اخبار ویژه

پایگاه دانش

دانشمندان کرم ۴۶۰۰۰ ساله را دوباره زنده کردند + فیلم

زنده شدن کرم 46000 ساله

دانشمندان به یک کِرم گرد میکروسکوپی 46 هزار ساله منجمد جان دوباره بخشیدند.  با تعیین توالی ژنوم این کرم گرد که Rip Van Winkle نامگذاری شده است، دانشمندان نشان دادند که این یک گونه جدید از نماتد است. نماتدها امروزه یکی از موجودات موجود در همه جای کره زمین هستند که در خاک، آب و کف اقیانوس زندگی می کنند. براساس بیانیه مطبوعاتی دانشمندان دانشگاه هاوایی در مانوا این کرم نیز هزاران سال را در خواب "کریپتوبیوسیس ( کریپتو بیوز)" سپری کرده است. در این روند تمام فرآیندهای متابولیک جاندار مانند تولید مثل، ترمیم و رشد متوقف می‌شود. این کرم گرد میکروسکوپی ماده که 46000 سال گذشته را در مایع لزج معلق در اعماق منجمد سیبری گذرانده بود، احیا شد و پس از احیا و زندگی از طریق فرایندی ویژه که نیازی به جفت ندارد، تولید مثل کرد.

ادامـه مــطلب ...

ویژگی های یک قالیشویی خوب | نکات قابل توجه شستشوی فرش در قالیشویی ها

ویژگی های یک قالیشویی خوب چیست؟ | چگونه یک قالیشویی خوب برای شستشوی فرش های خودمان انتخاب کنیم؟ | موارد قابل توجه برای شستشوی فرش در قالیشویی ها چیست؟ حق و حقوق مشتری نسبت به قالیشویی ها چیست و چگونه بایست رعایت شود؟

ادامـه مــطلب ...

بهترین رستوران های شاهین شهر

بهترین رستوران های شاهین شهر

بهترین رستوران های شاهین شهر را بشناسید تا زمانی که هوس یک دورهمی خوشمزه کردید یا حوصله طبخ غذا در منزل را نداشتید، سراغ بهترین ها بروید. برای شما از رستوران های محبوب و با کیفیت شاهین شهر سخن خواهیم گفت.

ادامـه مــطلب ...

حضور ثروتمندترین خاندان دنیا در جنوبی ترین قسمت ایران ! | مالکان بزرگترین کشتی تفریحی جهان!

ثروتمند افسانه‌ای این خاندان در جنوبی‌ترین قسمت ایران

خانواده آل نهیان مالک باشگاه فوتبال منچستر سیتی ، بزرگترین قایق تفریحی جهان و ده‌ها قصر در سراسر دنیا، ثروتمندترین خاندان در جنوبی ترین قسمت هم مرز با ایران هستند. این ثروت چگونه حاصل آمده و رشد می کند؟

ادامـه مــطلب ...