گردهمایی رنگین کمانی اقوام ایرانی به سبک غذای محلی در شاهین شهر اصفهان

ارسال با:

اقوام ایرانی در سومین روز هفته فرهنگی شاهین‌شهر اصفهان، با رنگین کمانی از تنوع غذاهای محلی، در جشنواره‌ای باشکوه با عنوان «جشنواره غذای اقوام ایرانی» به رقابت بایکدیگر پرداختند.

به گزارش پایگاه خبری شاهین‌شهری روز یکشنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۱،  مصادف با سومین روز از هفته فرهنگی شاهین‌شهر، جشنواره باشکوه «غذای اقوام ایرانی» با ۸۰ غرفه از انواع خوراکی‌های محلی نظیر آش، کوفته، دلمه، غذاهای محلی، دریایی و… در ورزشگاه جهان پهلوان تختی شاهین‌شهر با حضور مسئولان و مدیران شهری و استقبال پر شور شهروندان اجرا گردید.

سید محمدرضا کاظمی طبا | فرماندار شاهین شهر و میمه در این جشنواره ضمن قدردانی از شهرداری شاهین شهر برای هدف‌گذاری در گردهمایی همه اقوام ایرانی در قالب این رویداد در هفته فرهنگی شاهین شهر، تنوع اقوام ایرانی در این شهرستان را فرصتی مغتنم برشمرد و اظهار کرد: مهاجر پذیری شاهین شهر از سراسر ایران، همه اقوام ایرانی با فرهنگ، آداب و رسوم و باورهای متنوع را در کنار یکدیگر گردهم آورده و فرصتی درخشان برای کشف و شناخت بهتر ایران اسلامی را در قالبی کوچکتر مهیا کرده است.

کاظمی طبا با تاکید بر حذف بروز چالش قوم‌گرایی در شهرستان، افزود: همه اقوام ایرانی در شاهین‌شهر در نمادی از ایران جاودان، در ساختاری کوچک تر، در لوای پرچم مقدس جمهوری اسلامی، مسالمت آمیز با یکدیگر در ارتباط هستند و شاخص‌های رشد، بالندگی، ارتقا فرهنگی و همبستگی اجتماعی را در حد اعلای خود به نمایش گذاشته‌اند.
شایان ذکر است این جشنواره به همت فرهنگسرای خانواده شاهین‌شهر اجرا گردید و پایان نفرات برگزیده این گردهمایی بزرگ اقوام ، مورد تجلیل قرار گرفتند.

ارسال با:
کلاسی نو در حقیقت اولین آموزشگاه کنکور ایران است که تمامی برنامه ها و کلاس های آن، به صورت زنده و آنلاین برای دانش آموزان در سراسر کشور برگزار می شود.

💡 مطالب پیشنهادی

شهر دانش و خلاقیت در حوزه کتاب و کتابخوانی کم برخوردار است

فرماندار شاهین شهر در نشست فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی به مناسبت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار و هفته فرهنگی شاهین شهر اعلام کرد: شهر دانش و خلاقیت برخلاف وجه تسمیه خود و با وجود ظرفیتهای لازم از شهرهای کم برخوردار در حوزه کتاب و کتابخوانی‌ است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *