کشف شناسایی و پلمب کارگاه غیر مجاز تولید ماسک غیر بهداشتی

کارشناس بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان شاهین شهر و میمه از شناسایی و پلمب کارگاه غیر مجاز تولید ماسک غیر بهداشتی در شهرستان خبر داد.

واحد بهداشت محیط شهرستان شاهین شهر و میمه اعلام کرد با توجه به شیوع بیماری کرونا و نیاز جامعه به رعایت نکات بهداشتی و استفاده از لوازم حفاظت فردی متاسفانه افرادی بدور از رعایت انصاف و انسانیت و با زیر پا گذاشتن وجدان و ذات انسانی خود اقدام به تولید انواع لوازم و تجهیزات غیر بهداشتی جهت افراد و هموطنان میکنند که این اقدام میتواند منجر به بروز پیامدهایی غیر قابل جبران و تاثیر گذار بر سلامت خانواده ها و بیماران شود.

در همین راستا کارشناس بهداشت محیط منطقه وزوان، مهندس امیدی موفق به کشف و شناسایی یک واحد تولیدی ماسک در شرایط کاملا غیر بهداشتی شد.

در این واحد که متاسفانه هیچ گونه اصول و ضوابط بهداشتی در آن وجود ندارد با استفاده از تجهیزات و افراد غیر مرتبط اقدام به تولید ماسک مینمودند و در سطح بازار و مراکز درمانی توزیع میگردند.

بهزاد شمس گفت: کارشناسان بهداشت محیط شبکه بهداشت شهرستان موفق به شناسایی یک واحد تولیدی ماسک در شرایط کاملا غیر بهداشتی شدند .

وی افزود: در این واحد بیش از هزار و ۲۰۰ ماسک آماده و بیش از ۳۰۰۰ ماسک برش خورده و آماده دوخت کشف شد.

وی گفت: متصدی این کارگاه دستگیر و تحویل مراجع قضایی شد.

با حضور عوامل محترم نیروی انتظامی محل پلمب و کل تجهیزات مواد اولیه و مقادیر قابل توجهی ماسک توقیف گردید و پرونده جهت برخورد و مجازات این افراد مجرم به دادستانی محترم شهرستان ارجاع داده شد.

کارشناس بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان شاهین شهر و میمه به شهروندان توصیه کرد از خرید اقلام بهداشتی و مواد گند زدایی بدون مشخصات بهداشتی پرهیز و در صورت مشاهده مراتب را به شماره ۱۹۰ اطلاع دهند.

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید:
کلاسی نو در حقیقت اولین آموزشگاه کنکور ایران است که تمامی برنامه ها و کلاس های آن، به صورت زنده و آنلاین برای دانش آموزان در سراسر کشور برگزار می شود.

💡 مطالب پیشنهادی

موج جدید شیوع کرونا | تمهیدات ستاد کرونا برای مقابله در شهرستان شاهین شهر و میمه

موج جدید شیوع کرونا | تمهیدات ستاد کرونا برای مقابله در شهرستان شاهین شهر و میمه

جلسه ستاد کرونا شهرستان برای اتخاذ تدابیر لازم جهت پیشگیری از موج جدید بیماری کرونا به ریاست معاون فرماندار و با حضور مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان شاهین شهر و میمه برگزار شد | پیش بینی و تمهیدات لازم برای مقابله با موج جدید شیوع کرونا در شهرستان شاهین شهر و میمه مورد بررسی قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید