اخبار ویژه
با تیگو 8 پرو e پلاس مجهز به گیربکس پیشرفته DHT برای تجربه نهایت لذت رانندگی آماده شوید!

رئیس سازمان حفاظت محیط‌ زیست کشور :

تکنولوژی نیروگاه شهید منتظری اصفهان بایست به روزرسانی شود

دکتر سلاجقه با حضور سرزده در نیروگاه شهید منتظری اصفهان ضمن عذرخواهی از مردم اصفهان به دلیل مازوت سوزی در این نیروگاه، گفت: با به روز رسانی نیروگاه شهید منتظری، راندمان تولید این مجموعه افزایش و مصرف آب آن کاهش می یابد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شاهین شهری از استانداری اصفهان، دکتر علی سلاجقه | معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط‌ زیست که با پیگیری استانداری اصفهان از صبح امروز به اصفهان وارد شده با حضور سرزده در نیروگاه شهید منتظری اصفهان، بیان کرد: در روز هوای پاک به عنوان خادم دولت سیزدهم به اصفهان سفر کرده ام تا گشایشی در حوزه زیست محیطی استان صورت بگیرد اما آنچه که از شرایط اصفهان می بینیم شایسته مردم این خطه نیست.

دکتر سلاجقه با حضور سرزده در نیروگاه شهید منتظری اصفهان ضمن عذرخواهی از مردم اصفهان به دلیل مازوت سوزی در این نیروگاه، گفت: با به روز رسانی نیروگاه شهید منتظری، راندمان تولید این مجموعه افزایش و مصرف آب آن کاهش می یابد.

وی ضمن عذرخواهی از مردم اصفهان به دلیل مازوت سوزی و شرایط نامساعد آلایندگی هوا، تصریح کرد: استانی که نقش والا در پیشرفت کشور داشته است؛ از فرودگاه که می‌آمدم احساسم سخت و سنگین بود که به اصفهان بیایم زیرا زاینده رود را، تالاب گاوخونی و هوای این خطه را به چنین روزی کشاندیم.

سلاجقه ادامه داد: قانون هوای پاک از سال ۱۳۹۶ ابلاغ شده است و مجموعه سازمان محیط زیست به وظایف خود متعهد بوده اما آنچه که دستگاه نظارتی از انجام مفاد قانون به دستگاه حاکمیتی باید اعلام کند نیاز به پیگیری بیشتری دارد چون طبق بررسی های ما کمتر از ۱۰ درصد این قانون در کشور اجرایی شده است.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار کرد: وقتی به نیروگاه اصفهان نگاه می‌کنیم در زمان خود صنعتی پیشرو بوده و با فاصله مناسب از شهر قرار داشته اما توسعه شهر این فاصله را کوتاه کرده و این صنعت همراه با عوامل دیگر آلاینده هوا در اصفهان، هوا را تنفس مردم آلوده کرده اند.

معاون رئیس جمهور تصریح کرد: این صنعت باید به روز شود. امروز با مدیر نیروگاه شهید منتظری صحبت کردیم و دریافتیم که مدیریت این نیروگاه برای بروزرسانی مجموعه مشتاق و مسّر است.
وی افزود: حال باید با کمک و تسهیلات دولتی این امر را تسریع دهد.

صندوق ملی سازمان محیط زیست توانایی به روز رسانی این نیروگاه را ندارد اما باتوجه به استقبال مدیریت نیروگاه مبنی بر به روز رسانی مجموعه می توانیم از کمک های دولتی برای این امر بسیار مهم که به سلامت مردم اصفهان وابسته است کمک کنیم.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار کرد: برای به روز رسانی این مجموعه اعتباری ۲۰ هزار میلیارد تومانی نیاز داریم تا علاوه بر دانش بنیان شدن این مجموعه راندمان تولید نیروگاه شهید منتظری افزایش و مصرف آب کاهش یابد.

سلاجقه خاطرنشان کرد: این امر مهم با همکاری وزیر نیرو و سازمان حفاظت محیط زیست میسر خواهد شد. هر چند سهم آلایندگی مازوت در میان سایر آلاینده ها مشخص نشده اما جنبه روحی و روانی مازوت سوزی برای مردم بسیار زیاد است.

وی تصریح کرد: ما کنار مردم هستیم. دولت سیزدهم به دنبال کسب درآمد از آلایندگی نیست و تلاش می کنیم آلایندگی را تا حد ممکن در کشور کاهش دهیم.

سلاجقه افزود: درمورد مازوت سوزی سال گذشته با وزیر نفت قرار شد تهاتری اتفاق افتد آنجا یک جلسه مشترک انجام دهند؛ می خواستم‌ امسال جشن عدم مازوت سوزی را در اصفهان داشته باشیم و قرار بود شازند هم همین باشد اما نشد. این مهم را پیگیری می‌کنم.

جالب است! ببینید:

شهردار اصفهان: مازوت سوزی را متوقف کنید | موتورسواران شناسنامه دار می‌شوند

گازوئیل یورو پنج در شهرستان شاهین شهر اصفهان به بهره برداری می رسد

ارسال مطلب به دیگران :

💡 مطالب پیشنهادی

نیروگاه شهید منتظری اصفهان

نیروگاه شهید محمد منتظری شاهین شهر بهینه سازی یا جابجا خواهد شد؟

◼ استاندار اصفهان به شاهین شهر در راستای تصمیم گیری برای بهینه سازی و یا جابجایی نیروگاه شهید محمد منتظری شاهین شهر و آغاز کشوری به همراه جمعی از مسئولین شهرستانی و استانی صبح امروز 23 آبان 1402 سفر کرد. ◼ استاندار ضمن بازدید از قسمت های مختلف نیروگاه، با کارگران و مسئولان این مجموعه دیدار نموده و در پایان با برگزاری جلسه ای با حضور مدیران و نمایندگانِ اداره کل محیط زیست استان، شرکت‌ پخش فرآورده های نفتی، ادارات گاز و برق، معاون عمرانی استانداری، دادستان شهرستان و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی، تصمیمات مقتضی در مورد جابجایی یا بهینه سازی نیروگاه در زمان آتی، اتخاذ خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *