اخبار ویژه
با تیگو 8 پرو e پلاس مجهز به گیربکس پیشرفته DHT برای تجربه نهایت لذت رانندگی آماده شوید!

معاون اجرایی و خدمات شهری شهرداری شاهین شهر :
جمع آوری و عقیم سازی بیش از ۴۰۰ قلاده سگ بلاصاحب و مقابله با پدیده سگ گردانی در شاهین شهر

معاون حوزه اجرایی و خدمات شهری شهرداری شاهین شهر، از جمع آوری ، عقیم سازی و ساماندهی بیش از چهارصد قلاده سگ در پناهگاه چرم شهر، خبر داد. | مقابله با سگ گردانی به منظور حفظ زیبایی آرامش و تأمین سلامت روانی و جسمی شهروندان  است.

به گزارش شینا SHINNA | پایگاه خبری شاهین شهر ؛ رهام جباری با اشاره به ضرورت جمع آوری و ساماندهی سگ‌های بلاصاحب از سطح شهر، اظهار کرد: مهم‌ترین معضلات و مشکلات ناشی از افزایش جمعیت سگ‌های ولگرد، شیوع بیماری‌های قابل انتقال و مشترک بین حیوان و انسان نظیر بیماری‌ هاری ، سالک ، آلودگی با انگل‌های دستگاه گوارش ، کک ، شپش ، جرب (گال ) ، قارچ‌ها و … است.

معاون حوزه اجرایی و خدمات شهری شهرداری شاهین شهر ؛ با بیان اینکه جمع آوری سگهای بلاصاحب و ولگرد از طریق شناسایی کانون‌های تجمع آن ها و کنترل رشد جمعیتشان میسر است، افزود: یکی از اصلی‌ترین و ابتدایی‌ترین اقدامات برای کنترل جمعیت سگ‌های بلاصاحب ، مدیریت پسماند در سطح شهر است.

جباری عقیم سازی را راهکار دیگری در کنترل جمعیت سگ‌های بلاصاحب برشمرد و تصریح کرد: این سگ‌ها پتانسیل تولید مثل بسیار بالایی دارند ، در همین راستا با اجرای برنامه های کنترلی، جمعیت آن ها سریعاً کاهش یافته و امنیت سلامت شهر تامین می‌شود.

جمع اوری سگ بلاصاحب در شاهین شهر

معاون حوزه اجرایی و خدمات شهری با تاکید بر لزوم نگهداری سگ‌ها در یک محیط محصور و بهداشتی تصریح کرد: غذا رسانی غیراصولی و خارج از پناهگاه به دلیل دلسوزی و ناآگاهی برخی افراد و گروه ها به این حیوانات یکی از مهمترین دلایل افزایش زاد و ولد سگ های بلاصاحب در سطح جامعه است.

وی ادامه داد: انجام معاینات اولیه، رعایت اصول بهداشتی، عقیم سازی، غذا رسانی و نگهداری از این سگ ها در طول سال هزینه‌های بسیاری را بر شهرداری تحمیل می‌کند.

جباری با بیان این که بیش از چهارصد قلاده سگ جمع آوری، عقیم سازی و در پناهگاه چرم شهر ساماندهی شده است، ادامه داد: همشهریان می توانند از طریق تماس با سامانه ۱۳۷ شهرداری نسبت به اطلاع رسانی در مورد تجمع سگ های ولگرد به شهرداری اقدام کنند.

همچنین با دستور مقامات ذی صلاح واحد امور شهر معاونت حوزه اجرایی و خدمات شهری با همکاری نهادهای نظامی و انتظامی اقدام به مقابله با پدیده اجتماعی سگ گردانی در شهر به منظور حفظ زیبایی آرامش و تأمین سلامت روانی و جسمی شهروندان کرده است.

ارسال مطلب به دیگران :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *