اخبار ویژه
با تیگو 8 پرو e پلاس مجهز به گیربکس پیشرفته DHT برای تجربه نهایت لذت رانندگی آماده شوید!

چهل و یکمین جلسه ستاد کرونا: هرگونه پیاده روی داخلی در سطح شهرستان جهت اربعین ممنوع است.

با توجه به ممنوعیت پیاده روی اصلی اربعین هرگونه پیاده روی داخلی در سطح شهرستان ممنوع است. چهل و یکمین جلسه ستاد مدیریت و کنترل کرونا شهرستان شاهین شهر و میمه (یک شنبه ششم مهر۹۹) در محل سالن اجتماعات فرمانداری با حضور فرماندار شهرستان و دیگر اعضای ستاد برگزار شد.

فرماندار شهرستان شاهین شهر و میمه نیز در سخنانی ضمن تشکر از تلاش‌های صورت گرفته که منجر بر عدم ورود شهرستان به وضعیت قرمز علی رغم قرار گرفتن در حلقه ای از شهرستانهای قرمز شده، بر لزوم تداوم و همکاری بیشتر و حمایت و پشتیبانی همه دستگاه‌های دولتی و نهادهای اجرایی از حوزه سلامت و برنامه ها و فعالیت‌های شبکه بهداشت و درمان تاکید کرد.

فرماندار شهرستان با توجه به نیاز و تأکید مراجع مرتبط استانی اظهار داشت: در راستای تقویت نظارت منسجم میدانی و ارائه تذکرات و پیشگیری لازم در زمینه رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و ارتقاء درصد استفاده عمومی از ماسک ، گشت های نظارت و بازرسی میدانی با عنوان ” گشت کنترل و نظارت بر سلامت عمومی ـ مدیریت بیماری کرونا ” به مدت یک هفته به صورت آزمایشی فعالیت خواهد داشت .

رئیس ستاد مقابله با کرونا در شاهین‌شهر و میمه ادامه داد: با توجه به ممنوعیت پیاده روی اصلی اربعین هرگونه پیاده روی داخلی در سطح شهرستان ممنوع است.

تاجمیری افزود : همچنین ادارات، نهادها و سازمان‌ها با ایجاد شرایط دورکاری پرسنل( افراد بیمار، خانم های باردار ) به شرط ارائه خدمات و پاسخگویی به نیاز مراجعان و نظارت بر عملکرد و پایبندی آنان به رعایت پروتکل‌ها موافقت کنند و در مورد سایرین مشروط به تقسیم کار و فراهم بودن راه اندازی کار مردم و امکان پاسخگویی به ارباب رجوع در سطح ادارات و نهادها تا پایان مهرماه جاری تدبیر شود.

در پایان جلسه با توجه به نامه‌های واصله از ستاد کرونای استان و مباحث مطرح شده در جلسه تصمیماتی اتخاذ گردید از جمله:

√ راه اندازی گشت کنترل و نظارت بر سلامت عمومی ـ مدیریت بیماری کرونا ” با همکاری نیروی‌انتظامی و بسیج و هلال‌احمر،

√ تشدید نظارت بر اصناف، ادارات و صنایع و برخورد قاطع با متخلفین و پلمپ واحدهای متخلف با نصب پلاکارد،

√ ممنوعیت هر گونه پیاده روی به مناسبت اربعین،

√ عدم برگزاری نمازهای جمعه در کل شهرهای شهرستان در شرایط وضعیت نارنجی و یا قرمز در شهرستان،

√ برگزاری کمیته اطلاع‌رسانی ستاد کرونا با حضور اصحاب‌رسانه و سمن‌ها و روابط عمومی ادارات،

√ تاکید بر فعالیت گروه‌های ۴ گانه اصناف و مشاغل طبق دستورالعمل رنگ‌بندی وضعیت شیوع کرونا

√ هماهنگی با بیمارستان گلدیس جهت انجام نمونه‌گیری از متقاضیان تست کرونا که مشمول دستورالعمل انجام رایگان تست کرونا در مراکز منتخب کرونا نیستند،

√ تشکیل جلسه و هماهنگی با هیئات‌مذهبی و موکب‌داران و ائمه‌جمعه به مناسبت ایام‌اربعین.

ارسال مطلب به دیگران :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *