پایگاه‌‌دانش

ویژگی های یک قالیشویی خوب | نکات قابل توجه شستشوی فرش در قالیشویی ها

ارسال با:

ویژگی های یک قالیشویی خوب چیست؟ | چگونه یک قالیشویی خوب برای شستشوی فرش های خودمان انتخاب کنیم؟ | موارد قابل توجه برای شستشوی فرش در قالیشویی ها چیست؟ حق و حقوق مشتری نسبت به قالیشویی ها چیست و چگونه بایست رعایت شود؟

متن کامل را ببینید

ارسال با:

بهترین فست فودی های شاهین شهر اصفهان

ارسال با:

بهترین فست فودهای شاهین شهر را بشناسید تا زمانی که هوس ساندویچ و پیتزای پر از پنیر می‌کنید، سراغ بهترین ها بروید. در این صفحه برای شما از رستوران فست فودهای محبوب و با کیفیت شاهین شهر سخن خواهیم گفت.

متن کامل را ببینید

ارسال با:

نکات مهم در انتخاب فست فود سالم | ویژگی های بهترین فست فودی ها

ارسال با:

چرا فست فود به عنوان وعده غذایی انتخاب می شود؟ بهترین فست فودی ها چه ویژگی هایی دارند؟ برای انتخاب مناسب یک فست فود سالم با  مجله شاهین + همراه باشید
متن کامل را ببینید

ارسال با:

تست هوش : آیا میتوانید پزشک قاتل را در این تصویر پیدا کنید؟ [+ جواب معما]

ارسال با:

تست هوش : آیا میتوانید پزشک قاتل را در این تصویر پیدا کنید؟ در این معما و تست هوشی که امروز در مجله خانواده شاهین‌شهری قرار داده‌ایم شما باید پزشک قاتل را پیدا کنید
متن کامل را ببینید

ارسال با:

راه کارهای برون رفت از احساس تنهایی

ارسال با:
احساس تنهایی یک حس رایج و معمول است، اما کارهایی هستند که می‌توانید برای کمک به خود انجام دهید. ما در این مقاله شما را با گزیده راهکارهای برون رفت از تنهایی آشنا می‌نماییم.
متن کامل را ببینید

ارسال با:

حضور ثروتمندترین خاندان دنیا در جنوبی ترین قسمت ایران ! | مالکان بزرگترین کشتی تفریحی جهان!

ارسال با:

خانواده آل نهیان مالک باشگاه فوتبال منچستر سیتی ، بزرگترین قایق تفریحی جهان و ده‌ها قصر در سراسر دنیا، ثروتمندترین خاندان در جنوبی ترین قسمت هم مرز با ایران هستند. این ثروت چگونه حاصل آمده و رشد می کند؟ متن کامل را ببینید

ارسال با:

تعمیر و عیب یابی بخاری بدون دودکش گازی برقی و نفتی برقی ژاپنی (کدهای خطا)

ارسال با:

بخاری‌های ژاپنی بدون دودکش یکی از جدیدترین انواع سیستم های گرمایشی فن دار مورد استفاده در خانه و محل کار می‌باشند این بخاری ها هوشمند هستند و هر عیب و نقصی در کارکرد خود را بوسیله یک کد خطا ، به کاربر گزارش می‌دهند که می‌توان از این کدها برای تعمیر و عیب یابی بخاری‌های ژاپنی بهره برد

متن کامل را ببینید

ارسال با:

بخاری ژاپنی | راهنمای خرید و استفاده از بخاری‌های گازی برقی و نفتی برقی ژاپنی

ارسال با:
بخاری‌های ژاپنی بدون دودکش یکی از جدیدترین انواع سیستم های گرمایشی مورد استفاده در فضای آپارتمان مسکونی، دفتر کار و سوله ها می‌باشند چرا که علاوه بر هوشمند بودن ، به دلیل مصرف بهینه سوخت و کیفیت قطعات و سیستم طراحی شده آنها، به فضای کمی جهت نصب در محیط نیز احتیاج داشته، ظاهری زیبا و نصب آسان دارند.
متن کامل را ببینید

ارسال با:

آپدیت MIUI 14 پایدار برای این ۱۱ گوشی شیائومی، به زودی عرضه خواهد شد

ارسال با:
طبق آخرین گزارشات، شیائومی در حال آزمایش MIUI 14 پایدار برای ۱۱ گوشی است که نشان از عرضه قریب الوقوع این بروز رسانی برای این گوشی‌هاست. با ما در پایگاه دانش شاهین شهری همراه باشید.
متن کامل را ببینید

ارسال با:

همه چیز درباره حوادث ناشی از کار

ارسال با:

در حین انجام کار ممکن است آسیب هایی به شما وارد شود. که حوادث ناشی از کار تلقی می شوند. ستون فقرات، دست‌ها، سر، شش‌ها، چشم‌ها، استخوان‌بندی و پوست منجمله عضوهایی هستند که بیشتر در برابر خطر قرار دارند. حوادث ناشی از کار به سه بخش فیزیکی، شیمیایی، زیست شناسی و روان شناختی تقسیم می شوند.

حوادث ناشی از کار

 علاوه بر موارد ذکر شده، مسائلی از قبیل: انتقال بیماری از طریق خون، دما، مواد شیمیایی، گاز گرفتن یا گزش حشرات، نویز، باعث فرسودگی شغلی می گردد که با حوادث ناشی از کار متفاوت است و به تدریج باعث بیماری روانی می شود و گاها با افسردگی روانی همراه است.

فرسودگی شغلی یا همان کار زدگی ناشی از فشار مستقیم و همیشگی شغل است و به همین جهت فرد در طول روز از انرژی تهی شده و رفته رفته انرژی و نشاط خود را از دست می دهد، حس کسالت و کرختی نسبت به شغل خود و پیرامون هستی دارد که این حالات تاثیر مستقیم بر جسم او می گذارد. دچار سردرد، تهوع و از دست دادن عادات روزمره غذایی می شود.

به حوادثی که حین انجام کار(یعنی تمام طول مدتی که فرد در حال خدمت شغلی در کارگاه، موسسات وابسته، ساختمان ها و محوطه اطراف، یا به دستور کارفرما خارج از محوطه معمول کاری باشد ) اتفاق بیافتد ، طبق ماده ۶۰ قانون تامین اجتماعی تحت پوشش قرار می‌گیرد.

در صورت وقوع حادثه شغلی در کارگاه وظیفه کارفرما چیست ؟

الف) به استناد ماده ۶۵ قانون تأمین اجتماعی در صورت وقوع حادثه ناشی از کار، کارفرما مکلف است اقدامات اولیه لازم را برای جلوگیری از تشدید وضع حادثه دیده به عمل آورد.

ب) به استناد تبصره ماده ۹۵ قانون کار کارفرما یا مسئولان واحدهای موضوع ماده ۸۵ قانون کار موظفند کلیه حوادث ناشی از کار را در دفتر ویژه ای که فرم آن از طریق وزارت کار و امور اجتماعی اعلام می گردد ثبت و مراتب را سریعاً به صورت کتبی به اطلاع اداره کار و امور اجتماعی محل برسانند همچنین به استناد ماده ۹ آئین نامه حفاظتی کارگاه های ساختمانی و ماده ۶۵ قانون تامین اجتماعی، کارفرما باید وقوع هرگونه حادثه ناشی از کار را ظرف مدت سه روز اداری به شعبه صندوق تامین اجتماعی محل اطلاع دهد و نسبت به تکمیل و ارائه فرم ویژه حادثه اقدام نماید.

کارگری که در حین کار دچار حادثه شغلی گردیده از چه خدمات درمانی می تواند استفاده نماید؟

طبق ماده ۵۴ قانون تامین اجتماعی بیمه شدگان و افراد خانواده آن ها از زمانی که مشمول مقررات می گردند در صورت مصدوم شدن بر اثر حوادث یا ابتلا به بیماری می توانند از خدمات پزشکی استفاده نمایند خدمات پزشکی که به عهده صندوق تامین اجتماعی است شامل کلیه اقدامات درمانی سرپایی، بیمارستانی، تحویل داروهای لازم و انجام آزمایشات تشخیص طبی می باشد.

 

آیا بررسی حوادث ناشی از کار توسط بازرسان کار مستلزم پرداخت هزینه می باشد؟

این بررسی به طور رایگان بوده و اگر، هر یک از طرفین اعتراضی در خصوص داوری بکنند، بررسی کار با نظر مقام قضایی انجام و هزینه کارشناسی گرفته می شود.

چه کسی مسئول گزارش حادثه ی ناشی از کار است؟

مطابق مفاد ماده ۹۳ قانون کار مهمترین وظیفه مسئول ایمنی راهنمایی برای کاربرد فنون موثر برای پیشگیری از وقوع حادثه یا وقوع مجدد حادثه در کارگاه می باشد لیکن اعلام گزارش حادثه در زمره وظایف کارفرما یا نماینده قانونی وی می باشد که این راهکار بعنوان یکی از روشهای پیشگیری از بروز حوادث مشابه محسوب می گردد.

مشخص کردن مقصر در حوادث ناشی از کار

تعیین تقصیر حادثه به عهده مقام محترم قضایی است ولی در صورت صدور دستور مقام محترم قضایی مبنی بر تعیین تقصیر، بازرسان کار یا کارشناسان رسمی دادگستری می توانند نظر مشورتی در این رابطه به مقام قضایی ارائه نمایند.

دیدگاه خودتان را در خصوص این مطلب در بخش پایین این صفحه ( قسمت دیدگاه ) با سایر بازدیدکنندگان به اشتراک بگذارید …

۱۴۰۰/۰۷/۲۴ – پایگاه خبری شاهین شهری ( محتوای حقوق آموزشی )

جدیدترین و کامل ترین اخبار شهرستان شاهین شهر و میمه

رسانه خبری، فرهنگی و اجتماعی شاهین شهری
کار گروه تولید محتوا – حقوقی

وب سایت خبری شاهین شهر
www.shahinshahri.ir

کانال خبری شاهین شهر (اینستاگرام شاهین شهر)
به اجتماع بزرگ مجازی شاهین شهری ها در اینستاگرام بپیوندید:

@shahinshahri.ir

ارسال با: