ناخن کار خوب در شاهین شهر اصفهان | ناخن کار حرفه در شاهین شهر

استاندار اصفهان:
قطار سریع السیر تهران اصفهان شهرستان برخوار را دو قسمتی نخواهد کرد

ارسال با:

در جلسه استانی قطار سریع السیر تهران قم اصفهان در خصوص گذر مسیر ریل گذاری این قطار شهرستان بخوار و شاهین شهر میمه و بحث و تبادل نظر شد | ریل گذاری به عرض ۳۴ متر است و از زمین های کشاورزی عبور خواهد کرد | حقوق قانونی ذینفعان را پرداخت خواهیم کرد | مسیر از منطقه دولت آباد توسط تیم تحقیقاتی و با حمایت فرماندار این شهرستان گمانه زنی شود

قطار سریع السیر تهران قم اصفهان ، شهرستان برخوار را دو قسمتی نخواهد کرد

به گزارش پایگاه خبری شاهین شهری | SHINNA از استانداری اصفهان، دکتر مهران زینلیان معاون هماهنگی عمرانی استانداری اصفهان عصر سه شنبه ۱۸ مردادماه در حاشیه نشست بررسی این پروژه با اشاره به این که این پروژه ملی و دارای اهمیت فراوانی است، اظهار کرد: با بهره‌برداری از این پروژه زمان سفر اصفهان به تهران به کمتر از دو ساعت می رسد و در صنعت حمل‌ونقل کشور تحول عظیمی رقم خواهد خورد.
استان دار اصفهان ادامه داد: در ۲۰ کیلومتر انتهایی مسیر این طرح در شهرستان برخوار مشکلاتی به وجود آمده بود و برخی نگران دو قسمت شدن شهرستان بودند.
معاون هماهنگی عمرانی استانداری اصفهان با اشاره به این که تصورات ایجاد شده اشتباه است و مبنای علمی ندارد، خاطرنشان کرد: عرض ریل این قطار سریع‌السیر ۳۴ متر و در حد یک خیابان معمولی است همچنین مسیر این محدوده در زمین های کشاورزی است و همه حقوق قانونی ذینفعان نیز پرداخت خواهد شد.
دکتر زینلیان با بیان این که بهره‌برداری از این طرح به توسعه منطقه و استان کمک شایانی خواهد کرد، گفت: در این جلسه مقرر شد با حمایت فرماندار دولت‌آباد تیم مطالعاتی، مسیر عبور قطار سریع‌السیر از محدوده دولت آباد را مطالعه و گمانه زنی کند سپس با ارائه نتایج مطالعات در خصوص نحوه گذر قطار سریع السیر در این مسیر تصمیم‌گیری خواهد شد.

در این جلسه همچنین در خصوص پروژه متروی اصفهان – شاهین‌شهر نیز گفتگو شد. معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان در مورد این طرح بیان کرد: انتظار می رود بخشی از این پروژه تا ایستگاه استقلال توسط شهرداری اصفهان انجام شود. بایستی عملیات اجرایی از میدان استقلال تا شاهین شهر توسط شهرداری شاهین شهر و صنایعی که در این عرصه فعال هستند مشارکت شود.
وی ادامه داد: البته مذاکراتی انجام شده و امیدواریم با ایجاد یک شرکت پروژه ای که سهم هرکدام از ذینفعان در آن مشخص است بتوانیم در اسرع وقت این خط مترو را به بهره برداری برسانیم.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار نیز در این جلسه با بیان اینکه قطعا دولت سیاستی ندارد که یک جمعیت ۷۰ هزار نفری حقوقشان تضییع شود ، ادامه داد :  ما قطعا نخواهیم گذاشت حقی از مردم شهرهای دستگرد و دولت آباد برای عبور قطار سریع السیر تهران قم اصفهان تضییع شود

قطار سریع السیر تهران قم اصفهان

حاجی دلیگانی افزود : مردم دولت آباد و دستگرد مخالف این هستند که مسیر قطار سریع السیر تهران قم اصفهان به این نحو از منطقه ما بر روی زمین عبور کند، مردم حقوق مکتسبه دارند و خانه های مردم از بین میرود و چهره شهر بهم میریزد.

وی ادامه داد: ما قبلا در این خصوص مشاوره گرفته ایم، میتوان این مسیر را به زیر زمین برد و همچنین در خواست نمود که در  ادامه مسیر این قطار به سمت شیراز نیز از سمتی برود که کمترین موانع بر سر راهش باشد.

در پایان نماینده مردم شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار تاکید کرد : در قضیه پرداخت خسارات خشکسالی حق دو شهرستان ما را ضایع کردید ، اجازه ء حق کشی دوباره را نخواهیم داد.

پایگاه خبری شاهین شهری | SHINNA
کارگروه اجتماعی و مدیریت شهری

 ۱۴۰۱/۰۵/۱۸

ارسال با:
کلاسی نو در حقیقت اولین آموزشگاه کنکور ایران است که تمامی برنامه ها و کلاس های آن، به صورت زنده و آنلاین برای دانش آموزان در سراسر کشور برگزار می شود.

💡 مطالب پیشنهادی

برنامه های مشترک فرهنگی در سال 1402 با هدف ترغیب و تشویق طیف جوان و تقویت انجمن های ادبی شهرستان شاهین شهر و میمه و با هدف نخبه پروری برگزار خواهد گردید

تقویت انجمن های ادبی شهرستان شاهین شهر در دستور کار برنامه های فرهنگی سال ۱۴۰۲

برنامه های مشترک فرهنگی در سال 1402 با هدف ترغیب و تشویق طیف جوان و تقویت انجمن های ادبی شهرستان شاهین شهر و میمه و با هدف نخبه پروری برگزار خواهد گردید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *