اخبار ویژه
با تیگو 8 پرو e پلاس مجهز به گیربکس پیشرفته DHT برای تجربه نهایت لذت رانندگی آماده شوید!

مبارزه با آفت سوسک پوستخوار درختان کاج شاهین شهر مطابق با استانداردهای زیست محیطی

به گزارش رسانه شاهین شهری به نقل از شهرداری شاهین شهر؛ سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری شاهین شهر در حال مبارزه با آفت خطرناک سوسک پوستخوار در درختان کاج شهر با استفاده از روش غیرشیمیایی در قالب تکنیک Mass trapping در چارچوب استانداردهای زیست محیطی است که ضمن کنترل آفات، میزان مصرف سم را به حد زیادی کاهش می دهد.

علی عرب رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری شاهین شهر در گفتگو با واحد خبر شهرداری گفت: در چند سال اخیر یکی از معضلات اصلی درختان کاج، مبارزه با آفت خطرناک سوسک پوستخوار می باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه در صورت کنترل نشدن این آفت منجر به قطع تعداد زیادی از درختان کاج فضای سبز خواهد شد گفت: مهمترین روش برای کنترل این آفت استفاده از روش غیرشیمیایی در قالب تکنیک Mass trapping است که هم اکنون درفضای سبزشاهین شهر از آن استفاده می گردد.


عرب تصریح نمود: در این روش با شناسایی دقیق نوع آفت، بررسی نقاط آلوده و تعیین کانون های آلودگی و نقاط تله گذاری شده در نقشه GIS فضای سبز در تلاشیم ضمن کنترل آفات، میزان مصرف سم را کاهش داده تا گامی مؤثر برای مبارزه با آفات و بیماریها در چارچوب استانداردهای زیست محیطی برداشته شود.

رئیس سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهرداری شاهین شهر خاطر نشان نمود: نصب تله های فرمونی بر روی درختان کاج بلوارهای امام، مدرس،هشت بهشت ،شریفی، منتظری، یادگار امام، کشاورز، رمپ های گرگاب ، پارک یاسمن و … به منظور مبارزه با آفت ذکر شده در حال انجام می باشد.۱۴۰۰/۰۳/۲۵ سازمان سیما منظر و فاضی سبز شهری شهرداری شاهین شهر

جدیدترین و کامل ترین اخبار شهرستان شاهین شهر و میمه

رسانه خبری، فرهنگی و اجتماعی شاهین شهری
گروه سیاسی

وب سایت خبری شاهین شهر
www.shahinshahri.ir

کانال خبری شاهین شهر
به اجتماع بزرگ مجازی شاهین شهری ها در اینستاگرام بپیوندید:
http://instagram.com/shahinshahri.ir

ارسال مطلب به دیگران :

💡 مطالب پیشنهادی

هادی ترکاشوند | استاد و پیشکسوت تکواندو شاهین شهر مقام قهرمانب مسابقات پیشکسوتان انتخابی تیم ملی جهت اعزام به مسابقات پومسه قهرمانی آسیا را کسب نمود.

کسب مقام قهرمانی توسط پیشکسوت تکواندو شاهین شهر استان اصفهان

به گزارش پایگاه خبری شینا | SHINNA از هیات تکواندو شهرستان شاهین شهر و میمه ؛ هادی ترکاشوند | استاد و پیشکسوت تکواندو شاهین شهر مقام قهرمانی مسابقات پیشکسوتان انتخابی تیم ملی جهت اعزام به مسابقات پومسه قهرمانی آسیا را کسب نمود. شایان ذکر است این مسابقات 17 فروردین ماه 1403 به میزبانی استان تهران برگزار شد و استاد هادی ترکاشوند پیشکسوت شاهین شهری و نماینده استان اصفهان، موفق به کسب مقام قهرمانی گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *