با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از بخش کشاورزی ، اقتصاد کشور نجات پیدا می‌کند.

ارسال با:

نماینده شاهین شهر در مجلس با بیان اینکه بیشتر ارز ۴۲۰۰ تومانی به نهاده‌های کشاورزی اختصاص دارد، گفت: با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی اقتصاد کشور نجات پیدا می‌کند.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی ، با اشاره به دستورکار جلسه کمیسیون متبوعش به منظور بررسی سوابق و برنامه‌های وزرای پیشنهادی، گفت: درجلسه اخیر این کمیسیون آقای سید جواد ساداتی نژاد وزیر پیشنهادی وزارت جهاد کشاورزی میهمان اعضای کمیسیون بود که در این جلسه برنامه‌های خود را برای اعضای کمیسیون تشریح کرد.

وی با بیان اینکه اعضای کمیسیون در این نشست از برنامه‌های وزیر پیشنهادی کشاورزی استقبال کردند، افزود: به اعتقاد بنده آقای ساداتی نژاد از وزرایی هستند که رأی اعتماد را از مجلس کسب خواهند کرد و امیدوارم در کار خود نیز موفق باشند.

حذف ارز 4000 تومانی از بخش کشاورزی

عضو کمیسیون قضایی مجلس در تشریح مطالبات خود و برخی از نمایندگان از وزیر پیشنهادی کشاورزی ، بیان کرد: رسیدگی به وضعیت کشاورزان مهاجر از جمله مواردی بود که در این جلسه بر آن تاکید شد.

حاجی‌دلیگانی ادامه داد: کشاورزان مهاجر،  کشاورزانی هستند که زمین خامی را برای مدت محدودی اجاره می‌کنند اما پس از اینکه این زمین آباد شد صاحب زمین ، زمین را از این افراد گرفته و آنها مجبور هستند که جای دیگری را اجاره کنند و در بسیاری از موارد نیز ما شاهد هستم که این کشاورزان مهاجر به دلیل مختلف از جمله مسائل طبیعی یک یا ۲ سال از زمین سودی نمی برند و تنها ممکن است یک سال بتوانند از منافع زمین اجاره‌ای سود ببرند لذا لازم است چارچوبی برای وضعیتشان تعیین شود.

وی بیان کرد: تقاضای دیگر نمایندگان در این جلسه از آقای ساداتی نژاد رسیدگی به وضعیت بد گندم بود که در هیچ یک از سال‌های گذشته به این صورت نبوده  است.

نماینده شاهین شهر در مجلس با بیان اینکه نکته دیگر موضوع ارز ۴۲۰۰ تومانی بود که در این جلسه مطرح شد، گفت: بنده در این جلسه به آقای ساداتی‌نژاد عنوان کردک که اگر ارز ۴۲۰۰ تومانی را از موضوعات کشاورزی بیرون ببرید، واقعا اقتصاد کشور را نجات دادید.

بیشترین ارز یعنی حدود ۸ میلیارد دلار به بخش نهاده‌های کشاورزی اختصاص دارد و نهایتا هم معلوم نیست چه کسانی از مابه‌التفاوت ۴۲۰۰ تومان تا ۲۷ هزار تومان سود می برند و این سود در جیب چه کسانی می‌رود.

حاجی‌دلیگانی با تاکید بر اینکه موضوع توازن در کشت محصولان کشاورزی مطالبه دیگر از وزیر پیشنهادی کشاورزی بود، اظهار کرد: امیدواریم در دوره وزارت آقای ساداتی نژاد در صورتی که رأی اعتماد مجلس را کسب کنند این گونه نباشد که یک سالی پیاز کم و گران شود و سال بعد فراوان و ارزان یا محصولات دیگر هم به همچنین .

عضو کمیسیون قضایی مجلس در همین باره گفت: یک چارچوب و الگویی برای کشت محصولات تعیین کنید تا هم کشاورزان متضرر نشوند و هم کشور در این زمینه آسیب نبیند.

حاجی‌دلیگانی در پایان تاکید کرد: خواسته دیگر از وزیر پیشنهادی این بود که در صورت رأی آوری، در دوره تصدی وی، شیوه و الگوی کشاورزان نمونه به سایر کشاورزان نیز تعمیم پیدا کند تا آنها هم از آن روشها استفاده کرده تا هم محصول بهتر و هم ارزانتر به دست بیاید.

۱۴۰۰/۰۵/۲۶ – شاهین شهری ( تسنیم )
جدیدترین و کامل ترین اخبار شهرستان شاهین شهر و میمه

رسانه خبری، فرهنگی و اجتماعی شاهین شهری
گروه اقتصادی

وب سایت خبری شاهین شهر
www.shahinshahri.ir

کانال خبری شاهین شهر
به اجتماع بزرگ مجازی شاهین شهری ها در اینستاگرام بپیوندید:

@shahinshahri.ir

خبرهای شاهین شهر,خبرهای شهرستان شاهین شهر و میمه,اخبار شاهین شهر,خبر شاهین شهر,اخبار شهرستان شاهین شهر و میمه,اخبار اقتصادی شاهین شهر,خبرهای اقتصادی شاهین شهر,شاهین شهر,شاهین شهری,وب سایت شاهین شهر,وب سایت شاهین شهری,پایگاه خبری شاهین شهر,پایگاه خبری شاهین شهری,کانال خبری شاهین شهر,کانال اخبار شاهین شهر

ارسال با:
کلاسی نو در حقیقت اولین آموزشگاه کنکور ایران است که تمامی برنامه ها و کلاس های آن، به صورت زنده و آنلاین برای دانش آموزان در سراسر کشور برگزار می شود.

💡 مطالب پیشنهادی

سارق مشاعات آپارتمان های شاهین شهر

دستگیری سارق مشاعات آپارتمان‌های شاهین شهر در عملیات ضربتی نیروی پلیس

سارق مشاعات آپارتمان‌های شاهین شهر در عملیت ضربتی نیروی پلیس این شهرستان در مخفیگاه خویش دستگیر شد. وی با ترفندی خاص وارد مجتمع های مسکونی می‌شد و اقدام به سرقت دوچرخه و اموال موجود در انباری ها و پارکینگ مجتمع می‌کرد. متهم ۳۲ ساله در تحقیقات تکمیلی پلیس به ۱۰ فقره سرقت اموال مشاعات ساختمانی در سطح شهرستان اعتراف کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *