اخبار ویژه
با تیگو 8 پرو e پلاس مجهز به گیربکس پیشرفته DHT برای تجربه نهایت لذت رانندگی آماده شوید!

شاهین‌شهر رتبه اول واکسیناسیون کرونا در استان اصفهان

مدیر شبکه بهداشت و درمان شاهین‌شهر و میمه از افتتاح دومین مرکز تجمیعی واکسیناسیون و کسب رتبه اول واکسیناسیون شهرستان در استان اصفهان، خبر داد.

دکتر علی پارسا، اظهار نمود که شهرستان با ثبت رکورد واکسیناسیون روزانه ۲ هزار نفر، رتبه اول واکسیناسیون در شهرهای با جمعیت بالای ۵۰ هزار نفر در استان را کسب کرده‌است.

علی پارسا در گفت‌وگو  به آغاز فاز سوم واکسیناسیون از عید غدیر و فراخوان از مشاغل پر خطر شهرستان برای واکسینه شدن، اشاره کرد

وی در ادامه اظهار نمود: هم‌زمان با عید غدیر فاز سوم سند ملی واکسیناسیون عمومی تزریق واکسن به متولدین ۱۳۴۵ به قبل و مشاغل پرخطر نظیر؛ رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی اتوبوس و تاکسی، خبرنگاران، معلمان، هیات علمی دانشگاه‌ها و … اجرایی شده ‌است.

وی با اشاره به تزریق ۴۰ هزار دوز واکسن در شاهین‌شهر و میمه، افزود: از مجموع کل جمعیت شهرستان با حذف افراد زیر ۱۸ سال که نمی‌توانند واکسن کرونا دریافت کنند، حدود ۲۴ هزار نفر به طور کامل در دو نوبت واکسینه شده‌اند و مابقی تنها دوز اول را دریافت کرده‌اند، بر همین اساس ۱۴ درصد کل جمعیت قابل واکسینه شدن شهرستان تاکنون واکسینه شده‌اند.

همچنین، میزان واکسیناسیون گروه‌های سنی فراخوان شده تا کنون حدوداً بیش از ۸۰ درصد بوده‌ است.

شاهین‌شهر رتبه اول واکسیناسیون کرونا در استان اصفهان است

مدیر شبکه بهداشت و درمان شاهین‌شهر و میمه، اظهار نمود که شهرستان با ثبت رکورد واکسیناسیون روزانه ۲ هزار نفر، رتبه اول واکسیناسیون در شهرهای با جمعیت بالای ۵۰ هزار نفر در استان را کسب کرده‌است

مدیر شبکه بهداشت و درمان شاهین‌شهر و میمه، اظهار نمود که شهرستان با ثبت رکورد واکسیناسیون روزانه ۲ هزار نفر، رتبه اول واکسیناسیون در شهرهای با جمعیت بالای ۵۰ هزار نفر در استان را کسب کرده‌است.

وی افزود: مشارکت و استقبال عمومی شهروندان برای واکسینه شدن چشمگیر بوده و با توجه به شرایط موجود در تهیه واکسن شاهین‌شهر و میمه رتبه اول واکسیناسیون استان را به خود اختصاص داده‌است.

دکتر پارساپارسا ادامه داد: در راستای پاسخگویی به نیاز شهرستان برای واکسیناسیون با توجه به استقبال بی‌نظیر شهروندان برای واکسینه شدن در برابر ویروس کووید ۱۹ دومین مرکز تجمیعی واکسیناسیون در شهرستان تا پایان هفته به بهره‌برداری می‌رسد.

وی واکسن‌های موجود در شهرستان را آسترازنکا، سینوفارم و برکت برشمرد و خاطرنشان کرد: واکسن آسترازنکا فعلا تنها برای دوز دوم واکسیناسیون موجود است، اما واکسن‌های سینوفارم چین و برکت ایران بنا به درخواست دریافت‌کنندگان واکسن به آن‌ها تزریق می‌شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شاهین‌شهر و میمه، در پاسخ به این ابهام که چرا آغاز واکسیناسیون به جای قشر جوان فعال و پرخطر جامعه از افراد بالای ۸۰ سال بود؟

تصریح کرد: بر اساس آمارها و اطلاعات به دست آمده از تجربه پیک‌های اول تا سوم کرونا، مبنی بر بستری و فوت گروه سنی بالای ۶۰ سال، توجه به ظرفیت محدود بیمارستان‌ها در پذیرش بیماران و مدیریت پیک های چهارم و پنجم وزارت بهداشت و درمان و ستاد ملی مقابله با کرونا آغاز واکسیناسیون را از افراد بالای ۸۰ سال و کهن‌سالان در سند ملی واکسیناسیون کرونا مدون و اجرایی کردند.

۱۴۰۰/۰۴/۲۷ – شاهین شهری ( سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری شاهین شهر )

جدیدترین و کامل ترین اخبار شهرستان شاهین شهر و میمه

رسانه خبری، فرهنگی و اجتماعی شاهین شهری
گروه سلامت و بهداشت

وب سایت خبری شاهین شهر
www.shahinshahri.ir

کانال خبری شاهین شهر
به اجتماع بزرگ مجازی شاهین شهری ها در اینستاگرام بپیوندید:

@shahinshahri.ir

ارسال مطلب به دیگران :

💡 مطالب پیشنهادی

ورزش شاهین شهر محروم اما بر فراز قله

ورزش شاهین شهر بر فراز قله اما محروم …

ریاست اداره ورزش و جوانان شهرستان شاهین شهر و میمه از ثبت ۷۶۳۸ رکورد ورزشی در سال 1402 و کسب رتبه برتر عملکرد ورزشی این شهرستان در استان اصفهان خبر داد. شاه علی ادامه داد : این شهرستان با 800 رکورد نسبت به شهرستان اصفهان در پیشی گرفت در حالیکه در 1401 تنها 90 رکورد اختلاف داشت و این نشانه پیشرفت 80 درصدی عملکرد ورزشی شهرستان در سال گذشته است. وی افزود : در حالی که تنها 8% جمعیت بطور رسمی ورزشکار ثبت شده اند، این رکوردها شامل برگزاری مسابقه‌ها و اعزام به مسابقات ورزشی و... کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی و همچنین همایش‌ها و جشنواره‌های همگانی بوده و با همت هیأت‌های ورزشی و ورزشکاران و همراه با تعامل سازنده مابین نهادهای مختلف و ادارات حاصل گردیده است. وی ضمن اشاره به محرومیت شاهین‌شهر از نظر برخی زیرساخت‌های حوزه ورزش ، کسب این موفقیت را بسیار ارزشمند دانست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *