تبلیغ کارآمد و پربازده در وب سایت 09359510230

شهر دانش و خلاقیت در حوزه کتاب و کتابخوانی کم برخوردار است

فرماندار شاهین شهر در نشست فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی به مناسبت روز کتابدار و هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار و هفته فرهنگی شاهین شهر اعلام کرد: شهر دانش و خلاقیت برخلاف وجه تسمیه خود و با وجود ظرفیتهای لازم از شهرهای کم برخوردار در حوزه کتاب و کتابخوانی‌ است.

 

به گزارش پایگاه خبری شاهین شهری روز ۲۴ آبان ۱۴۰۱ سه شنبه مصادف با پنجمین روز هفته فرهنگی شاهین شهر و روز کتابدار، نشست فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی با حضور فرماندار ، شهردار و اعضای شورای اسلامی ،روسای ادارات فرهنگ و ارشاد و کتابخانه های عمومی شهرستان شاهین شهر و میمه در محل سالن جلسات تالار شیخ بهایی شاهین شهر برگزار شد.
به مناسبت روز کتاب، کتاب خوانی و کتابدار جلسه ای با حضور امام جمعه شاهین شهر، فرماندار شهرستان، شهردار، رئیس شورای اسلامی شهرستان و اعضای شورای اسلامی شاهین شهر، معاون اداره کل پست استان اصفهان و جمعی از کتابداران شهر درتالار شیخ بهایی برگزار گردید.
سید محمدرضا کاظمی طبا | فرماندار شاهین‌شهر و میمه در این همایش که مقارن با هفته گرامی داشت و تکریم شاهین شهر نیز می باشد، در جمع فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی با بیان اینکه انجام فعالیت‌های فرهنگی همواره با مشکلات وسختی‌های همراه است افزود: کتابداری از جمله مشاغل فرهنگی است که علیرغم تأثیر فراوانش در سطح جامعه آن طور که باید و شاید دیده نشده است.
فرماندار شاهین شهر ادامه داد: به جهت وجود هزینه‌ها و همسان نبودن با دریافتی این حرفه، باید گفت کتابداران از مظلوم‌ترین اقشار جامعه‌اند و لازم است در راستا رسیدگی و حفظ شان و منزلت عزیزان کتابدار اقدامات و حمایت های اثر گذاری از طریق نهادهای فرهنگی شهرستان صورت پذیرد.
فرماندار شاهین شهر در نشست فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی به مناسبت روز کتابدار و هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار و هفته فرهنگی شاهین شهر اعلام کرد: شهر دانش و خلاقیت برخلاف وجه تسمیه خود و با وجود ظرفیتهای لازم از شهرهای کم برخوردار در حوزه کتاب و کتابخوانی‌ است.
کاظمی طبا در ادامه با ضمن تاکید بر اینکه از کتابدار انتظار می‌رود به عنوان یک راهنما و معلم عمل نماید، افزود: کتابدارها باید افرادی متعهد و امین باشند و پیشنهادهایی متناسب با فرهنگ و بینش جامعه در راستای رشد و بالندگی فکری، اجتماعی و فرهنگی کتاب خوان ها داشته باشند. در این راستا صبر و حوصله ، ایجاد ارتباط کلامی و راهنمایی لازم کتابدار در خصوص معرفی منابع و کتب در مواجه با مراجعه‌کنندگان بسیار مهم است، چرا که می‌تواند سرآغاز هدایت افراد به مطالعه هدفمند باشد.
فرماندار در قسمتی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه شاهین شهر، شهر دانش و خلاقیت برخلاف وجه تسمیه خود و با وجود ظرفیتهای لازم از شهرهای کم برخوردار در حوزه کتاب و کتابخوانی‌ است افزود: توجه ویژه به مباحث فرهنگی توسط نهادها و متولیان امر با همفکری، هم‌افزایی میتواند زمینه ساز صعود شهر و شهرستان به جایگاه بهتری در حوزه کتابخوانی و عضویت کتابخوان در کتابخانه‌ها باشد.
سعید ابریشمی راد | شهردار شاهین شهر در این مراسم گفت: یکی از مظاهر مهم فرهنگی در هر جامعه ای میزان اهمیت دادن به کتاب و کتابخوانی است.
وی در ادامه افزود: هدف اصلی تعمیق و گسترش برنامه های فرهنگی ، توسعه فرهنگ مطالعه در بین مردم به عنوان یک نیاز ضروری برای رشد و تعالی شخصیت اجتماعی آنها است.
ابریشمی راد به راههای مختلف انتقال دانش پرداخت و بهترین راه انتقال این مقوله را، دانش مکتوب برشمرد.
حجت الاسلام و المسلمین هاشمی | امام جمعه شاهین شهر نیز در این مراسم با بیان اینکه کتاب راه رشد و تعالی بشر است، پیرامون مقوله کتاب و فرهنگ کتابخوانی توضیحاتی ارائه نمودند.

تقدیر از کتابداران شاهین شهر به مناسبت هفته و روز کتاب  و هفته فرهنگی شاهین شهرلازم به ذکر است در این آیین از تمبر شاهین شهر رونمایی گردید و از مسئول اداره کتابخانه های عمومی و کتابداران شهرستان تجلیل بعمل آورده شد.

رونمایی از تمبر اختصاصی شاهین شهر و توشیح آن توسط شهر دار شاهین شهر

رونمایی از تمبر اختصاصی شاهین شهر توسط فرماندار و شهردار شاهین شهر

همچنین بخوانید:

ارسال با:
خرید با تخفیف از بهترین رستوران های اصفهان

💡 مطالب پیشنهادی

پیاده روی شاهین شهری ها در اربعین 1402 | گزارش تصویری

پیاده روی شاهین شهری ها در اربعین ۱۴۰۲ | گزارش تصویری

این مراسم روز چهارشنبه پانزدهم شهریورماه ۱۴۰۲ ه.ش. مصادف با اربعین حسینی (ع) ، ساعت ۸ صبح با تجمع در پارک انقلاب (بانک استان) ، در جوار مزار شهدای گمنام شاهین شهر و با قرائت زیارت عاشورا و زیارت آل یاسین آغاز و در ادامه ساعت ۹ صبح پیاده روی به سمت بهشت معصومه سلام الله علیها انجام شد. در طول مسیر عاشقان حضرت ابا عبدالله الحسین جهت خدمت رسانی با پخش نذورات ارادت خودت را نسبت به به زائرین قافله عشق آن حضرت ابراز نمودند و زائرین قافله عشق پس از حضور و گرامیداشت و ادای احترام به شهدای گرانقدر، در جوار گلستان شهدای شاهین شهر به عزاداری سالگرد چهلمین روز شهادت امام حسین (ع) و خاندان پاکش پرداخته و نماز جماعت ظهر و عصر روز اربعین را به اقامه "حجت الاسلام و المسلمین باقریان" امام جمعه شاهین شهر بجای آوردند. شایان ذکر است به منظور حال رفاه شهروندان اتوبوس هایی برای جابجایی به سمت پارک انقلاب در نقاط مختلف شهر به شرح ذیل تدارک دیده شده بود که پس از انجام مراسم نیز نسبت به بازگشت شرکت کنندگان اقدام نمودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *