اخبار ویژه
با تیگو 8 پرو e پلاس مجهز به گیربکس پیشرفته DHT برای تجربه نهایت لذت رانندگی آماده شوید!

شستشوی درختان فضای سبز شاهین شهر با هدف کاهش خسارات ریزگردها، گرما و کنترل آفات

در شاهین شهر به منظور  به منظور کاهش آسیب‌های ناشی از ریزگردها و ارتقای سلامت هوای شهر شستشوی درختان فضای سبز انجام می شود.

به گزارش رسانه شاهین شهری به نقل از شهرداری شاهین شهر، مدیر عامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شاهین شهر در مصاحبه با واحد روابط عمومی ضمن اشاره به انجام عملیات شستشوی درختان اعلام نمودند ؛

با توجه به همجواری شاهین شهر با صنایع آلاینده، تجمع آلودگی و ذرات معلق در هوا بر روی روزنه برگها ظرفیت فتوسنتز گیاه را کاهش داده و باعث ضعف گیاه می‌شود.

از طرفی شرایط اقلیمی و خشکی هوا پتانسیل فعالیت آفاتی چون کنه را فراهم نموده که همزمان با شستشوی درختان با صابون گیاهی پالیزین و افزایش رطوبت نسبی بر روی برگ درختان، جمعیت آفات به خصوص کنه‌های نباتی کنترل و کاهش می یابد.

مهندس عرب در ادامه افزودند :

انجام عملیات شستشوی درختان نه تنها به عنوان روشی زیست محیطی برای مبارزه با آفات مکنده همچون کنه های نباتی مشود

موجب کاهش مصرف سموم شیمیایی و پیشگیری از بیماریهای فیزیولوژیکی نیز می‌شود و همچنین حفظ طراوات و شادابی درختان تاثیر بسزایی در کاهش آلودگی هوا خواهد داشت.

ایشان در پایان اظهار امیدواری نمودند با مدیریت شرایط بحران کم آبی و گرمای شدید هوا بتوانیم گام مؤثری در حفظ درختان به عنوان ریه های تنفسی شهر برداشته تا شهروندان از اثرات زیست محیطی آن همواره بهره مند باشند.۱۴۰۰/۰۳/۲۴ – شهرداری شاهین شهر

جدیدترین و کامل ترین اخبار شهرستان شاهین شهر و میمه

رسانه خبری، فرهنگی و اجتماعی شاهین شهری
گروه اجتماعی و مدیریت شهری

وب سایت خبری شاهین شهر
www.shahinshahri.ir

کانال خبری شاهین شهر
به اجتماع بزرگ مجازی شاهین شهری ها در اینستاگرام بپیوندید:
http://instagram.com/shahinshahri.ir

ارسال مطلب به دیگران :
حراج %10+%25 جشنواره پاییزی نوین‌چرم در فروشگاه‌ها و فروشگاه اینترنتی

💡 مطالب پیشنهادی

تقدیر از نوجوان فعال کتابخوانی توسط مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شاهین شهر

تقدیر از نوجوان فعال حوزه کتابخوانی توسط مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شاهین شهر

◼ همزمان با اجرای "طرح کشوری سفیران کتاب" و در راستای مسئولیتهای اجتماعی و با هدف تسهیل دسترسی به کتاب و کتابخانه ، روز یکشنبه 6 آذر 1402 ، مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شاهین شهر در مدرسه پسرانه هاشمی رفسنجانی حضور یافتند و ضمن بازدید از اجرای فعالیتهای کتاب محور توسط «محمدحسین عبدعلی»در جمع دیگر دانش آموزان از این عضو نوجوان فعال و مروج کتاب و کتابخوانی در این مدرسه تقدیر نمودند. ◼ همچنین آزمایش و معرفی فلزات با استفاده از دور ریختنی ها با معرفی « کتاب علوم عصر حجری مواد» ، به منظور ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب و کتاب خوانی با شیوه نوآورانه توسط مربیان کانون شاهین شهر اجرا گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. (قسمت‌های الزامی با نماد * مشخص شده‌اند)