اخبار ویژه
با تیگو 8 پرو e پلاس مجهز به گیربکس پیشرفته DHT برای تجربه نهایت لذت رانندگی آماده شوید!

اعمال محدودیت برای فعالیت صنایع بزرگ استان اصفهان در شرایط آلودگی هوا

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از اعمال محدودیت برای فعالیت صنایع بزرگ استان در شرایط آلودگی هوا، خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، منصور شیشه‌فروش مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به تشکیل نخستین جلسه قرارگاه مقابله با آلودگی هوای استان و استمرار جلسات کارگروه هماهنگی شرایط اضطرار آلودگی هوای استان، در خصوص مصوبات این کارگروه، گفت: باتوجه به شرایط وارونگی دما، سکون و پایداری جو و اعلام هشدار سطح زرد اداره کل هواشناسی از فردا ۲۷ آذرماه، تأمین گاز برای صنایع بزرگ استان محدود خواهد شد.

صنایع آلاینده هوا + آلودگی هوا

وی ادامه داد: این محدودیت شامل کارخانه‌های ذوب‌آهن و فولاد مبارکه می‌شود تا در روزهای آینده با کاهش فعالیت، بخش‌های مختلف مجموعه های خود را وارد فاز تعمیرات کنند‌.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان ضمن تأکید بر عدم استفاده از مازوت در صنایع، بیان کرد: نیروگاه شهید منتظری با ۳۵ درصد ظرفیت و نیروگاه اصفهان نیز با ۵۵ درصد ظرفیت و با استفاده از سوخت گاز فعالیت می‌کنند.

شیشه فروش تأکید کرد: طبق گزارش اداره کل محیط زیست استان، در شعاع ۵۰ کیلومتری اصفهان هیچ گونه مصرف مازوت گزارش نشده است.

وی ادامه داد: از فردا هرگونه عملیاتی که منجر به افزایش آلودگی هوا شود، از جمله خاکبرداری، بتن ریزی، سوزاندن بقایای گیاهی و … ممنوع است و با متخلفان برخورد خواهد شد.

شیشه فروش عنوان کرد: همچنین هرگونه آتش زدن بقایای گیاهی در پارک‌های اصفهان از جمله ناژوان و در شهرستان‌ها از جمله در شهرستان‌های لنجان، فلاورجان، مبارکه و … ممنوع است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: طرح محدودیت زوج و فرد نیز از ساعت ۰۹:۰۰ تا ۱۳:۰۰ و ۱۶:۰۰ تا ۲۱:۰۰ اعمال خواهد شد و پلیس راهنمایی و رانندگی نیز با خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی برخورد خواهد کرد.

وی متذکر شد: ضروری است زنگ ورزش و صبحگاه مدارس در فضای باز انجام نشود و اردوهای دانش‌آموزی لغو شود، همچنین به همه افراد توصیه می‌شود ضمن کاهش تردد از ورزش همگانی در فضای باز خودداری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان ادامه داد: رعایت مسائل بهداشتی و استفاده از ماسک نیز ضروری است.

شیشه فروش اظهار کرد: به ۴۳۰ واحدی که در شعاع ۵۰ کیلومتری هستند ابلاغ شد فعالیت خود را کاهش دهند و شهرداری‌ها مکلف هستند ناوگان حمل و نقل عمومی را تقویت کنند و با هرگونه فعالیتی که منجر به افزایش آلاینده‌ها شود قاطعانه برخورد کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: سه‌شنبه و چهارشنبه با عبور موج ناپایدار غلظت آلاینده ها کاهش می‌یابد.

شیشه فروش ادامه داد: از ابتدای آبان ماه تاکنون دو هزار پایش روزانه و ۷۹۰ پایش شبانه توسط تیم‌های گشت و بازرسی از واحدهای صنعتی و صنفی انجام شده است، ۶۰۰ واحد اخطار دریافت کردند، ۴۵ واحد توسط مراجع قضایی پیگیری و ۲۶۲ واحد متخلف نیز پلمب شدند.

ارسال مطلب به دیگران :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *