اخبار ویژه
با تیگو 8 پرو e پلاس مجهز به گیربکس پیشرفته DHT برای تجربه نهایت لذت رانندگی آماده شوید!

سرپرست فرمانداری شاهین شهر و میمه

دانش آموزان بازمانده از تحصیل شناسایی شوند

کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده به ریاست سرپرست فرمانداری، با حضور اعضا و در خصوص موضوعات مرتبط با ارتقا شاخص‌های سلامت کودکان زیر ۵ سال و وضعیت دانش آموزان بازمانده از تحصیل در مناطق کم برخوردار در محل فرمانداری شهرستان شاهین شهر و میمه، برگزار شد.

کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده | شاهین شهری 1

به گزارش پایگاه خبری شاهین‌شهری ؛ حمید رضا نجفی | سرپرست فرمانداری در این جلسه ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) طی سخنانی با اشاره به مصوبه جلسه ۸۷۲ شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص مبانی اصول و الزامات پیاده سازی برنامه جامع سبک زندگی ایرانی اسلامی افزود: الگوی تقسیم کار دستگاه های مسئول و مرتبط برای تدوین و اجرایی شدن باید با در نظر گرفتن اصل کرامت انسانی باشد.

کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده | شاهین شهری 3وی با بر شمردن مؤلفه های سبک زندگی دینی از دیدگاه رهبر معظم انقلاب افزود: ایمان ، علم و آگاهی ، پرهیز از تقلید ،توجه به نمادهای دینی و توجه به ارزش‌ها از جمله ی تاکیدات ایشان به مردم و مسولین است که باید بدان توجه ویژه ای شود و راهکارهای عملیاتی این مهم در شهرستان تدوین گردد.

حمید رضا نجفی در ادامه با بیان اینکه ایران اسلامی به لحاظ پیشینه ی مذهبی، تاریخی و تمدن سازی که در طول تاریخ داشته است از ویژگی ها و امتیازات هویتی بهره می برد که در بسیاری از ملت‌ها، بی سابقه است افزود: بدخواهان و دشمنان کشور با درک این موضوع، برنامه ریزی های مختلفی در راستای به انحطاط کشاندن کشور داشته و دارند که یکی از آنها تضعیف « نهاد خانواده » با راهکار تغییر الگوی زندگی و جایگزین نمودن سبک زندگی غربی که بر اساس مصرف‌گرایی، اخلاق‌ستیزی و ناهنجاری‌ها  شکل گرفته است و بدلیل ناکام ماندن در این راه سعی دارند از طریق بستر فضای مجازی با اشاعه نا امیدی، بی انگیزه گی و کم رنگ نمودن دستاوردهای کشور در جامعه به اهداف خود برسند.

کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده | شاهین شهری 2

سرپرست فرمانداری شهرستان در قسمتی دیگر از سخنان خود با اشاره به لزوم تحقق عدالت آموزشی به عنوان رکن ترقی و پیشرفت افزود: رسیدگی به مسائل بازماندگان از تحصیل از حائز اهمیت‌ترین مباحث در حوزه آموزش و پرورش است و لذا انتظار میرود شناسایی چهره به چهره دانش آموزان بازمانده از تحصیل در شهرستان با اجرای طرح شهید « محمودوند » تسریع گردد و بر این اساس افراد شناسایی شده بتوانند از نعمت تحصیل بهره مند شوند.

کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده | شاهین شهری 4

حمید رضا نجفی همچنین توجه به سلامت فردی و اجتماعی را عامل مهمی در ارتقاء سطح کمی و کیفی زندگی بیان نمود و بر لزوم کنترل و آموزش بهداشت فردی و اجتماعی و فرهنگ‌سازی در این خصوص تاکید نمود.

وی در پایان از اعضای کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده خواست طرح‌ها و برنامه‌های عملیاتی خود در حوزه های شیوه و مشی زندگی، تربیت فردی و اجتماعی و فعالیت‌های سلامت محور را جهت بررسی به دبیرخانه کارگروه ارائه نمایند. در ادامه این جلسه نمایندگان اداره آموزش و پرورش و شبکه بهداشت و درمان شهرستان شاهین شهر و میمه هریک  با ارائه گزارشی آخرین اقدامات صورت گرفته در حوزه ارتقا شاخص های سلامت کودکان زیر ۵ سال و جاماندگان تحصیلی در شهرستان را بیان نمودند.

همچنین بخوانید:

هفته ملی سلامت بانوان ایران (سبا) امسال با در نظر گرفتن شرایط همه گیری کووید۱۹ و با موضوع «سلامت زنان در دوره کرونا» برگزار می شود.

فرماندار از بانوان دارای سه فرزند شاغل در ادارات شهرستان شاهین شهر و میمه تقدیر کرد

برگزاری جلسه اقدامات کارگروه اجتماعی ، فرهنگی و آموزشی پدافند غیر عامل شاهین شهر

ارسال مطلب به دیگران :

💡 مطالب پیشنهادی

۲۱۰ میلیون تومان کلاهبرداری از ۲ شهروند شهرستان شاهین شهر در قالب آگهی فروش خودرو

◾ فرمانده انتظامی شهرستان شاهین شهر و میمه از وقوع دو فقره کلاهبرداری جمعاً به مبلغ 210 میلیون تومان از شهروندان این شهرستان در قالب آگهی خودرو در سایت دیوار خبر داد. ◾ وی افزود در این روش افراد سودجو با شماره تماس‌های متفرقه آگهی‌ فروش فوری خودرو با قیمتی مناسب و وسوسه انگیز را در این سایت ها بارگذاری که پس از تماس خریداران با آنها با ادعاهای دروغین مبنی بر تعداد زیاد مشتریان مبالغی زیادی را به عنوان بیعانه درخواست و پس از انتقال وجه توسط خریداران به حساب اعلامیشان دیگر پاسخگوی تماس آنها نیستند. ◾ این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: در بعضی مواقع کلاهبرداران برای جلب اعتماد مردم عکس هایی از مدارک خودرو را برای خریداران ارسال می‌کنند که این مدارک تماماً جعلی می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *