اخبار ویژه
با تیگو 8 پرو e پلاس مجهز به گیربکس پیشرفته DHT برای تجربه نهایت لذت رانندگی آماده شوید!

اصفهان ظرفیت بالایی در صنایع طلا ، پوشاک و نساجی دارد

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان  گفت: این استان ظرفیت  بالایی در صنایع طلا، پوشاک و نساجی دارد و در زمینه تولید و صادرات این محصولات پیشرو ست.

امیرحسین کمیلی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار شاهین شهری اظهار داشت: استان اصفهان با برخورداری از شرکت های فراوان فعال در زمینه تولید الیاف، نخ و پارچه، حدود ۴۰ درصد صنعت نساجی کشور را پوشش می‌دهد.

وی با اشاره به اهمیت شهرک پوشاک در استان اصفهان ادامه داد : حلقه نهایی زنجیره صنعت نساجی با راه اندازی این شهرک، تکمیل خواهد شد و بطور قطع سهم ۴۰ درصدی استان اصفهان در این صنعت افزایش پیدا می‌کند.
مدیر کل صنعت معدن و تجارت استان اصفهان با بیان اینکه نساجی به‌عنوان یک صنعت با اشتغال بالا و آلایندگی پایین محسوب می شود، اظهار داشت: جانمایی شهرک پوشاک استان انجام شده و در حال گذراندن مراحل مصوبات نهایی خود است تا در سال جاری راه اندازی شود.

طلا جواهر طلاسازی صادرات طلا
وی با اشاره به جانمایی شهرک طلا و انجام مذاکرات نهایی در زمینه راه اندازی این شهرک گفت: اصفهان سهم بالایی در زمینه تولید زیورآلات و طلا در کشور دارد و در سال‌های گذشته در زمینه صادرات طلا هم بسیار فعال بوده است.
کمیلی خاطرنشان کرد: با راه اندازی شهرک طلا و زیورآلات در این استان آلایندگی کارگاه های تولیدی طلا در سطح شهر اصفهان برطرف و تولیدات طلا و جواهر این استان تقویت خواهد شد.
وی اضافه کرد: شرایط ویژه ای برای سرمایه گذاری مطمئن صنعتی در این استان وجود دارد و باید تسهیل‌گری ویژه‌ای برای سرمایه گذاران بخش خصوصی فراهم شود.

به گزارش شاهین شهری ، از مجموع ۹ هزار و ۲۰۰ واحد تولیدی در استان اصفهان، ۲ هزار و ۳۰۰ واحد درصنعت نساجی با ۱۱۷ هزار نیروی کار فعالیت می‌کنند.

جانمایی شهرک تخصصی طلا و جواهر استان در مجاورت شهرک صنعتی جی و در مسیر فرودگاه اصفهان و قرارداد واگذاری زمین آن نیز از اراضی معادن اطراف انجام شده است.

ارسال مطلب به دیگران :

💡 مطالب پیشنهادی

اولویت کشور شناسایی و به کارگیری نیروی انسانی در تراز انقلاب اسلامی است

معاون اجرایی رئیس‌جمهور در جشنواره شهید رجایی اصفهان:
اولویت کشور شناسایی و به کارگیری نیروی انسانی در تراز انقلاب اسلامی است

◼ به گزارش پایگاه خبری شاهین شهری | SHINNA از استانداری اصفهان ، « دکتر محسن منصوری » معاون اجرایی رئیس‌جمهور ، سه‌شنبه پنجم دی‌ماه، در بیست‌وششمین جشنواره شهید رجایی استان اصفهان، ضمن تسلیت شهادت سردار سیدرضی موسوی و با گرامیداشت یاد شهیدان ایران اسلامی، گفت: جشنواره شهید رجایی برای بررسی مسیر تعالی مدیریتی کشور است. ◼ منصوری ادامه داد : اکنون در مرحله تحقق دولت اسلامی هستیم که به لطف خداوند متعال در حال تحقق است و به خوبی می‌دانیم که بخش اصلی دولت اسلامی کارگزاران هستند. ◼ وی عنوان کرد : دو بال پر قدرت دولت اسلامی، کارگزاران و نظامات و فرایندها هستند که اگر همزمان و همسو با یکدیگر باشند به سمت تحقق دولت اسلامی حرکت خواهیم کرد. ◼ معاون اجرایی رئیس جمهور افزود : در حوزه مدیریتی بایستی تحول ایجاد کنیم از این رو شناسایی و به کار گیری نیروی انسانی، مؤمن، کارآمد، متخصص، متعهد و در تراز انقلاب اسلامی اولویت کشور است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *