اخبار ویژه
با تیگو 8 پرو e پلاس مجهز به گیربکس پیشرفته DHT برای تجربه نهایت لذت رانندگی آماده شوید!

رفع مشکل کلروز درختان فضای سبز شاهین شهر

علی عرب رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شاهین شهر از محلول‌دهی آهن درختان کلروز شده سطح شهر با استفاده از کود آمینو کلاته آهن‌دار خبر داد.

وی در ادامه  افزود: گیاهان همواره عنصر بسیار مهمی در شهرها محسوب می‌شوند که وجود شرایط نامناسب خاک بستر از نظر فقر عناصر غذایی، باعث بروز مشکلات تغذیه‌ای در گیاهان می‌شود.

عرب تصریح نمود: در شاهین شهر با گرم شدن هوا و بالا رفتن دما فرایند بیکربنات سازی در خاک تسریع و در نتیجه اسیدیته خاک به سرعت افزایش پیدا می کند که این امر باعث ایجاد کلروز و زردی در برگ گونه های فضای سبز همزمان با افزایش دما می شود؛در این راستا روش‌های کوددهی مناسب برای افزایش مقاومت طبیعی گیاهان به تنش‌های محیطی و ایجاد تغییرات مثبت فیزیولوژیکی و متابولیسم گیاه امری ضروری است.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شاهین شهر با اشاره به اینکه آهن یکی از کلیدی‌ترین عناصر در ساخت سبزینه گیاهی است اظهار داشت: کمبود آهن در گیاهان با زرد شدن میانبرگ ها خصوصا” در درختان اقاقیا و پرچین برگ نو نمایان می گردد که با محلول دهی کود آمینوکلاته آهن دار در حال مرتفع نمودن آن هستیم./پایان خبر

دیدگاه خودتان را در خصوص این مطلب در بخش پایین این صفحه ( قسمت دیدگاه ) با سایر بازدیدکنندگان به اشتراک بگذارید …

۱۳۹۹/۰۵/۲۸
شاهین شهری
پایگاه خبری شهرستان شاهین شهر و میمه
کار گروه اجتماعی و مدیریت شهری

جدیدترین و کامل ترین اخبار شهرستان شاهین شهر و میمه را در رسانه خبری، فرهنگی و اجتماعی شاهین شهری بخوانید

وب سایت خبری شاهین شهر
www.shahinshahri.ir

کانال خبری شاهین شهر (اینستاگرام شاهین شهر)
به اجتماع بزرگ مجازی شاهین شهری ها در اینستاگرام بپیوندید:

@shahinshahri.ir

ارسال مطلب به دیگران :

💡 مطالب پیشنهادی

ورزش شاهین شهر محروم اما بر فراز قله

ورزش شاهین شهر بر فراز قله اما محروم …

ریاست اداره ورزش و جوانان شهرستان شاهین شهر و میمه از ثبت ۷۶۳۸ رکورد ورزشی در سال 1402 و کسب رتبه برتر عملکرد ورزشی این شهرستان در استان اصفهان خبر داد. شاه علی ادامه داد : این شهرستان با 800 رکورد نسبت به شهرستان اصفهان در پیشی گرفت در حالیکه در 1401 تنها 90 رکورد اختلاف داشت و این نشانه پیشرفت 80 درصدی عملکرد ورزشی شهرستان در سال گذشته است. وی افزود : در حالی که تنها 8% جمعیت بطور رسمی ورزشکار ثبت شده اند، این رکوردها شامل برگزاری مسابقه‌ها و اعزام به مسابقات ورزشی و... کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی و همچنین همایش‌ها و جشنواره‌های همگانی بوده و با همت هیأت‌های ورزشی و ورزشکاران و همراه با تعامل سازنده مابین نهادهای مختلف و ادارات حاصل گردیده است. وی ضمن اشاره به محرومیت شاهین‌شهر از نظر برخی زیرساخت‌های حوزه ورزش ، کسب این موفقیت را بسیار ارزشمند دانست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *