اخبار ویژه
سامانه وثیقه گذاری ( توثیق ) الکترونیکی بانک صادرات ایران

در راستای یکسان سازی قیمت ها:
قیمت سرویس مدارس شهرستان شاهین شهر متناسب با شهرستان های همجوار خواهد بود | سرویس‌های مدارس بسته های حمایتی دریافت خواهند نمود

قیمت سرویس مدارس در شهرستان شاهین شهر متناسب با شهرستان های همجوار خواهد بود | هزینه ایاب و ذهاب دانش اموزان استثنایی توسط اعتبارات شهرداری پرداخت خواهد شد| تزریق دوز یاد آور کرونا برای رانندگان حاضر در سرویس مدارس الزامی است.

سرویس مدارس در شاهین شهر

به گزارش پایگاه خبری شاهین شهری | SHINNA در جلسه شورای آموزشی شهرستان شاهین شهر و میمه که به منظور بررسی و اتخاذ تصمیم در خصوص مشکلات آموزشی شاهین شهر به ریاست سید محمد رضا کاظمی طبا – فرماندار شهرستان شاهین شهر و میمه و با حضور اکبر پور مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان و سایر اعضا این شورا با موضوع بررسی مسائل و مشکلات مدارس شاهین شهر و در نظر گرفتن تمهیدات لازم جهت شروع سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ روز پنج شنبه ۲۷/۰۵/۱۴۰۱ در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار گردیدف تصیمات ویژه ای در خصوص سرویس مدارس شاهین شهر اخذ گردید.

در صورت تصویب شورای شهر به رانندگانی که در طرح سرویس مدارس ثبت نام کنند بسته های حمایتی تعلق خواهد گرفت

اکبر پور  – ریاست آموزش و پرورش شهرستان شاهین شهر و میمه با بیان اینکه طبق مذاکرات انجام شده با مدیریت سازمان حمل و نقل شهرداری شاهین شهر در راستای ماده ۱۸ قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش دراستانها، شهرستانها و مناطق کشور، جهت حضور شرکت تاکسیرانی و شرکت های تابعه با مبلغ پیشنهادی اداره آموزش و پرورش بایت سرویس مدارس در شهرستان موافقت انجام نشده است ادامه داد که در حال حاضر برای سرویس مدارس بلاتکلیف هستیم.

ریاست سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری شاهین شهر نیز در پاسخ به مورد فوق با بیان اینکه در حوزه سرویس مدرسه در ابتدای سال تحصیلی جدید هچنان که قبلاً نیز اعلام کرده ام در حوزه سرویس مدرسه معرض با آسیب جدی مواجه هستیم، چرا که حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ راننده سرویس مدرسه را در دوره تعطیلی مدارس و شیوع کرونا از دست دادیم، ادامه داد: در تصمیمات اتخاذ شده جهت بهره مندی دانش آموزان از سرویس مدارس در شاهین شهر نسبت به قبل  افزایش قیمت کمتری نسبت به شهرستان های مجاور در نظر گرفته شده است و با توجه به اینکه جهت حضور رانندگان، در سرویس مدرسه الزامی وجود ندارد، هیچ میل و رغبتی برای رانندگان جهت ثبت نام و حضور در گروه سرویس مدارس پیش بینی نمی شود و بهتر است این رقم در شاهین شهر نیز افزایش یافته و با شهرستان های همجوار متناسب گردد.

سید محمدرضا کاظمی طبا فرماندار شهرستان شاهین شهر و میمه و ریاست شورای آموزش و پرورش شهرستان نیزبا بیان اینکه مبحث نرخ ها تعزیراتی است و به همین دلیل در تصمیم گیری در موارد این چنینی محدویت های تعزیراتی وجود دارد، پیشنهاد داد که جهت تعدیل نرخ مذکور، قیمت ۴ شهر مجاور نجف آباد، خمینی شهر، اصفهان و برخوار را در نظر گرفته و برای شاهین شهر نیز قیمتی متناسب مصوب گردد و همچنین با دستور شهردار و تصمیم شورای اسلامی شاهین شهر و با ابلاغ سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری شاهین شهر به سازمان تاکسیرانی، بسته های حمایتی نیز جهت رانندگانی که در این موضوع داوطلب می شوند، لحاظ گردد.

پیشنهاد توسعه فضای آموزشی در محلات محروم شهرستان برای کاهش هزینه ایاب ذهاب دانش آموزان این مناطق

در طی این جلسه همچنین پیشنهاد شد که بهتر است در محلات محروم شهر مانند گلدیس و مسکن مهر ، فضای آموزشی مدارس را توسعه دهیم تا هزینه حمل و نقل دانش آموزان ساکن در آنها به برای رفتن به مدارس سایر مناطق شهر، حذف شود.

هزینه ایاب و ذهاب دانش آموزان استثنایی شهرستان از محل اعتبارات شهرداری تامین خواهد شد

علی صالحی ریاست شورای اسلامی شهرستان شاهین شهر و میمه همچنین در پاسخ به انتقاد و اعتراض ریاست آموزش و پرورش شهرستان به عدم همکاری شورای اسلامی شهرستان در خصوص دانش آموزان استثنایی بیان نمود که در جلسات گذشته مقرر شد تا اسامی این عزیزان و محل و شهرستان آنها مشخص شود تا مبلغ لازم در این خصوص از محل مربوطه، سریعاً پرداخت شود و در این مورد نیز نتیجه مطلوبی حاصل گردد، وی با تاکید ادامه داد که اگر اسامی این دانش آموزان عزیز و محل سکونت آنها در شهرستان مشخص گردد، حتی همین امروز نیز شهرداری آماده پرداخت هزینه مربوطه جهت همکاری با آموزش و پرورش شهرستان خواهد بود.

تزریق دوز یاد آور کرونا برای رانندگان حاضر در سرویس مدارس الزامی است

همچنین دکتر پارسا اعلام نمود که طبق مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا ، رانندگان متقاضی سرویس مدارس حتما بایست دوز چهارم یادآور واکسن کرونا را تزریق کرده باشند.

لازم به توضیح است که ماده ۱۸ قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش دراستانها، شهرستانها و مناطق کشور اشاره داره به اینکه :  کلیه احداث ‌کنندگان شهرهای جدید و شهرکهای مسکونی در تمام نقاط کشور و در داخل و خارج از حریم قانونی شهرها، اعم از اشخاص‌ حقیقی و حقوقی، مؤسسات دولتی، غیر دولتی، نهادها و کارخانه‌ ها مکلفند همزمان با تهیه و آماده ‌سازی زمین یا ساخت واحدهای مسکونی و صنعتی ‌به تناسب تعداد و سطح زیربنای اینگونه واحدها نسبت به احداث و تأمین فضای آموزشی و پرورشی مورد نیاز در مقاطع مختلف بر اساس‌ استانداردهای مصوب، بطور مستقیم یا با پرداخت هزینه مربوط به سازمان نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس، بر طبق نظر شورای شهرستان یا منطقه ‌اقدام نمایند.

پایگاه خبری شاهین شهری | SHINNA
کارگروه اقتصادی
۱۴۰۱/۰۵/۲۷

ارسال مطلب به دیگران :

💡 مطالب پیشنهادی

اولین یادواره ملی شهدای رسانه کشور و گرامیداشت شهدای خبرنگار غزه در تالار شیخ بهایی شاهین شهر برگزار گردید.

اولین همایش یادواره ملی شهدای رسانه کشور و گرامیداشت شهدای خبرنگار غزه در شاهین شهر برگزار شد

اولین یادواره ملی شهدای رسانه کشور و گرامیداشت شهدای خبرنگار غزه در تالار شیخ بهایی شاهین شهر برگزار گردید. این همایش با هدف تکریم مقام شامخ ۳۳۳ خبرنگار و فعال رسانه‌ای کشور در دوران دفاع مقدس و 150 خبرنگار شهید در غزه به میزبانی شاهین شهر از استان اصفهان، بصورت کشوری برگزار گردید. سخنرانی سردار غلامرضا سلیمانی - رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور، نمایش های ترکیبی از بدو پیروزی انقلاب اسلامی ، سالهای دفاع مقدس، مدافعان حرم، شهادت زنان و کودکان مظلوم در جنگ اسرائیل علیه فلسطین و در غزه و همچنین شهادت آیت‌الله رئیسی و در راستای اعتلای پیام شهادت آن‌ها و مشارکت در انتخابات ، از برنامه های اجرایی این همایش بودند. در پایان همایش نیز از خانواده های محترم  برخی از شهدای رسانه و همچنین برخی خبرنگاران دوران دفاع مقدس با اهدا لوح و تابلو فرش نفیس تکریم به عمل آمد.

۶ دیدگاه‌ها

 1. سلام.
  خواستم ی انتقاد یا اعتراض بکنم.
  چرا وقت هایی ک هوا آلودس و تعطیل میشه مدارس اونم یکی دوروز نه،دوهفته….هزینه سرویس پرداختی مرجوع نمیشه ب خانواده ها…
  اکثر خانواده ها کارگر یا کارمند جزء هستند…
  الان تا این لحظه فعلا دوهفته در این سه ماه تعطیل شده..دوهفته تعطیلات نوروز هم هست…خب این چه وضعشه…
  ما باید راضی باشیم و پول حلال ببرن سر یفرشون راننده ها و….

 2. سلام.
  خواهشا خواهشا فکری برای مرجوع کردن هزینه پرداخت شده سرویس ، برای مواقع آلودگی هوا بکنید…
  در طی این حدود ۳ ماه،فعلا دوهفته بخاطر الودگی مدارس تعطیل بوده و مایز ک با زحمت حق سرویس میپردازیم ، طلم است ک ب ای خدمت ارائه نشده، پولی پرداخت کنیم…
  تو رو خدا رسیدگی کنید.
  لاقل روزهای آلوده هزینه ها مرجوع شود…
  دو هفته نوروز رو ک جزو ماه کامل حساب میکنن و میگیرن…

 3. سرویس مدارس خیلی خیلی گران هست

  ۲ میلیون پیش با ماهی ۵۰۰ هزار تومان چه خبره،اگر مردم از این پولا داشتن پس چشون بود،واقعا انگار سر گردنه هست.

  • سلام و درود شهروند محترم
   پیام شما به واحد روابط عمومی شهرداری ارجاع شد در صورت نیاز به تسریع در پیگیری با سامانه ۱۳۷ تماس بگیرید.
   و در صورت عدم پیگیری موجه در همین محل اعلام بفرمایید
   تشکر از اطلاع رسانی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *