اخبار ویژه
با تیگو 8 پرو e پلاس مجهز به گیربکس پیشرفته DHT برای تجربه نهایت لذت رانندگی آماده شوید!

شهرستان شاهین شهر و میمه قطب صادرات محصولات لبنی استان اصفهان

شهرستان شاهین شهر و میمه دارای رتبه دوم انجام تست سل و تب مالت و محور و قطب صادرات فرآورده های لبنی استان اصفهان است.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان شاهین شهر و میمه از نظارت بر صادرات بیش از ۴ میلیون و ۲۴۰ هزار کیلوگرم فرآورده های لبنی در سال ۹۹ خبر داد.

به گزارش رسانه شاهین شهری از شبکه دامپزشکی شهرستان شاهین شهر و میمه؛ دکتر علیرضا لارابی – ریاست شبکه – اظهار نمود: این شهرستان با پنج واحد و کارخانه تولید فرآورده های لبنی دارای کد IR (صادراتی) محور صادرات محصولات لبنی و قطب صادرات  لبنیات استان اصفهان بوده و در سال ۹۹ به میزان ۴ میلیون و ۲۴۰ هزار کیلوگرم فرآورده های لبنی شامل شیر خشک، خامه، شیر تغلیظ شده، پنیر، پنیر خامه ای، شیر استریل، دوغ و پودر آب پنیر از شهرستان شاهین شهر و میمه به کشورهای اتحادیه اوراسیا شامل روسیه، ارمنستان و همچنین گرجستان، آذربایجان، ترکمنستان، پاکستان، عراق، افغانستان و … تحت نظارت شبکه دامپزشکی شهرستان صادر گردیده است.

وی افزود: در این راستا با عنایت به اینکه ۹۰ درصد گاوداری های شهرستان شاهین شهر و میمه صنعتی و دارای شاخص های بهداشتی و استاندارد می باشند، در نتیجه شیر تولیدی از نظر ضوابط و استانداردها قابلیت صادراتی داشته و با توجه به زحمات مدیران و کارکنان این واحدها از نظر انجام امور بهداشتی به منظور پیگیری و اجرا و تایید پروتکل های بهداشتی مد نظر کشورهای مقصد تلاش های عدیده ای در رسیدن به ضوابط و استانداردهای صادراتی توسط مجموعه دامپزشکی شهرستان و زیر نظارت عالیه اداره کل دامپزشکی استان اصفهان صورت پذیرفته که منجر به پذیرش و قبول محصولات توسط کارشناسان حوزه بهداشت دامپزشکی کشورهای مقصد گردیده است.

دکتر لارابی تصریح کرد: علاوه بر موارد مذکور، انجام تست سل و تب مالت نیز در این واحدها از شاخص های مهم صادراتی بوده و در پذیرش و امکان صادرات از جایگاه ویژه برخوردار می باشد که در این خصوص در سال ۹۹ شبکه دامپزشکی شهرستان با انجام ۲۷ هزار و ۴۴۵ راس تست سل و ۳۴ هزار و ۱۷۹ راس خونگیری و بررسی تب مالت در دامهای سنگین واحدهای صنعتی شهرستان ضمن توجه به بهداشت و سلامت عمومی، فرآیندهای صادراتی محصولات لبنی را تسهیل و امکان پذیر نموده است.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان شاهین شهر و میمه در پایان خاطرنشان کرد: دو بیماری سل و تب مالت از بیماری های مهم مشترک انسان و حیوان بوده که در صورت ابتلا افراد گاهاً در تمامی مدت عمر معضلات و مشکلات بیماری با افراد همراه خواهد بود. لذا توجه به بهداشت در واحدهای دامداری و پیشگیری و مبارزه با این بیماری ها در واحدهای دامداری و خصوصا در واحدهای پرورش دام سنگین به جهت تولید شیر از اهمیت ویژه برخوردار می باشد.

۱۴۰۰/۰۱/۱۱ شاهین شهری / شبکه دامپزشکی شهرستان شاهین شهر و میمه

جدیدترین و کامل ترین اخبار شهرستان شاهین شهر و میمه

رسانه خبری، فرهنگی و اجتماعی شاهین شهری
گروه اقتصادی

وب سایت خبری شاهین شهر
www.shahinshahri.ir

کانال خبری شاهین شهر
به اجتماع بزرگ مجازی شاهین شهری ها در اینستاگرام بپیوندید:

@shahinshahri.ir

ارسال مطلب به دیگران :

💡 مطالب پیشنهادی

شهرزاد نصوحی بانوی هندبالیست شاهین شهری بار دیگر به اردوی تیم ملی هندبال دعوت شد

◼ شهرزاد نصوحی - بانوی والیبالیست شاهین شهری بار دیگر به اردوی تیم ملی هندبال بانوان ایران دعوت شد. ◼ چهارمین اردوی تیم ملی هندبال جوانان بانوان جهت اعزام به مسابقات جهانی از ۳۰ اردیبهشت در سمنان آغاز می گردد و شهرزاد نصوحی هندبالیست شاهین شهری نیز در این اردو شرکت خواهد داشت. ◼ شهرزاد نصوحی به‌عنوان یکی از پدیده‌های فوق‌العاده هندبال بانوان کشور است که عنصر مهم و کارآمدی در تمام رقابت‌های بزرگ ملی و باشگاهی است. نصوحی در سالهای گذشته نیز در رده‌های پایه و بزرگسالان ملی ، راهی مسابقات جهانی شده است و همراه سایر ملی‌پوشان برای ایران افتخارآفرینی نموده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *