اخبار ویژه

سیاست | ایران

تأیید صلاحیت بیش از ۷۰ درصد داوطلبان انتخاب مجلس دوازدهم در شاهین شهر و میمه و برخوار

سید محمدرضا کاضمی طبا فرماندار شهرستان شاهین شهر و میمه

◼ فرماندار شاهین شهر و میمه گفت: بیش از ۷۰ درصد داوطلبان انتخاب مجلس دوازدهم در شاهین شهر، میمه و برخوار تأیید صلاحیت شدند. ◼ سید محمدرضاکاظمی طبا در خصوص بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شهرستان‌های و میمه و برخوار اظهار کرد: در این حوزه انتخابیه ۷۴ نفر به عنوان داوطلب برای انتخابات دوره دوازدهم مجلس ثبت‌نام کردند. ◼ وی با بیان اینکه در بررسی صلاحیت‌ها توسط هیأت اجرایی انتخابات، ۷۰.۲ درصد از داوطلبان تائید صلاحیت شدند، افزود: ۱۸.۹ درصد از داوطلبان نمایندگی دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در این حوزه عدم تأیید صلاحیت و ۱۰.۸ درصد از داوطلبان نمایندگی دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در این حوزه عدم احراز صلاحیت شده‌اند.

متن کامل را ببینید

انتقاد حاجی دلیگانی از سهم ناچیز ایران در بازسازی سوریه

حسین علی حاجی دلیگانی

حسینعلی حاجی دلیگانی : ما با وجود حمایت‌هایی که از دولت و ملت سوریه در جنگ تحمیل شده به این کشور داشتیم امروز سهم ناچیزی در بازسازی سوریه داریم که این سهم هم قابل توجه نیست. وی ادامه داد: کشورهایی که عامل اصلی جنگ سوریه بودند و جنگ را به این کشور تحمیل کردند امروز در بازسازی این کشور پیشگام شده‌اند. این نماینده مجلس افزود: کشورهای غربی و عوامل آنها در منطقه به تجهیز داعش می‌پرداختند امروز سهم عمده‌ای در بازسازی سوریه را به خود اختصاص داده‌اند. شرح کامل این خبر را در لینک زیر بخوانید ....

متن کامل را ببینید

حکمرانی های موفق نوین درک عمیقی از هوش مصنوعی دارند

حسین علی حاجی دلیگانی

نماینده شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: در برنامه هفتم توسعه نگاه عمیقی به هوش مصنوعی وجود ندارد و فقدان آن احساس می‌شود و این می‌تواند چالش‌هایی را در آینده به وجود آورد. حاجی‌دلیگانی معتقد است، توجه به هوش مصنوعی نیازمند نگاه روشن و عمیق مسئولان است و حتی اگر لازم باشد باید مدیران بخش فناوری آموزش‌های لازم را ببینند یا جای خود را به مدیران کاراتر و با درک و عمق فکری بهتری بدهند. وی تصریح کرد در حوزه نظامی شاهد هستیم هوش مصنوعی تقویت‌کننده سیستم‌های دفاعی است و اگر بتوانیم در صنایع نظامی آن را به کار بگیریم اتفاقات مثبتی در این عرصه رقم خواهد خورد متن کامل این مصاحبه را در لینک زیر بخوانید ...

متن کامل را ببینید

انتخابات دوازدهمین دوره هیات مذهبی ارامنه شاهین شهر برگزار شد

انتخابات دوازدهمین دوره هیئت مذهبی ارامنه شاهین شهر با حضور نمایندگان فرمانداری و انتظامی برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری شاهین شهری ، انتخابات دوازدهمین دوره هیات مذهبی ارامنه شاهین شهر با حضور نمایندگانی از فرمانداری و نیروی انتظامی شهرستان شاهین شهر و میمه و اعضای شعبه اخذ رأی روز جمعه ۱۰ شهریور ۱۴۰۲ در محل تجمع ارامنه شاهین شهر (مدرسه ابتدایی و راهنمایی دخترانه وارطان مقدس و ماسیس) برگزار شد. "سیپان کچچیان" اسقف اعظم و "واروژه میناسیان" ریاست شورای خلیفه گری ارامنه اصفهان و جنوب ایران نیز به اتفاق هیئت همراه از برگزاری این انتخابات بازدید نمودند. در برگزاری این آئین ، اسقف اعظم ضمن قدردانی از رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) از مقامات و مسؤلین نظام جمهوری اسلامی ایران ، فرماندار شهرستان و دیگر مسولین در برگزاری هر چه بهتر مراسمات و اجرای برنامه های اقلیت‌های مذهبی بخصوص ارامنه همچنین همکاری در برگزاری انتخابات و برقراری امنیت و صدور مجوزات لازم تشکر نمود.

متن کامل را ببینید

محسن باقری معاونت آموزش و پرورش شاهین شهر را بر عهده گرفت

محسن باقری معاون برنامه ریزی و توسعه مدیریت آموزش و پرورش شاهین شهر شد.

طی حکمی از سوی "مهدی قربانی" مدیر آموزش و پرورش شاهین شهر، "محسن باقری" به سمت معاونت برنامه ریزی و توسعه مدیریت اداره آموزش و پرورش شاهین شهر منصوب شد. باقری دبیر زبان مدارس شاهین شهر و در استخدام وزارت آموزش و پرورش می باشد که در یک سال گذشته به عنوان معاون برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری شهرستان شاهین شهر و میمه فعالیت داشت و باتوجه به پایان مدت یکساله ماموریت وی از جانب وزارت آموزش و پرورش به وزارت کشور و نیاز آموزش و پرورش به خدمات نامبرده بنا به پیشنهاد مدیر آموزش و پرورش شاهین شهر به عنوان سرپرست معاونت برنامه ریزی و توسعه مدیریت اداره آموزش و پرورش شاهین شهر منصوب شد.

متن کامل را ببینید

معاون برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری شاهین شهر بدلیل منع قانونی عزل شد

محسن باقری معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری شهرستان شاهین شهر و میمه

به گزارش پایگاه خبری شاهین شهر ، " سید محمدرضا کاظمی طبا " فرماندار شهرستان شاهین شهر در پایان جلسه شورای اداری شهرستان شاهین شهر و میمه پنجشنبه دوم شهریورماه ۱۴۰۲ میمه از پایان همکاری محسن باقری در سمت معاونت برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری شهرستان شاهین شهر و میمه با فرمانداری شهرستان خبر داد. فرماندار شاهین شهر دلیل برکناری محسن باقری را محدودیت قوانین آموزش و پرورش در بکارگیری ایشان ذکر کرد. محسن باقری که در استخدام وزارت آموزش و پرورش و شاغل به کار در شاهین شهر بود، حدود یکسال پیش به عنوان معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری شهرستان شاهین شهر و میمه منصوب گردیده بود، لیکن بدلیل محدودیت های قانونی موجود از سمت فعلی خود عزل گردیده و به معاونت توسعه مدیریت و منابع آموزش و پرورش شهرستان شاهین شهر و میمه منصوب گردید.

متن کامل را ببینید

اشتیاق فوق لیسانسه‌های شهرستان شاهین شهر و میمه جهت اخذ کرسی در خانه ملت

فرماندار و رئیس هیات اجرایی انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ثبت نام 117 نفر تا پایان روز ششم پیش ثبت نام این انتخابات، خبر داد. | بیشترین درصد شرکت کنندگان در گروه تحصیلی فوق لیسانس هستند.| 87 درصد شرکت کنندگان سابقه ایثارگری دارند.

فرماندار و رئیس هیات اجرایی انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ثبت نام 117 نفر تا پایان روز ششم پیش ثبت نام این انتخابات، خبر داد. | بیشترین درصد شرکت کنندگان در گروه تحصیلی فوق لیسانس هستند.| 87 درصد شرکت کنندگان سابقه ایثارگری دارند. به گزارش پایگاه خبری شاهین شهری ، سید محمدرضا کاظمی طبا؛ فرماندار و رئیس هیأت اجرایی انتخابات شهرستان شاهین‌شهر و میمه در پایان ششمین روز پیش ثبت نام انتخابات مجلس شورای اسلامی ( هجدهم مردادماه ۱۴۰۲) از ثبت نام 117 نفر تا پایان این روز، خبر داد. که از این تعداد ، 98 نفر متقاضی مرد (۸۴٪) و 19نفر متقاضی زن (۱۶٪) هستند و ترکیب سنی ایشان به شرح 24 نفر ۳۰ تا ۳۵ سال (۲۷٪) ، 18 نفر ۳۵ تا ۴۰ سال (۱5٪) ، 26 نفر ۴۰ تا ۴۵ سال (22٪) ، 21 نفر ۴۵ تا ۵۰ سال (18٪) ، 15 نفر ۵۰ تا ۵۵ سال (۱2٪) ، 10 نفر ۵۵ تا ۶۰ سال (9٪) و 3 نفر ۶۰ تا ۶۵ سال (3٪) می باشد و بنابراین تا کنون بیشترین شرکت کنندگان در گروه سنی جوان‌ترها قرار دارند. 102 نفر (87%) از ثبت نام کنندگان مرحله اول انتخابات دوره دوازدهم مجلس ملی تا پایان روز ششم در گروه ایثارگران قرار دارند. پیش ثبت نام کنندگان حوزه انتخابیه شهرستان شاهین شهر و میمه برای ۱۲مین دوره حضور در مجلس شورای اسلامی از نظر سطح تحصیلات شامل : 13 نفر دکترا (۱1٪) ،  84 نفر فوق لیسانس (۶۳٪) ، 16 نفر لیسانس (۱4٪) ، ۱ نفر فوق دیپلم (1٪) و 3 نفر دارای تحصیلات حوزوی (3٪) هستند. شایان ذکر است ، پیش ثبت نام انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از روز شانزدهم مردادماه 1402 به مدت ۷ روز و به صورت الکترونیکی آغاز شده است و تا کنون دو نفر از ثبت نام کنندگان، مشمول ماده ۲۹ می شوند. محتوای ماده ۲۹ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی اشخاص  ممنوعیت حضور در انتخابات را برای برخی مشاغل دولتی ایجاد می نماید مگر آنکه در مدتی مقرر قبل از ثبت نام و حضور در انتخابات از آن شغل استعفا داده باشند و در غیر این صورت به‌واسطۀ مقام و شغل خود از داوطلب‌شدن محروم‌اند.

متن کامل را ببینید

تا پایان سومین روز ثبت نام اولیه انتخابات مجلس شورای اسلامی
گروه سنی جوانان ، مشتاق ترین افراد به وکالت حقوق مردم شهرستان شاهین شهر و میمه

مجلس شورای اسلامی شهرستان شاهین شهر و میمه

فرماندار و رئیس هیات اجرایی انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ثبت نام ۵۶ نفر تا پایان روز سوم پیش ثبت نام این انتخابات، خبر داد. | بیشترین درصد شرکت کنندگان درگروه سنی جوانان هستند. به گزارش پایگاه خبری شاهین شهری ، سید محمدرضا کاظمی طبا؛ فرماندار و رئیس هیأت اجرایی انتخابات شهرستان شاهین‌شهر و میمه در پایان سومین روز پیش ثبت نام انتخابات مجلس شورای اسلامی ( هجدهم مردادماه ۱۴۰۲) از ثبت نام ۵۶ نفر تا پایان این روز، خبر داد. که از این تعداد ، ۴۷نفر متقاضی مرد (۸۴٪) و ۹ نفر متقاضی زن (۱۶٪) هستند و ترکیب سنی ایشان به شرح ۱۵ نفر ۳۰ تا ۳۵ سال (۲۷٪) ، ۶ نفر ۳۵ تا ۴۰ سال (۱۱٪) ، ۱۲ نفر ۴۰ تا ۴۵ سال (۲۱٪) ، ۹ نفر ۴۵ تا ۵۰ سال (۱۶٪) ، ۷ نفر ۵۰ تا ۵۵ سال (۱۳٪) ، ۶ نفر ۵۵ تا ۶۰ سال (۱۱٪) و ۱ نفر ۶۰ تا ۶۵ سال (۲٪) می باشد و بنابراین تا کنون بیشترین شرکت کنندگان در گروه سنی جوان‌ترها قرار دارند. ۱۰ نفر از ثبت نام کنندگان تا پایان روز سوم در گروه ایثارگران (۷ نفر رزمنده (۳۷٪) ، ۴ نفر رزمنده و جانباز (۲۱٪) ، ۱ نفر خانواده شهید (۵٪) و ۵ نفر جانباز (۲۷٪) ) قرار دارند. پیش ثبت نام کنندگان حوزه انتخابیه شهرستان شاهین شهر و میمه برای ۱۲مین دوره حضور در مجلس شورای اسلامی از نظر سطح تحصیلات  شامل : ۹ نفر دکترا (۱۶٪) ، ۹ نفر لیسانس (۱۶٪) ، ۳۵نفر فوق لیسانس (۶۳٪) ، ۱نفر فوق دیپلم (۲٪) و ۲ نفر دارای تحصیلات حوزوی (۴٪) هستند.

متن کامل را ببینید

رئیس ستاد اجرایی انتخابات در شاهین شهر:
به همراه آوردن شناسنامه در انتخابات امسال الزامی نیست

نشست خبری اصحابه رسانه - شاهین شهر - انتخابات مجلس دوازدهم

فرماندار شهرستان شاهین شهر و میمه دراین نشست ، ضمن عرض تبریک روز خبرنگار و گرامیداشت یاد روز شهید خبرنگار محمود صارمی ، برخی از مهمترین موارد انتخابات پیش رو برای دور دوازدهم مجلس شورای اسلامی در سال جاری را تبیین نمود. فرماندار شهرستان ؛ ضمن اشاره به میزان مشارکت مردم شهرستان در انتخابات ادوار گذشته مجلس شورای اسلامی به شرح دوره نهم 65 درصد ، دوره دهم 63 درصد و دوره یازدهم 36/3 درصد ، ادامه داد : خلق حماسه پرشور مردم در انتخابات سال جاری ( دوره دوازدهم) ، نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و تدابیر سازنده دانست و نقش رسانه ها در جهت ایجاد شور و مشارکت حداکثری مردم در انتخاب را نقشی ویژه و فزاینده در این راستا دانست . عالی ترین مقام دولت در شهرستان شاهین شهر میمه در جمع خبرنگاران تصریح کرد که یکی از موارد تفاوت انتخابات امسال با سالهای قبل عدم الزام به همراه آوردن شناسنامه قانون گذاری شده است و لذا همچون انتخابات انتخابات دوره های قبل، شناسنامه مهر نمی شود و شرکت در رای گیری آنلاین و الکترونیکی است. وی ادامه داد با توجه به موارد فوق امکان دو مرتبه رای دهی توسط یک نفر وجود ندارد. فلذا برای تایید و احراز هویت تنها به همراه داشتن یکی از مدرک معتبر شناسایی مانند کارت ملی، شناسنامه ، گذرنامه ، گواهینامه رانندگی، کارت پایان خدمت و ... کافی است.

متن کامل را ببینید