اخبار ویژه
با تیگو 8 پرو e پلاس مجهز به گیربکس پیشرفته DHT برای تجربه نهایت لذت رانندگی آماده شوید!

حضور فرماندار و فرماندهان نیروی انتظامی شهرستان شاهین شهر و میمه در وبینار نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان

نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان برگزار شد.

جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان به ریاست استاندار اصفهان و با حضور فرمانداران استان و اعضای شورا بصورت وبینار برگزارشد.

برون سپاری برخی امور مربوط به سمن‌ها

به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر عباس رضایی روز سه‌شنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان، با اشاره به ضرورت کوچک‌شدن دولت و برون‌سپاری برخی امور افزود: سازمان بهزیستی با صدور مجوزها در خصوص برون سپاری برخی امور مربوط به سمن‌ها تلاش کند.

اطلاع رسانی باهمکاری سمن ها، رسانه ها و صدا و سیما

وی اضافه کرد: لازم است برخی مسائل فرهنگی و تبلیغی با بهره گیری از ظرفیت سمن‌ها، رسانه‌ها و صدا وسیما به مردم اطلاع‌رسانی ‌شود زیرا خانواده‌ها نسبت به این مسائل بسیار حساس و به طور قطع آموزش آنها مفید خواهد بود.

تشکیل کارگروه تخصصی تبلیغی و فرهنگی در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر

استاندار اصفهان همچنین تشکیل کارگروه تخصصی تبلیغی و فرهنگی در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان را قابل اجرا دانست.

ارائه پیشنهاد در رابطه با اصلاح قوانین مربوط به مبارزه با مواد مخدر

وی با اشاره به دغدغه برخی از اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان در خصوص بازدارنده نبودن قوانین افزود: دستگاه‌های عضو شورا ظرف مدت ۱۰ روز پیشنهادهای خود را در رابطه با اصلاح قوانین مربوط به مبارزه با مواد مخدر به دبیرخانه شورا ارائه کنند تا در جلسات بعدی با حضور عضوی از مجمع نمایندگان استان بررسی و به مجلس ارائه شود.

محله‌محور شدن فعالیت‌های پیشگیرانه، شناسایی جامعه هدف

وی همچنین محله‌محور شدن فعالیت‌های پیشگیرانه، شناسایی جامعه هدف به ویژه در قشر جوان و نوجوان و زنان، توجه به تغییر الگوی مصرف از سنتی به صنعتی، توجه به  مدارس، دانشگاه‌ها و خوابگاه‌ها را از دیگر ضروریات برنامه‌ریزی در امر مبارزه به مواد مخدر دانست.

همکاری، همدلی و هم‌افزایی دستگاه‌ها و توجه به اشتغال در شهرها و بخش‌هایی که اعتیاد در آن فراگیر است

وی همکاری، همدلی و هم‌افزایی دستگاه‌ها و توجه به اشتغال در شهرها و بخش‌هایی که اعتیاد در آن فراگیر است، گامی در راستای کاهش اعتیاد و مصرف مواد مخدر است.

رضایی با قدردانی از زحمات سپاه استان در راه‌اندازی اردوگاه نگهداری معتادان متجاهر گفت: حمایت و پشتیبانی مالی برخی صنایع استان در توسعه این مجموعه اقدامی در راستای رسالت اجتماعی این صنایع است.

وی اظهار کرد: شهرداری اصفهان در این زمینه و به ویژه در حوزه حاشیه نشینی و معضلات مربوط به آن اقدامات بسیار خوبی داشته است ولی این اقدامات کافی نیست زیرا در صورتی‌که معضلی فراگیر شود به کل مجموعه شهر آسیب خواهد زد.

استاندار اصفهان با اشاره به دغدغه برخی دستگاه‌های انتظامی در خصوص مشکل معتادان بیمار، ادامه داد: ارائه خدمات درمانی و فراهم کردن برخی زیرساخت‌های لازم به این بیماران وظیفه دانشگاه علوم پزشکی است زیرا این افراد اگر چه مبتلا به این بلیه خانمان سوز شده‌اند ولی در هر صورت عضوی از جامعه هستند و اگر به آنها توجه نشود موجب گسترش بیماری می‌شوند.

درخواست نظارت بیشتر جهت جلوگیری از کشت گیاهان مجموعه مخدرها از جمله خشخاش و شاهدانه

وی همچنین با اشاره به گزارش برخی دستگاه‌های انتظامی و امنیتی در خصوص کشت گیاهان مجموعه مخدرها از جمله خشخاش و شاهدانه، تاکید کرد: جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و فرمانداران بر روند کشت این گیاهان و نظارت بر گلخانه‌ها و همچنین امحای اینگونه کشت‌ها با هماهنگی دستگاه قضایی استان اهتمام داشته باشند.

ارسال مطلب به دیگران :
حراج %10+%25 جشنواره پاییزی نوین‌چرم در فروشگاه‌ها و فروشگاه اینترنتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *