اخبار ویژه
با تیگو 8 پرو e پلاس مجهز به گیربکس پیشرفته DHT برای تجربه نهایت لذت رانندگی آماده شوید!

شهردار اصفهان: مازوت سوزی را متوقف کنید | موتورسواران شناسنامه دار می‌شوند

شهردار اصفهان با بیان “مهمترین علت آلایندگی در این روزها مصرف مازوت است” گفت: مردم به‌شکل‌های مختلف از متولیان درخواست کرده‌اند که حداقل در شرایط اضطرار مصرف مازوت متوقف شود، متولیان نیز باید شرایط مردم اصفهان را درک کنند.|موتورسواران شناسنامه دار می‌شوند

به گزارش پایگاه خبری شاهین شهری به نقل از اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، علی قاسم‌زاده با بیان اینکه ” این روزها اصفهان شرایط سختی را از حیث زیست‌محیطی تجربه می‌کند”، اظهار داشت: باوجود بارش باران در پایان هفته گذشته انتظار می‌رفت شرایط آب‌وهوا بهتر شود اما چنین نشد و این می‌تواند دلیلی بر این باشد که صرفاً منابع متحرک یعنی خودروها منبع آلایندگی شهر نیستند و باید به‌دنبال علل اصلی بگردیم.

علی قاسم‌زاده شهردار اصفهان

وی با تأکید بر اینکه “مهمترین علت آلایندگی در این روزها مصرف مازوت است”، متذکر شد: مردم به‌شکل‌های مختلف از متولیان درخواست کردند که حداقل در شرایط اضطرار مصرف مازوت متوقف شود، متولیان نیز باید شرایط مردم اصفهان را درک کنند.

شهردار اصفهان با ابراز اینکه مدیریت شهری در جایگاهی نیست که بتواند تصمیم بگیرد، تصریح کرد: ما به‌عنوان یک مطالبه‌گر و از زبان مردم مطالبه آنها را مطرح می‌کنیم.

وی با یادآوری اینکه “اعلام شده است اگر در مصرف برق و گاز صرفه‌جویی کنیم، امکان توقف استفاده از سوخت مازوت فراهم می‌شود”، گفت: از مردم نیز درخواست می‌شود در مصرف برق و گاز صرفه‌جویی کنند و جلوی بهانه استفاده از مازوت را بگیرند، زیرا عمده مصرف مازوت در نیروگاه برای تولید برق است و اگر مدیریت مصرف را انجام دهیم، شاید بتوان مصرف سوخت نیروگاه را از مازوت به گاز تغییر داد و مشکل برطرف شود.

قاسم‌زاده خاطرنشان کرد: از مردم درخواست می‌شود سفرهای شهری خود را به حداقل برسانند، زیرا تنفس در این هوا عوارضی برای آنها خواهد داشت.

اعمال نظارت بیشتر بر موتورسواران از طریق دوربین

وی با بیان اینکه در پارک‌های عمومی سطح شهر و ناژوان موتورسواران حقوق مردم را رعایت نمی‌کنند، گفت: دو هفته گذشته به‌همراه پلیس راهور اصفهان جلسه‌ای در تهران با حضور سردار سیدکمال هادیان‌فر، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا داشتیم و مقرر شد اعمال نظارت بیشتر بر موتورسواران از طریق دوربین و شناسنامه‌دار کردن موتورسواران انجام شود.

شهردار اصفهان با بیان اینکه باید انتظامات شهرداری و پلیس راهور بر نقاط پرآسیب متمرکز شوند، افزود: طراحی ناژوان و جاده سلامت بر مبنای ایجاد مکانی برای پیاده‌روی و ورزش است، ازاین‌رو مدیریت ناژوان باید به‌صورت ویژه از ورود موتورسیکلت به این فضا جلوگیری کند.

وی تغییر تکنولوژی خودروهای رفت‌ و روب در شهر را از دیگر برنامه‌های شهرداری اصفهان دانست و گفت: تعداد کمی از خودروهای رفت‌وروب را با تکنولوژی جدید به‌صورت آزمایشی به شهر وارد کردیم که طراحی آنها از سوی شرکت‌های دانش‌بنیان انجام شده است. اگر آزمایش‌ها جواب دهد، ماشین‌آلات قدیمی جمع‌آوری می‌شود.

قاسم‌زاده با اشاره به مدیریت حمل‌ونقل برون‌شهری ابراز کرد: تغییر رویه‌ها در این حوزه واکنش مردم شهرهای اطراف را به‌همراه دارد، اما باید ایستگاه و پایانه‌های ترکیبی را در اطراف شهر فعال کنیم که در این راستا یک پایانه در خیابان جی ایجاد شده است، همچنین برای ایجاد پایانه‌های دیگر در اطراف شهر بررسی نقاط در دست انجام است.

ارسال مطلب به دیگران :
حراج %10+%25 جشنواره پاییزی نوین‌چرم در فروشگاه‌ها و فروشگاه اینترنتی

💡 مطالب پیشنهادی

مازوت سوزی

در سالهای ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ شاهین شهر، دولت آباد، خورزوق و خمینی شهر از مازوت سوزی صدمات شدید دیدند

نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: در حال حاضر مشعل‌های مازوت‌سوز نیروگاه شهید منتظری پلمب است و ادامه این روند مطالبه همه ما از مسئولان ملی و وزارت‌خانه‌های مربوطه است. | دومرتبه شکسته شدن پلمب در سال 1400 و 1401 و مازوت سوزی در برخی مشعل ها ، آسیب و صدمات زیادی به شاهین شهر ، دولت آباد، خورزوق و خمینی شهر وارد نمود. دادستان، رئیس محیط زیست استان و استاندار اصفهان باید پای کار بایستند تا به هیچ عنوان پلمب این مشعل‌ها شکسته نشود و سوخت نیروگاه به‌صورت گازسوز تأمین شود. ادامه این خبر را در لینک زیر بخوانید ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *