اخبار ویژه
با تیگو 8 پرو e پلاس مجهز به گیربکس پیشرفته DHT برای تجربه نهایت لذت رانندگی آماده شوید!

برد اقتصادی استقلال مقابل ذوب‌آهن/ پایان طلسم پنالتی‌ برای آبی‌ها

برد اقتصادی استقلال مقابل ذوب‌آهن/ پایان طلسم پنالتی‌ برای آبی‌ها

تیم فوتبال استقلال با نتیجه دو بر یک مهمانش ذوب‌آهن را شکست داد تا سه امتیاز دیگر به اندوخته‌های خود اضافه کند.

به گزارش ایسنا، در جریان هفته بیستم لیگ برتر فوتبال ایران، تیم فوتبال استقلال از ساعت ۱۸:۳۰ در ورزشگاه آزادی میزبان ذوب‌آهن اصفهان بود که این دیدار در نهایت با نتیجه دو بر یک به سود آبی پوشان تهرانی به پایان رسید.

استقلال درحالی در این بازی به پیروزی رسید که نمایش خوب هفته‌های گذشته را ارائه نداد و به نوعی حسابگرانه بازی کرد و برنده این مصاف شد.

برای استقلال در این دیدار محمد دانشگر در دقیقه ۲۸  و وریا غفوری در دقیقه ۵۳ گلزنی کردند و تک گل ذوب آهن را بییدوف در دقیقه ۴۷ به ثمر رساند.

گزارش نیمه نخست:

در ۱۵ دقیقه نخست این دیدار، شاهد بازی پایاپایی بودیم و با وجود اینکه آبی پوشان استقلال سعی داشتند با طراحی حملاتی دروازه ذوب‌آهن را با خطر روبه‌رو کنند اما عملکرد خوب سفیدپوشان ذوب‌آهن، اجازه نداد شاگران مجیدی در همان ابتدای کار به گل برسند.

در ادامه این دیدار این سفیدپوشان ذوب‌آهن بودند که سعی داشتند بازی را کنترل کنند و خطری را روی دروازه استقلال ایجاد کنند اما تراکم بازیکنان استقلال در خط دفاع اجازه نداد آن‌ها فرصت گلی ایجاد کنند.

در دقیقه ۲۸ علی کریمی توپ را بلند روی دروازه‌ ذوب آهن ارسال کرد و روزبه چشمی با یک ضربه سر دروازه را هدف قرار داد اما توپ او به تیرک افقی دروازه برخورد کرد و در ادامه محمد دانشگر توپ برگشتی را به گل تبدیل کرد.

در ادامه این دیدار شاگردان مجیدی در دقیقه ۳۶ صاحب یک ضربه ایستگاهی شدند و وریا غفوری قصد داشت با استفاده از این فرصت دروازه ذوب‌آهن را باز کند اما شوت او با برخورد به دیواره دفاعی به کرنر رفت.

در دقیقه ۳۸ روی یک حرکت خوب توسط بازیکنان ذوب‌آهن، با یک پاس در عمق احسان پهلوان با حسینی تک به تک شد اما واکنش بسیار خوب دروازه‌بان استقلال اجازه نداد این موقیت ذوب‌آهنی‌ها به گل تبدیل شود.

در اواخر این نیمه تلاش دو تیم برای گلزنی حاصلی نداشت تا بازی با برتری یک بر صفر آبی‌پوشان در این نیمه به پایان برسد.

گزارش نیمه دوم:

آغاز نیمه دوم با گل ذوب‌آهن همراه بود. در دقیقه ۴۷ روی یک ارسال خوب، بییدوف با یک ضربه سر گل تساوی را برای ذوب‌آهن به ثمر رساند.

دقایقی پس از گل ذوب‌آهن سفیدپوشان ذوب آهن درون محوطه جریمه تیمشان روی علی دشتی مرتکب خطا شدند  و در ادامه در دقیقه ۵۳ وریا غفوری با استفاده از این پنالتی، گل دوم تیمش را به ثمر رساند.

 در دقیقه ۵۳ روی پاس ارسال مطهری مهدی قائدی روی نقطه کرنر به توپ رسید، اما شوت سرضرب او از بالای دروازه به اوت رفت.

در دقیقه ۶۳ این دیدار یاران ذوب‌آهن حرکت خوبی را انجام دادند، اما شوت ارسال مطهری درون محوطه جریمه استقلال به بدن شاهین طاهرخانی برخورد کرد و به کرنر رفت.

در ادامه این دیدار آبی پوشان استقلال حرکتی را از سمت چپ انجام دادند و در ادامه آرش رضاوند در عرض حرکت کرد و با شوت پای راست دروازه ذوب‌آهن را هدف قرار داد اما توپ او راهی به دروازه پیدا نکرد. با گذشت زمان ذوب‌آهنی‌ها که سعی داشتند بازی را به تساوی بکشند، یکی دو فرصت نصفه‌ونیمه به دست آوردند.

در دقیقه ۷۵ مسعود ابراهیم زاده توپ را بلند روی دروازه استقلال ارسال کرد و پیش از اینکه پهلوان به توپ برسد، حسینی توپ را دفع کرد.

در دقیقه ۸۵ روی ارسال بلند، توپ مقابل دروازه استقلال به محمد نژاد مهدی رسید و این بازیکن گل دوم را برای تیمش به ثمر رساند اما داور این گل به دلیل آفساید، مردود اعلام کرد.

در اواخر این دیدار بازی احساسی تیم ذوب‌آهن و البته دفاع خوب تیم استقلال مانع از تغییر نتیجه شد تا آبی‌پوشان دو بر یک برنده این بازی شوند.

ترکیب استقلال: سید حسین حسینی، شاهین طاهرخانی، روزبه چشمی، محمد دانشگر، وریا غفوری، میلاد زکی‌پور، مسعود ریگی، علی کریمی، آرش رضاوند(۶۹ فرشید اسماعیلی)، علی دشتی (۵۲ مهدی قائدی) و ارسلان مطهری(۸۱ محمد بلبلی).

ترکیب ذوب‌آهن: مهدی خلیل، وفا هخامنش، وحید محمدزاده، محمد نژادمهدی، فرشاد محمدی‌مهر(۷۱ مجتبی حق دوست)، مسعود ابراهیم‌زاده، حمید بوحمدان، قاسم حدادی‌فر، دانیال اسماعیلی‌فر، احسان پهلوان (محمدرضا عباسی ۸۷)، دارکو بییدوف.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

ارسال مطلب به دیگران :
حراج %10+%25 جشنواره پاییزی نوین‌چرم در فروشگاه‌ها و فروشگاه اینترنتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *