تبلیغ کارآمد و پربازده در وب سایت 09359510230

نقشه فرهنگی اجتماعی شاهین شهر اصفهان تدوین می‌شود.

شهردار شاهین شهر از آغاز به کار تدوین نقشه فرهنگی اجتماعی محلات شاهین شهر اصفهان، خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری شاهین شهری از سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری شاهین شهر، سعید ابریشمی راد در آیین آغاز به کار تدوین نقشه فرهنگی اجتماعی محلات شاهین شهر که با حضور برخی از اعضای شورای اسلامی شاهین شهر ، مدیران دستگاه های اجرایی، اساتید دانشگاه ها و معاونان و رؤسای سازمان‌ها و مدیران نواحی ۶ گانه شهرداری در تالار شیخ بهایی برگزار شد، با تاکید بر لزوم تدوین این نقشه برای ایجاد همگرایی و هم افزایی منسجم و هدفمند در حوزه فرهنگ، اظهار کرد: مباحث فرهنگی ریشه در آداب، رسوم، عقاید و باورهای بشر دارد، در همین راستا فعالیت موثر و بهینه در حوزه فرهنگ باید بر اساس شناسایی نیازها ضرورت ها و خواسته های عمومی جامعه باشد.

آغاز به کار تدوین نقشه فرهنگی اجتماعی محلات شاهین شهر | پایگاه خبری شاهین شهری

وی با بیان اینکه فرهنگ همان بروز رفتار اجتماعی است، افزود: ارتقا فرهنگی در گرو بهبود رفتار اجتماعی و اخلاق عمومی است، بر همین اساس در تدوین نقشه فرهنگی اجتماعی محلات شاهین شهر، شناسایی و ریشه یابی مسائل و مشکلات و نیز ارائه راهکارهای علمی و عملی برای عبور از آن ها حائز اهمیت است.

شهردار شاهین شهر با اشاره به ظرفیت اجتماعی متفاوت شاهین شهر با دیگر شهرها، ادامه داد: مرکز پژوهش ها و مطالعات سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی یکی از گذرگاه های اساسی برای ریشه یابی آسیب های اجتماعی و ارائه راه حل های متناسب آن هاست، زیرا این مرکز می تواند با تدبیر و همکاری، استفاده بهینه و متناسب از منابع اندک را برای تحقق اهداف متعالی میسر سازد.

ابریشمی راد با بیان اینکه تدوین نقشه فرهنگی اجتماعی محلات شاهین شهر یک کار پژوهشی اجتماعی در مقیاس ۱۵ محله و ۶ ناحیه شهری است، تصریح کرد: در این پژوهش فرهنگی اجتماعی به مواردی نظیر تعریف و تدوین الگوهای تحقق پذیر و مناسب برای شهر، ترسیم نقشه فرهنگی اجتماعی ورزشی و تفریحی محلات شاهین شهر، تدوین نقشه هنجارها و ناهنجاری های اجتماعی و فرهنگی محلات، ارائه مکانیسم ترویج و اشاعه هنجارها، تنظیم پیشنهاد ساختار مناسب برای تغییر هنجارها و ارائه راهکار متناسب برای تثبیت هنجارهای پیشنهادی و … توجه می‌شود.

آغاز به کار تدوین نقشه فرهنگی اجتماعی محلات شاهین شهر | پایگاه خبری شاهین شهری

انتخابات شهربانوان محله گلدیس شاهین شهر اصفهان برگزار گردید

بانوان محلات شاهین شهر، شهردار محله‌ها می‌شوند

ارسال با:
خرید با تخفیف از بهترین رستوران های اصفهان

💡 مطالب پیشنهادی

پیاده روی شاهین شهری ها در اربعین 1402 | گزارش تصویری

پیاده روی شاهین شهری ها در اربعین ۱۴۰۲ | گزارش تصویری

این مراسم روز چهارشنبه پانزدهم شهریورماه ۱۴۰۲ ه.ش. مصادف با اربعین حسینی (ع) ، ساعت ۸ صبح با تجمع در پارک انقلاب (بانک استان) ، در جوار مزار شهدای گمنام شاهین شهر و با قرائت زیارت عاشورا و زیارت آل یاسین آغاز و در ادامه ساعت ۹ صبح پیاده روی به سمت بهشت معصومه سلام الله علیها انجام شد. در طول مسیر عاشقان حضرت ابا عبدالله الحسین جهت خدمت رسانی با پخش نذورات ارادت خودت را نسبت به به زائرین قافله عشق آن حضرت ابراز نمودند و زائرین قافله عشق پس از حضور و گرامیداشت و ادای احترام به شهدای گرانقدر، در جوار گلستان شهدای شاهین شهر به عزاداری سالگرد چهلمین روز شهادت امام حسین (ع) و خاندان پاکش پرداخته و نماز جماعت ظهر و عصر روز اربعین را به اقامه "حجت الاسلام و المسلمین باقریان" امام جمعه شاهین شهر بجای آوردند. شایان ذکر است به منظور حال رفاه شهروندان اتوبوس هایی برای جابجایی به سمت پارک انقلاب در نقاط مختلف شهر به شرح ذیل تدارک دیده شده بود که پس از انجام مراسم نیز نسبت به بازگشت شرکت کنندگان اقدام نمودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *