اخبار ویژه

آخرین نوشته ها

تجلیل از پرستاران شاهین شهر به مناسبت روز پرستار | ۱۴۰۲

تقدیر از پرستاران شاهین شهر به مناسبت روز پرستار | 1402

◼ به گزارش پایگاه خبری شاهین شهری ، روز یکشنبه 28 آبان 1402 در سالروز ولادت فرخنده حضرت زینب(س)  به مناسبت روز پرستار، با حضور «حجت السلام و المسلمین باقریان» امام جمعه شاهین شهر، «سید محمد رضا کاظمی طبا» فرماندار شهرستان شاهین شهر و میمه، «ابریشمی راد» شهردار شاهین شهر ، رئیس و اعضای شورای اسلامی شاهین شهر و برخی مدیران ، از پرستاران بیمارستان گلدیس شاهین شهر تجلیل به عمل آمد.

ادامـه مــطلب ...

آمبولانس‌های شاهین شهر وضعیت اورژانسی پیدا کرده است.

◼ نریمان صادقی، مدیر اورژانس و فوریت‌های پزشکی شاهین شهر روز جمعه در نشست مشترک مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان شاهین شهر و میمه با حینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در شاهین‌شهر اظهار کرد: آمبولانس‌های شاهین شهر به علت فرسودگی و کمبود اعتبار نگهداری وضعیت اورژانسی پیدا کرده است. ◼ وی افزود : نیمی از ۱۴ خودرو اورژانس شاهین شهر با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت از کار افتاده محسوب می شوند و به تعمیرات اساسی نیاز دارد. | ایستگاه اورژانس شهر گز به توجه بیشتری نیاز دارد | احداث ایستگاه‌های اورژانس جدید در محله های پرجمعیت مسکن مهر و گلدیس الزامی است.

ادامـه مــطلب ...

برگزاری ویژه برنامه ” زنگ سلامت ” به مناسبت هفته فرهنگی شاهین شهر | ۱۴۰۲

برگزاری ویژه برنامه " زنگ سلامت " به مناسبت هفته فرهنگی شاهین شهر | 1402

◼ به گزارش پایگاه خبری شاهین شهری ، ویژه برنامه " زنگ سلامت " به همت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری شاهین شهر و با همکاری جمعیت هلال احمر و شبکه بهداشت شهرستان شاهین شهر و میمه ، به مناسبت هفته فرهنگی شاهین شهر ویژه برنامه سنگ سلامت در سومین روز این هفته 14 آبان 1402 در محل بوستان مادر این شهر با اعضاء جمعیت هلال احمر و کارشناسان بهداشت به همراه شهروندان ، برگزار و شرکت کنندگان علاوه بر پایش سلامت از آموزش ها و توصیه های لازم بهره‌مند شدند.

ادامـه مــطلب ...

نصب و راه اندازی ۴ دستگاه همودیالیز جدید در بیمارستان گلدیس شاهین شهر

نصب 4 دستگاه همودیالیز تولید داخل کشور در بیمارستان گلدیس شاهین شهر

صبح امروز  4 دستگاه همودیالیز تولید داخل کشور در بیمارستان گلدیس شاهین شهر، جهت افزایش امکانات و تسریع خدمت رسانی در بخش درمان به بیماران نصب و راه اندازی گردید.  به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شاهین شهری صبح روز سه شنبه ۱۷ مردادماه ۱۴۰۲ ، ۴ دستگاه همودیالیز مدل ATF1022 دریافتی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ، در بخش دیالیز بیمارستان گلدیس شاهین شهر ، جهت افزایش و توسعه امکانات فنی و دستگاهی بیمارستان و تسریع و افزایش خدمت رسانی به بیماران ، نصب و راه اندازی گردید. شایان ذکر است این دستگاه ها تولید شرکت آریا طب فیروز بوده و از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان دریافت و صبح امروز در بخش دیالیز بیمارستان گلدیس شاهین شهر راه اندازی گردید.

ادامـه مــطلب ...

