اخبار ویژه
با تیگو 8 پرو e پلاس مجهز به گیربکس پیشرفته DHT برای تجربه نهایت لذت رانندگی آماده شوید!

پاداش پوچ شرکت ملی گاز به مستاجران

شرکت ملی گاز ایران به منظور ترویج فرهنگ مصرف بهینه گاز پاداشی را برای مشترکین کم مصرف در نظر گرفته و آن را در ماه جاری و از دوره صورتحساب بعدی به مشترکین تعلق داده است ، در حالی که بسیاری از این مشترکین جزء مستاجران بوده و جابجا شده اند یا در حال جابجایی هستند و این پاداش عملاً به آنها تعلق نمی گیرد و برای صاحبخانه یا مستاجر بعدی منظور می شود!

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شاهین شهری SHINNA  ، شرکت ملی گاز ایران، در در اقدامی سراسری به منظور ترویج فرهنگ مصرف بهینه گاز پاداشی را برای مشترکین کم مصرف در نظر گرفته و آن را در ماه جاری و از دوره صورتحساب بعدی به مشترکین تعلق داده است ، در حالی که بسیاری از این مشترکین جزء مستاجران بوده و جابجا شده اند یا در حال جابجایی هستند و این پاداش عملاً به آنها تعلق نمی گیرد و برای صاحبخانه یا مستاجر بعدی منظور می شود!

پاداش پوچ شرکت ملی گاز به مستاجرانجواد اوجی صبح امروز (چهارشنبه، ۱۳ تیر) در حاشیه نشست هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به وجود ناترازی گاز و افزایش شدت مصرف انرژی در کشور گفت: وزارت نفت دولت سیزدهم دو اقدام اساسی افزایش تولید گاز، فرآورده‌های نفتی و بهینه‌سازی مصرف سوخت را برای رفع ناترازی انرژی در دستور کار خود قرار داد.

وی با اشاره به وجود ۲۵ میلیون مشترک گاز در شرکت ملی گاز ایران افزود: بر اساس آیین‌نامه دولت، پارسال به این شرکت ابلاغ شد آن دسته از مشترکانی که الگوی مصرف را رعایت کنند از پاداش و بخشودگی گازبها بهره خواهند برد، خوشبختانه ۱۷ میلیون مشترک گاز کشور (۶۰ درصد مشترکان) شامل دریافت پاداش صرفه‌جویی می‌شوند، پرداخت پاداش ۳ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومانی از روز سه‌شنبه آغاز شده است.

وزیر نفت با اشاره به راه‌اندازی بازار بهینه‌سازی انرژی و محیط‌زیست در بورس انرژی ایران تصریح کرد: سرمایه‌گذارانی که پروژه‌های بهینه‌سازی انرژی را در حوزه‌های حمل‌ونقل، نیروگاهی، صنایع و حتی مجتمع‌های خانگی و تجاری اجرا کنند، می‌توانند با گرفتن گواهی صرفه‌جویی گاز از شرکت ملی گاز ایران و فروش آن در بورس انرژی، هزینه‌های خود را برداشت کنند.

اوجی بیان کرد: صاحبان صنایعی که در فصل سرد سال به گاز بیشتری نیاز دارند می‌توانند این گواهی‌ها را از بورس بخرند و شرکت ملی گاز ایران هم مکلف است حتی در زمان اوج مصرف به تعهد خود عمل کند و حجم گاز صرفه‌جویی‌شده را به واحد صنعتی سرمایه‌گذار تحویل دهد.

نقد یک خطا – پاداش صرفه جویی شرکت ملی گاز ایران  به منظور ترویج فرهنگ مصرف بهینه گاز ، برای مستاجران جابجا شده و یا در حال جابجایی پوچ است!

در راستای اجرای این طرح برای برخی مشترکین پیامک هایی ارسال شده مبنی بر اینکه « به پاس تقدیر از مسئولیت پذیری شما در مصرف گاز طبیعی در سال ۱۴۰۲ مبلغ ………. ریال به عنوان پاداش صرفه جویی در اولین صورت حساب صادره اعمال می شود. شرکت گاز استان …. »

این در حالی است علی رغم اینکه این پاداش جهت تشویق و ترویج فرهنگ مصرف بهینه مصرف اعمال شده ولی عملاً شیرینی این پاداش بر کام مستاجرانی که جابجا شده اند یا در حال جابجایی هستند، نخواهد نشست و عملاً به صاحبخانه یا مستاجر بعدی تعلق می گیرد، و هم از نظر ماهیت عمل و هم از نظر کارکرد نتایج ، عملکرد واقع شده را از هدف گذاری شرکت گاز جهت اجرای این طرح در راستای فرهنگ سازی دور ساخته وغیر موثر خواهد ساخت.

لذا شرکت گاز ملی ایران بایست با در نظر گرفتن تمهیداتی و با تفویض اختیار در این خصوص به شرکت گاز استان های مربوطه ، پاداش واقعی را به دست صرفه جویان واقعی برساند، تا با مشاهده آثار تقدیم این پاداش در موقعیت و به شخص واقعی در سطح جامعه ، در ترویج فرهنگ سازی بهینه مصرف بطور موثر واقع گردد.

ارسال مطلب به دیگران :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *