اخبار ویژه
سامانه وثیقه گذاری ( توثیق ) الکترونیکی بانک صادرات ایران

حاجی دلیگانی :

سال ۱۴۰۲ سال پیگیری مطالبات مردم است

سال ۱۴۰۲ سال پیگیری مطالبات مردم است| دولت با تصمیمات منطقی وضعیت اقتصادی را درمان کند

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شاهین شهر « حسینعلی حاجی دلیگانی » عضو هئیت رئیسه  و نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامیبا اشاره به رشد ۸ درصدی مورد توجه و نظر رهبری در برنامه توسعه هفتم گفت: لایحه بودجه درغالب سیاست کلی برنامه هفتم در نظر گرفته شده است لیکن متاسفانه به دلیل اینکه لایحه برنامه پنج ساله نرسیده است و نیمی از آن در قالب برنامه ششم توسعه در حال طی شدن می‌باشد، باید تدابیرمان در قالب لایحه هفتم تنظیم شود تا تصمیمات اصلی گرفته شود.

حسینعلی حاجی دلیگانی / وب سایت شاهین شهری

عضو هئیت رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در آغاز سال نو ۱۴۰۲ می توان به مردم نوید خوش، انتقال مطالبات به حق شان به دولت را داد.

وی افزود: دولت در حال حاضر بیشتر از گذشته متوجه امورات مردم است و این می تواند، مثبت باشد چرا که با شناخت مشکل می توان در صدد رفع آن برآمد.

توصیه ما به رئیس جمهور این است که ساختار تصمیم گیری در مباحث اقتصادی با تصمیم منطقی و در عین حال سریع و زود هنگام در ابتدای سال جدید وضعیت اقتصادی کشور را درمان کند.

حاجی دلیگانی با اشاره به تصمیم گیری درساختار مبحث اقتصادی دولت گفت: با استیضاح وزرای اقتصاد، جهاد، صمت این ضعف اقتصادی خودش را بیشتر نمایان کرده است.

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نوع نگاه مدیران اقتصادی که در راس هستند و نوع تعریف مباحث و تصمیم گیری‌ها آنان امروز با نوسان های قیمتی و ارزی خود را در جامعه نشان داده است که نمایندگان مجلس با امضا و تحویل آن به کرسی مسئول در هئیت رئیسه خواستار اقدام به موقع شده اند.

وی افزود: رئیس جمهور باید ساختار معیوبی که سبب شانه خالی کردن بعضی از وزارتخانه‌ها از مسئولیتشان که باعث مشکلات اقتصادی می شود را فورا اصلاح کند، تا به ریل منطقی خود برگردد.

عدم توجه به این موضوع مهم باعث می شود ما نتیحه قابل قبولی از تیم اقتصادی نداشته باشیم.

عضو هئیت رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به شرایط فعلی و استیضاح مطرح شده در کمیسیون ها اگر اشکالات درست مطرح شود، صحن مجلس شورای اسلامی اعتمادش را نسبت به ورزایی که نتوانستند وظایفشان را به درستی انجام دهند، پس خواهد گرفت.

ارسال مطلب به دیگران :

💡 مطالب پیشنهادی

بر اساس مصوبه جدید هیات وزیران با اصلاح اساسنامه صندوق حمایت از فرصت‌های شغلی افراد دارای معلولیت، ظرفیت وام دهی این صندوق برای اشتغال معلولان، پنج برابر شد.

افزایش ۵ برابری سرمایه صندوق حمایت از اشتغال معلولان

◾ در سال ۱۳۹۹ به منظور ایجاد، توسعه و تقویت اشتغال و کارآفرینی و حمایت از فرصت های شغلی افراد دارای معلولیت ، اساسنامه صندوق حمایت از فرصتهای شغلی افراد دارای معلولیت تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور  با سرمایه اولیه ۲۰۰ میلیارد ریال در دولت وقت به تصویب رسید. ◾ بر اساس مصوبه جدید هیات وزیران که به پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ۲۸ خردادماه امسال به تصویب رسیده است، اساسنامه صندوق اصلاح شد و به این ترتیب ضمن اعمال قوانین و مقررات حاکم بر شرکتهای دولتی بر این صندوق، سرمایه آن نیز به مبلغ ۱۰ هزار میلیارد ریال افزایش یافت. ◾ با ابلاغ این مصوبه علاوه بر 5 برابر شدن ظرفیت وام ، دایره افراد مشمول برای دریافت تسهیلات از این صندوق نیز گسترش یافت و به این ترتیب این صندوق می تواند در چهار حوزه دیگر نیز اقدام به تسهیلات دهی نماید که به شرح زیر است: الف) ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *