اخبار ویژه
با تیگو 8 پرو e پلاس مجهز به گیربکس پیشرفته DHT برای تجربه نهایت لذت رانندگی آماده شوید!

هوای اصفهان برای سومین روز متوالی در گروه وضعیت ناسالم برای گروه حساس

مدیر امور آزمایشگاه‌های محیط زیست اصفهان گفت: هوای اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۱۱ ظهر امروز با میانگین شاخص کیفی ۱۱۰ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس ثبت شده است.

بابک صادقیان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین وضعیت کیفیت هوای اصفهان اظهار داشت: پایداری هوا طی یک هفته گذشته منجر به افزایش حجم آلاینده‌ها در شهر اصفهان و مناطق صنعتی شده است.

وی افزود: در حال حاضر و تا ساعت ۱۱ امروز میانگین شاخص کیفی هوای شهر اصفهان بر روی عدد ۱۱۰ و در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفته است.

مدیر امور آزمایشگاه‌های محیط زیست استان اصفهان شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های احمدآباد، استانداری اصفهان، خرازی، خمینی‌شهر، رودکی و سگزی را در وضعیت نارنجی اعلام کرد و گفت: شاخص کیفی هوا در این ایستگاه‌ها به ترتیب روی اعداد ۱۲۰، ۱۰۹، ۱۴۱ و ۱۱۰ قرار دارد.

وی افزود: شاخص کیفی هوا در ایستگاه خیابان پروین بر روی عدد ۷۴ و در وضعیت سالم قرار دارد.

صادقیان میانگین شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا در شهرستان‌های شاهین شهر، مبارکه و نجف آباد را به ترتیب ۵۸، ۸۰ و ۷۰ اعلام کرد و گفت: وضعیت کیفی هوا در این شهرستان‌ها سالم است.

وی تصریح کرد: میانگین شاخص کیفی هوای شهر اصفهان دیروز بر روی عدد ۱۷۴ و روز پنجشنبه نیز بر روی عدد ۱۰۱ قرار داشته است که به ترتیب نشانه وضعیت ناسالم برای عموم مردم و ناسالم برای گروه ای حساس است.

شایان ذکر است شاخص کیفی هوا در بازه صفر تا ۵۰ نشانه هوای پاک، ۵۰ تا ۱۰۰ نشانه هوای سالم، ۱۰۰ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس (افراد دچار بیماری‌های قلبی تنفسی، کودکان و افراد میانسال و زنان باردار و غیره) و ۱۵۰ تا ۲۰۰ نشانه وضعیت ناسالم برای عموم مردم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و بالاتر از ۳۰۰ نشانه هوای خطرناک است.

 

ارسال مطلب به دیگران :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *