درختان شاهین شهر مجهز به پلاک هوشمند خواهند شد

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری شاهین شهر از آغاز طرح پلاک کوبی و شناسنامه دارکردن درختان شهر با هدف دستیابی به بانک اطلاعات جامع از درختان و حفظ و گسترش فضای سبز خبر داد.

درختان شاهین شهر مجهز به پلاک هوشمند خواهند شد - پلاک کوبی درختان - پلاک هوشمند درختانبه گزارش پایگاه خبری شاهین شهری | شین نا SHINNA از سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری شاهین شهر، کاووس حقانی | ریاست سازمان مذکور با اشاره به اینکه درختان در فضای سبز شهری از اهمیت بالایی برخوردار هستند افزود : در این راستا طرح پلاک کوبی و شناسنامه‌دار کردن درختان شهر با هدف دستیابی به بانک اطلاعات جامع درختان و حفظ و گسترش فضای سبز در شاهین شهر آغاز شده است.

حقانی ادامه داد : این طرح برای مدیریت بهینه درختان بصورت مکان مند تهیه شده است و لذا قابلیت آن را دارد که شهروندان با حضور در محل قرار گرفتن درختان، با استفاده از تبلت یا موبایل به اطلاعات درختان دسترسی داشته باشند.

ریاست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری شاهین شهر، از دیگر مزایای شناسنامه دار شدن درختان را جلوگیری از قطع غیر قانونی، مدیریت آنلاین درختان، مشخص کردن سن درخت، تعداد و انواع گونه، شناسایی آفات و بیماری های گیاهی، اطلاعات مکانی و … عنوان نمود.

کاووس حقانی در پایان ضمن اشاره به اهمیت نقش مشارکت شهروندان در حفظ و نگهداری فضای سبز شهری، از شهروندان درخواست نمود ، جهت همکاری با شهرداری در صورت مشاهده هر گونه تخلف در خصوص آسیب زدن به درختان و فضاهای سبز شهری، از طریق شماره ۱۳۷ کارشناسان شهرداری را مطلع نمایند.

پایگاه خبری شاهین شهری | شین نا SHINNA
کارگروه مدیریت شهری | ۱۴۰۱/۰۶/۰۹

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید:
کلاسی نو در حقیقت اولین آموزشگاه کنکور ایران است که تمامی برنامه ها و کلاس های آن، به صورت زنده و آنلاین برای دانش آموزان در سراسر کشور برگزار می شود.

💡 مطالب پیشنهادی

جهت تسریع در تعمیر خط لوله آب شهرستان شاهین شهر از حداکثر ظرفیت استان اصفهان، استفاده شود

پیرو اطلاعیه قطع آب شهرهای شاهین‌شهر ، گزبرخوار و گرگاب، فرماندار این شهرستان در راستای تسریع عملیات تعمیر و رفع مشکل آبرسانی به مدیریت آبفای شهرستان با بهره‌گیری از تمام ظرفیت شهرستان شاهین‌شهر و استان اصفهان در این خصوص تاکید نمود.

دیدگاهتان را بنویسید