چرا بیماری‌های جدید از چین می‌آیند؟ + فیلم

به گزارش رسانه خبری شاهین شهری به نقل از خبرگزاری اعتماد آنلاین، تا نیمه نخست مارس ۲۰۲۰، نوع جدیدی از ویروس کرونا به نام COVID-19 حدود ۱۲۰ کشور جهان را فرا گرفت و بیش از چهار هزار نفر را به کام مرگ کشاند. تاکنون، بخش عمده قربانیان شهروندان چینی بوده‌اند.

چینی ها و بیماری هایشان

شیوع کرونای جدید از دسامبر ۲۰۱۹ در همین کشور آغاز شد. اما این اتفاق جدیدی در چین محسوب نمی‌شود؛ در سال ۲۰۰۳ ویروس «سارس» نیز تحت شرایطی مشابه ظهور کرد و در سراسر جهان حدود ۸۰۰ قربانی گرفت. اما چرا این ویروس‌ها همگی از چین سر بر می‌آورند؟

 

به گزارش پایگاه تحلیلی VOX، هر ۲ ویروس سارس و COVID-19 در خانواده «ویروس کرونا» طبقه‌بندی می‌شوند و هر ۲ از بازار حیوانات وحشی چین پیدا شده‌اند.

متخصصان مدت‌ها بود که پیش‌بینی می‌کردند این بازارها به طور بالقوه منشاء بیماری‌های متعددی خواهند بود. بازار و تجارت حیوانات وحشی مساله اصلی و ریشه‌ای شیوع این بیماری‌هاست؛ و مادامی که چین این مشکل را رفع نکند، همواره شاهد تکرار وقایعی از این دست خواهیم بود.

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید:
کلاسی نو در حقیقت اولین آموزشگاه کنکور ایران است که تمامی برنامه ها و کلاس های آن، به صورت زنده و آنلاین برای دانش آموزان در سراسر کشور برگزار می شود.

💡 مطالب پیشنهادی

تجلیل از اعضا و نهادهای فعال در مدیریت کرونا شهرستان شاهین شهر و میمه

تجلیل از اعضا و نهادهای فعال در مدیریت کرونا شهرستان شاهین شهر و میمه

به مناسبت هفته بسیج ، باحضور مسئولان شهرستان از فعالان و اعضای قرارگاه فرهنگی جهادی شهید حاج قاسم سلیمانی شهرستان شاهین شهر و میمه ، هلال احمر و دیگر دستگاه های حاضر در امر مدیریت کرونا و واکسیناسیون عمومی تجلیل به عمل آمد.

دیدگاهتان را بنویسید