اخبار ویژه
با تیگو 8 پرو e پلاس مجهز به گیربکس پیشرفته DHT برای تجربه نهایت لذت رانندگی آماده شوید!

ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهین شهر و میمه
هنر عرصه انتقال مفاهیم و ارزش ها از نسلی به نسل دیگر است

برگزیدگان جشنواره خوشنویسی آفتاب حسن شاهین شهر معرفی شدند | رادمنش : هنر عرصه انتقال مفاهیم و ارزش ها از نسلی به نسل دیگر است

به گزارش پایگاه خبری شاهین شهری | شینا SHINNA  از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهین شهر و میمه اختتامیه جشنواره خوشنویسی “آفتاب حسن” روز یکشنبه با حضور کاظمی طبا فرماندار شهرستان ، اعضای شورای شاهین شهر ، رادمنش رئیس اداره ، هاشمیان رئیس سازمان فرهنگی شهرداری شاهین شهر و سایر مسئولان فرهنگی و هنرمندان خوشنویس شهرستان در محل سالن بهار شاهین شهر برگزار شد .

   رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهین شهر و میمه ضمن تبریک هفته وحدت و میلاد با سعادت پیامبر گرامی اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع) تقارن هفته وحدت و هفته خوشنویسی در سالجاری را خوش یمن دانست و در خصوص جشنواره خوشنویسی آفتاب حسن گفت : خوشبختانه آثار ارزشمندی از اساتید و هنرمندان شهرستان به بخش نمایشگاهی جشنواره خوشنویسی “آفتاب حسن” راه یافت و استقبال مردم نیز بسیار خوب بوده است .

  فرامرز رادمنش در ادامه به اهمیت هنر اشاره نمود و خاطر نشان کرد : هنر که عرصه انتقال مفاهیم و ارزش ها از نسلی به نسل دیگر است در سرزمین ایران اسلامی همواره از جلوه هایی خاص برخوردار بوده و با بهره گیری از زبان گویا و شیوه های وزین متنوع و متعدد، نقش تاثیرگذار خود را بر هر بخشی از زندگی به شکلی ماندگار ایفا نموده است.

وی افزود: در این میان خوشنویسی و خطاطی که از دیرباز در میان ایرانیان، مقام و منزلت خاصی داشته، با طی کردن سیر کمال، تقریبا در تمام فرهنگ ها به چشم می خورد و به عنوان یک زبان بین المللی و هنری به تولید آثاری فاخر انجامیده است.

در ادامه غفور اسکندری نماینده انجمن خوشنویسان شهرستان ، داوران این جشنواره را به شرح زیر اعلام نمود :

۱ ) محسن سلیمانی در رشته ثلث  ۲ ) پویان مکوندی در رشته نستعلیق ۳ ) غفور اسکندری در رشته شکسته نستعلیق و تعلیق

اسکندری در ادامه بیانیه هیئت داوران را قرائت کرد و برندگان این مسابقه به این شرح اعلام کرد :

الف ) در بخش خط نستعلیق

۱ ) اهداء لوح سپاس و تندیس جشنواره به همراه جایزه نقدی به مبلغ ۲۰ میلیون ریال به آقای احسان شاه حسینی به عنوان رتبه اول

۲ ) اهداء لوح سپاس به همراه جایزه نقدی به مبلغ ۱۵ میلیون ریال به آقای مهدی بوسعیدی به عنوان رتبه دوم

۲ ) اهداء لوح سپاس به همراه جایزه نقدی به مبلغ ۱۵ میلیون ریال به آقای احمد داوری به عنوان رتبه دوم

۳ ) اهداء لوح سپاس به همراه جایزه نقدی به مبلغ ۱۰ میلیون ریال به آقای فرنود محمدی به عنوان رتبه سوم

ب ) در بخش خط شکسته نستعلیق

۱ ) اهداء لوح سپاس و تندیس جشنواره به همراه جایزه نقدی به مبلغ ۲۰ میلیون ریال به آقای محمود محمدی به عنوان رتبه اول

۲ ) اهداء لوح سپاس به همراه جایزه نقدی به مبلغ ۱۵ میلیون ریال به آقای محمد قوامی به عنوان رتبه دوم

۳ ) اهداء لوح سپاس به همراه جایزه نقدی به مبلغ ۱۵ میلیون ریال به آقای وحید اسماعیلی به عنوان رتبه دوم

  خاطر نشان می گردد اختتامیه جشنواره خوشنویسی “آفتاب حسن” ساعت ۱۶:۳۰ روز یکشنبه ۲۴ مهر ماه سالجاری در محل سالن بهار نگارستان شهرداری شاهین شهر و با حضور مسئولان و سایر اساتید و هنرمندان خوشنویس شهرستان برگزار شد و در پایان ضمن بازدید از این نمایشگاه به تمامی صاحبان آثار شرکت کننده در این نمایشگاه، لوح سپاس اهداء گردید .

برگزیدگان جشنواره خوشنویسی آفتاب حسن شاهین شهر معرفی شدند | رادمنش : هنر عرصه انتقال مفاهیم و ارزش ها از نسلی به نسل دیگر است

ارسال مطلب به دیگران :

💡 مطالب پیشنهادی

آمار اصحاب فرهنگ هنر و رسانه شهرستان شاهین شهر نیاز به بروزرسانی دارد | دیدار ریاست ادراه ارشاد شهرستان شاهین شهر با مدیر خانه هنرمندان شاهین شهر

آمار اصحاب فرهنگ هنر و رسانه شهرستان شاهین شهر نیاز به بروزرسانی دارد

🔶 به گزارش پایگاه خبری شاهین شهری از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهین شهر و میمه ، نوید توکلی | ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهین شهر و میمه ، طی جلسه‌ای به منظور تعامل و هم‌افزایی بیشتر با خانه هنرمندان شاهین شهر دیدار و گفتگو کرد . 🔶 مصطفی ثقفیان | مدیرعامل خانه هنرمندان شاهین شهر ضمن خیر مقدم و تبریک دوباره انتصاب آقای توکلی به ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ، به ارائه اطلاعات و آمار اصحاب فرهنگ هنر و رسانه شهرستان پرداخت و با توجه به اطلاعات مشترک بین دستگاهی ، خواستار بروز رسانی اطلاعات شد. 🔶 وی افزود : خانه هنرمندان شاهین شهر به منظور حمایت از هنرمندان و بصورت محدود در طول سال به هنرمندان شهرستان پس از انجام مراحل اداری تسهیلات قرض الحسنه می‌پردازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *