان و پیروان حضرت ختمی مرتبت (ص)، حاوی پیامی ابدی در راستای نهادینه کردن فرهنگ قرائت، مطالعه و اهمیت علم و دانش است.

در این آیین که با همکاری سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری شاهین‌شهر، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و شورای هم اندیشی نویسندگان شهرستان شاهین‌شهر و میمه در سالن بهار ساختمان نگارستان برگزار شد، بیش از ۳۰ کتاب تازه در زمینه‌های اجتماعی، فرهنگی، علمی، تاریخی، دفاع مقدس، کودک و … رونمایی و از نویسندگان شاهین‌شهری با اهدای لوح تجلیل شد.

۱۴۰۱/۰۴/۱۷
کارگروه فرهنگ و هنر

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید:
کلاسی نو در حقیقت اولین آموزشگاه کنکور ایران است که تمامی برنامه ها و کلاس های آن، به صورت زنده و آنلاین برای دانش آموزان در سراسر کشور برگزار می شود.

شاید برای شما جالب باشد

در شاهین شهر جشنواره فرهنگی و ورزشی جوانان برگزار می شود

شهردار شاهین شهر:
جشنواره فرهنگی ، ورزشی جوانان در شاهین شهر برگزار می شود

شهردار شاهین شهر از برگزاری جشنواره فرهنگی ، ورزشی جوانان شاهین شهری، ویژه ساکنین نواحی 6 گانه شاهین شهر در 14 رشته ورزشی و با حضور 636 ورزشکار در بخش پسران و دختران خبر داد.