تبلیغ کارآمد و پربازده در وب سایت 09359510230

مبارزه با آفت سوسک پوستخوار درختان کاج شاهین شهر مطابق با استانداردهای زیست محیطی

به گزارش رسانه شاهین شهری به نقل از شهرداری شاهین شهر؛ سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری شاهین شهر در حال مبارزه با آفت خطرناک سوسک پوستخوار در درختان کاج شهر با استفاده از روش غیرشیمیایی در قالب تکنیک Mass trapping در چارچوب استانداردهای زیست محیطی است که ضمن کنترل آفات، میزان مصرف سم را به حد زیادی کاهش می دهد.

علی عرب رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری شاهین شهر در گفتگو با واحد خبر شهرداری گفت: در چند سال اخیر یکی از معضلات اصلی درختان کاج، مبارزه با آفت خطرناک سوسک پوستخوار می باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه در صورت کنترل نشدن این آفت منجر به قطع تعداد زیادی از درختان کاج فضای سبز خواهد شد گفت: مهمترین روش برای کنترل این آفت استفاده از روش غیرشیمیایی در قالب تکنیک Mass trapping است که هم اکنون درفضای سبزشاهین شهر از آن استفاده می گردد.


عرب تصریح نمود: در این روش با شناسایی دقیق نوع آفت، بررسی نقاط آلوده و تعیین کانون های آلودگی و نقاط تله گذاری شده در نقشه GIS فضای سبز در تلاشیم ضمن کنترل آفات، میزان مصرف سم را کاهش داده تا گامی مؤثر برای مبارزه با آفات و بیماریها در چارچوب استانداردهای زیست محیطی برداشته شود.

رئیس سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهرداری شاهین شهر خاطر نشان نمود: نصب تله های فرمونی بر روی درختان کاج بلوارهای امام، مدرس،هشت بهشت ،شریفی، منتظری، یادگار امام، کشاورز، رمپ های گرگاب ، پارک یاسمن و … به منظور مبارزه با آفت ذکر شده در حال انجام می باشد.۱۴۰۰/۰۳/۲۵ سازمان سیما منظر و فاضی سبز شهری شهرداری شاهین شهر

جدیدترین و کامل ترین اخبار شهرستان شاهین شهر و میمه

رسانه خبری، فرهنگی و اجتماعی شاهین شهری
گروه سیاسی

وب سایت خبری شاهین شهر
www.shahinshahri.ir

کانال خبری شاهین شهر
به اجتماع بزرگ مجازی شاهین شهری ها در اینستاگرام بپیوندید:
http://instagram.com/shahinshahri.ir

ارسال با:
خرید با تخفیف از بهترین رستوران های اصفهان

💡 مطالب پیشنهادی

تودیع و معارفه معاون عمرانی شهرداری شاهین شهر 1402

سید رسول موسویان معاون فنی و عمرانی شهرداری شاهین شهر شد

آیین تودیع و معارفه معاون حوزه فنی و عمرانی شهرداری شاهین شهر با حضور شهردار، رئیس شورای اسلامی شهرستان شاهین شهر و میمه، برخی از اعضای شورای اسلامی شهر، جمعی از مدیران ادارات شهر، معاونان و مدیران شهرداری برگزار گردید. در این آیین با حکم «سعید ابریشمی راد» شهردار شاهین شهر سید رسول موسویان به عنوان معاون جدید حوزه فنی و عمرانی شهرداری شاهین شهر منصوب و از خدمات مجید طرفه تابان معاون سابق تقدیر به عمل آمد. شهردار شاهین شهر در این آیین با اشاره به اینکه حوزه عمران حوزه اجرایی همه سیاستهای توسعه شهری در تمام بخشها است گفت: در همه مأموریت‌های محوله اصلی شهرداری که به ارتقاء کیفیت زندگی مردم برمی گردد، مجری آنها حوزه عمران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *