شهرستان شاهین شهر و میمه قطب صادرات محصولات لبنی استان اصفهان

ارسال با:

شهرستان شاهین شهر و میمه دارای رتبه دوم انجام تست سل و تب مالت و محور و قطب صادرات فرآورده های لبنی استان اصفهان است.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان شاهین شهر و میمه از نظارت بر صادرات بیش از ۴ میلیون و ۲۴۰ هزار کیلوگرم فرآورده های لبنی در سال ۹۹ خبر داد.

به گزارش رسانه شاهین شهری از شبکه دامپزشکی شهرستان شاهین شهر و میمه؛ دکتر علیرضا لارابی – ریاست شبکه – اظهار نمود: این شهرستان با پنج واحد و کارخانه تولید فرآورده های لبنی دارای کد IR (صادراتی) محور صادرات محصولات لبنی و قطب صادرات  لبنیات استان اصفهان بوده و در سال ۹۹ به میزان ۴ میلیون و ۲۴۰ هزار کیلوگرم فرآورده های لبنی شامل شیر خشک، خامه، شیر تغلیظ شده، پنیر، پنیر خامه ای، شیر استریل، دوغ و پودر آب پنیر از شهرستان شاهین شهر و میمه به کشورهای اتحادیه اوراسیا شامل روسیه، ارمنستان و همچنین گرجستان، آذربایجان، ترکمنستان، پاکستان، عراق، افغانستان و … تحت نظارت شبکه دامپزشکی شهرستان صادر گردیده است.

وی افزود: در این راستا با عنایت به اینکه ۹۰ درصد گاوداری های شهرستان شاهین شهر و میمه صنعتی و دارای شاخص های بهداشتی و استاندارد می باشند، در نتیجه شیر تولیدی از نظر ضوابط و استانداردها قابلیت صادراتی داشته و با توجه به زحمات مدیران و کارکنان این واحدها از نظر انجام امور بهداشتی به منظور پیگیری و اجرا و تایید پروتکل های بهداشتی مد نظر کشورهای مقصد تلاش های عدیده ای در رسیدن به ضوابط و استانداردهای صادراتی توسط مجموعه دامپزشکی شهرستان و زیر نظارت عالیه اداره کل دامپزشکی استان اصفهان صورت پذیرفته که منجر به پذیرش و قبول محصولات توسط کارشناسان حوزه بهداشت دامپزشکی کشورهای مقصد گردیده است.

دکتر لارابی تصریح کرد: علاوه بر موارد مذکور، انجام تست سل و تب مالت نیز در این واحدها از شاخص های مهم صادراتی بوده و در پذیرش و امکان صادرات از جایگاه ویژه برخوردار می باشد که در این خصوص در سال ۹۹ شبکه دامپزشکی شهرستان با انجام ۲۷ هزار و ۴۴۵ راس تست سل و ۳۴ هزار و ۱۷۹ راس خونگیری و بررسی تب مالت در دامهای سنگین واحدهای صنعتی شهرستان ضمن توجه به بهداشت و سلامت عمومی، فرآیندهای صادراتی محصولات لبنی را تسهیل و امکان پذیر نموده است.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان شاهین شهر و میمه در پایان خاطرنشان کرد: دو بیماری سل و تب مالت از بیماری های مهم مشترک انسان و حیوان بوده که در صورت ابتلا افراد گاهاً در تمامی مدت عمر معضلات و مشکلات بیماری با افراد همراه خواهد بود. لذا توجه به بهداشت در واحدهای دامداری و پیشگیری و مبارزه با این بیماری ها در واحدهای دامداری و خصوصا در واحدهای پرورش دام سنگین به جهت تولید شیر از اهمیت ویژه برخوردار می باشد.

۱۴۰۰/۰۱/۱۱ شاهین شهری / شبکه دامپزشکی شهرستان شاهین شهر و میمه

جدیدترین و کامل ترین اخبار شهرستان شاهین شهر و میمه

رسانه خبری، فرهنگی و اجتماعی شاهین شهری
گروه اقتصادی

وب سایت خبری شاهین شهر
www.shahinshahri.ir

کانال خبری شاهین شهر
به اجتماع بزرگ مجازی شاهین شهری ها در اینستاگرام بپیوندید:

@shahinshahri.ir

ارسال با:
کلاسی نو در حقیقت اولین آموزشگاه کنکور ایران است که تمامی برنامه ها و کلاس های آن، به صورت زنده و آنلاین برای دانش آموزان در سراسر کشور برگزار می شود.

💡 مطالب پیشنهادی

سارق مشاعات آپارتمان های شاهین شهر

دستگیری سارق مشاعات آپارتمان‌های شاهین شهر در عملیات ضربتی نیروی پلیس

سارق مشاعات آپارتمان‌های شاهین شهر در عملیت ضربتی نیروی پلیس این شهرستان در مخفیگاه خویش دستگیر شد. وی با ترفندی خاص وارد مجتمع های مسکونی می‌شد و اقدام به سرقت دوچرخه و اموال موجود در انباری ها و پارکینگ مجتمع می‌کرد. متهم ۳۲ ساله در تحقیقات تکمیلی پلیس به ۱۰ فقره سرقت اموال مشاعات ساختمانی در سطح شهرستان اعتراف کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *