اخبار ویژه
با تیگو 8 پرو e پلاس مجهز به گیربکس پیشرفته DHT برای تجربه نهایت لذت رانندگی آماده شوید!

اصفهان از روز دوشنبه بارانی می شود

اصفهان از روز دوشنبه بارانی می شود

ایسنا/اصفهان کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی اصفهان با اعلام اینکه روز دوشنبه این هفته احتمال بارش های پراکنده در شهر اصفهان پیش بینی می شود، گفت: روزهای سه شنبه و چهارشنبه بارش باران را در شهر اصفهان خواهیم داشت.

فاطمه زهرا سیدان در گفت و گو با ایسنا، اظهارکرد: بررسی نقشه های هواشناسی بیانگر استقرار جوی نسبتاً پایدار بر روی استان طی امروز و فردا است. براین اساس تا یکشنبه در بیشتر مناطق استان آسمان صاف تا قسمتی ابری، گاهی وزش باد پیش بینی می شود.

وی با اشاره به اینکه در مناطق مرکزی و صنعتی استان شرایط برای غبار محلی و افزایش آلاینده های هوا مهیا است، افزود: از اواسط روز دوشنبه سامانه بارشی وارد استان می شود و با شروع فعالیت این سامانه از مناطق غربی، تا روزهای سه شنبه و چهارشنبه در بیشتر مناطق استان بارش باران، گاهی رگبار و رعد و برق، احتمال بارش تگرگ و در ارتفاعات و مناطق سردسیر استان بارش برف پیش بینی می شود.

سیدان خاطرنشان کرد: به دلیل پایداری جو آلایندگی هوا را از صبح امروز داشتیم، اما با ورود سامانه بارشی از بعدازظهر روز دوشنبه آلودگی هوا از بین خواهد رفت.

این کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی اصفهان با بیان اینکه دمای هوا طی ۲۴ ساعت آینده در بیشتر مناطق استان تغییرمحسوسی نخواهد داشت، گفت: پیش بینی می شود بیشینه امروز هوای شهر اصفهان به ۱۶ درجه سانتی گراد و کمینه فردا صبح به یک درجه سانتی گراد برسد.

به گفته وی، بیشترین دمایی که برای امروز عصر (شنبه ۳ بهمن) پیش بینی می شود ۲۲درجه سانتی گراد در شهر کاشان و کمترین دما منهای ۸ درجه سانتی گراد در بوئین میاندشت است.

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ایستگاه های پایش دائم، بر حسب شاخص کیفیت هوا (AQI) میانگین ۱۳۱ و ناسالم برای عموم را در ۲۴ ساعته منتهی به ساعت ۱۱ امروز شنبه(۳ دی) نشان می دهد. همچنین شاخص لحظه ای کیفیت هوای اصفهان تا ساعت ۱۳ امروز عدد ۱۴۳ و ناسالم برای گروه های حساس را نشان می دهد.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

ارسال مطلب به دیگران :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *