اخبار ویژه
با تیگو 8 پرو e پلاس مجهز به گیربکس پیشرفته DHT برای تجربه نهایت لذت رانندگی آماده شوید!

سؤال از وزرا با تغییر دولت از دستور کار مجلس خارج نمی‌شود

حاجی دلیگانی عضو هیأت رئیسه مجلس و نماینده شهرستان شاهین شهر و میمه گفت: سؤالات نمایندگان از وزرا که مربوط به عملکرد وزارتخانه‌هاست با روی کار آمدن دولت سیزدهم از دستور کار مجلس خارج نمی‌شود و وزرای دولت جدید برای پاسخ به این سؤال باید در مجلس حاضر شوند.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس گفت: طرح سؤال از وزرا و موارد نظارتی مجلس در صورتی که مربوط به عملکرد وزارتخانه‌ها باشد با روی کار آمدن دولت جدید هم ادامه می‌یابد.

سؤال از وزرا با تغییر دولت از دستور کار مجلس خارج نمی‌شود

وی افزود: طبق ماده ۲۰۸ آیین‌نامه داخلی مجلس چنانچه سؤال از وزرا مربوط به عملکرد شخص وزیر باشد با تغییر دولت با روی کار آمدن وزرای جدید سؤال از دستور کار مجلس خارج می‌شود اما در مواردی که سؤال مربوط به عملکرد وزارتخانه است طرح سؤال از دستور کار خارج نمی‌شود و وزیر دولت جدید برای پاسخ به سؤال باید در مجلس حاضر شود.

عضو هیأت رئیسه مجلس اظهار داشت: تشخیص اینکه سؤال مربوط به عملکرد وزیر است یا وزارتخانه برعهده کمیسیون تخصصی است که نتیجه آن در صورت اینکه تشخیص داده شود موضوع مربوط به عملکرد وزارتخانه است به صحن مجلس ارسال خواهد شد.

حاجی دلیگانی خاطرنشان کرد: همچنین در مورد لوایح ارائه شده به مجلس فقط زمانی که دولت جدید درخواست استرداد کند این لوایحه به دولت بازگردانده می‌شود.

وی افزود: براساس مواد ۱۳۴ و ۱۳۷ قانون آیین‌نامه داخلی مجلس در صورتی که دولت جدید رسماً درخواست استرداد لایحه‌ای را مطرح کند آن لایحه در صورتی که کلیاتش در مجلس به تصویب نرسیده باشد به دولت مسترد می‌شود.

عضو هیأت رئیسه مجلس اظهار داشت: همچنین اگر کلیات لایحه مذکور قبل از درخواست استرداد دولت در مجلس به تصویب رسیده باشد درخواست استرداد لایحه در صحن مطرح می‌شود و یک نفر مخالف و یک نفر موافق صحبت می‌کنند و در صورتی که مجلس با درخواست استرداد موافقت کند لایحه به دولت بازگردانده می‌شود.

 

۱۴۰۰/۰۵/۱۳ – شاهین شهری ( فارس )

جدیدترین و کامل ترین اخبار شهرستان شاهین شهر و میمه

رسانه خبری، فرهنگی و اجتماعی شاهین شهری
گروه اجتماعی و مدیریت شهری

وب سایت خبری شاهین شهر
www.shahinshahri.ir

کانال خبری شاهین شهر
به اجتماع بزرگ مجازی شاهین شهری ها در اینستاگرام بپیوندید:

@shahinshahri.ir

ارسال مطلب به دیگران :
حراج %10+%25 جشنواره پاییزی نوین‌چرم در فروشگاه‌ها و فروشگاه اینترنتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. (قسمت‌های الزامی با نماد * مشخص شده‌اند)