الزام مدیران تبلیغات شهرستان شاهین شهر به استعلام تبلیغات پزشکی قبل از انتشار

به گزارش پایگاه خبری شاهین شهری از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهین شهر و میمه جلسه هماهنگی نظارت بر محتوای حوزه سلامت با حضور رئیس و اعضای هیات مدیره نظام پزشکی شهرستان به منظور نظارت بیشتر و دقیق تر بر محتوای تبلیغات پزشکی و حوزه سلامت در محل سالن جلسات اداره برگزار شد. رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهین شهر و میمه : تمام مدیران کانون های آگهی و تبلیغات ضرورت دارد با اهتمام جدی تر قوانین و مقررات حوزه سلامت ، به خصوص منع تبلیغ کالاهای آسیب رسان که به صورت مرتب ابلاغ می شود را در دستور کار این بخش قرار دهند. دادستان نظام پزشکی شهرستان شاهین شهر و میمه: کلیه مدیران آگهی و تبلیغات می بایست مطابق با فرم ارائه شده ، قبل از ثبت هرگونه سفارش تبلیغ حوزه پزشکی ، استعلام محتوای پزشکی را درخواست نمایند و یا از طریق نظام پزشکی شهرستان پیگیری لازم را انجام دهند.

ادامـه مــطلب ...

انجام بیش از ۲۴ هزار مورد تست سل و بروسلوز در گاوداری های شهرستان شاهین شهر و میمه

انجام بیش از ۲۴ هزار مورد تست سل و بروسلوز در گاوداری های شهرستان شاهین شهر و میمه

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان شاهین شهر و میمه از بیش از ۱۶ هزار تست سل، بیش از ۷ هزار تست بروسلوز و همچنین واکسیناسیون بیش از ۱۹ هزار راس دام سبک و ۲ هزار راس دام سنگین علیه بیماری بروسلوز از ابتدای سال 1401 تا کنون خبر داد. وی ادامه داد: این بیماری ها در دام هیچ گونه درمانی ندارند بنابراین رویکرد دامپزشکی در خصوص پیشگیری و مقابله با بیماری سل انجام تست های غربالگری و حذف دام های آلوده از گله، و در مورد بیماری بروسلوز (تب مالت) در مرحله اول واکسیناسیون دام ها و در صورت ابتلا، حذف آن ها از گله می باشد. رییس شبکه دامپزشکی شهرستان شاهین شهر و میمه در پایان از تولید کنندگان و شهروندان خواست به منظور پیشگیری از ابتلا به این بیماری ها، ضمن رعایت اصول بهداشتی در مواجهه با دام، از مصرف لبنیات غیر پاستوریزه و مشکوک خودداری نموده و گوشت مصرفی خود را از مراکز معتبر تحت نظارت دامپزشکی تهیه نمایند.

ادامـه مــطلب ...

دوره آموزشی مبارزه با تب کریمه کنگو در سه روستای شهرستان شاهین شهر برگزار شد

دوره آموزشی مبارزه با تب کریمه کنگو در سه روستای شهرستان شاهین شهر برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری شاهین شهری از شبکه دامپزشکی شهرستان شاهین شهر و میمه، دکتر علیرضا لارابی | ریاست شبکه دامپزشکی شهرستان شاهین شهر و میمه گفت: با توجه به آغاز فصل گرما و ازدیاد جمعیت کنه های ناقل بیماری های مشترک بین انسان و دام، از جمله بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو، کلاس آموزشی و ترویجی با هدف آشنایی دامداران با علائم، راه های انتقال و روش های پیشگیری از این بیماری با همکاری شبکه بهداشت و درمان در سه روستای موته، سه و جهاد آباد از توابع شهرستان شاهین شهر و میمه برگزار گردید. وی در پایان گفت: درحاشیه این کلاس آموزشی خدماتی از قبیل سمپاشی رایگان دام ها و اماکن دامی با هدف مقابله با جمعیت کنه های ناقل بیماری و با همکاری دهیاری‌ها و شوراهای اسلامی سه روستای مذکور ارائه گردید.

ادامـه مــطلب ...

همایش پیاده روی هفته سلامت در شاهین شهر

همایش پیاده روی به مناسبت هفته سلامت در شاهین شهر

سلامتی را قدم بزن | همایش پیاده روی به مناسبت هفته بهداشت در شاهین شهر برگزار شد ✳ به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شاهین شهری از اداره ورزش و جوانان شهرستان شاهین شهرو میمه روز پنجشنبه ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲همایش پیاده روی به مناسبت هفته بهداشت با شعار «سلامتی را قدم بزن » در شاهین شهر برگزار شد ✳ این همایش با همکاری اداره ورزش و جوانان ، شبکه بهداشت و درمان و جمعیت هلال احمر شهرستان شاهین‌شهر و میمه و همچنین سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری شاهین شهر و با حضور فرماندار شهرستان ، مسوولین ادارات ، ورزشکاران ‌، هیئت‌ها و انجمن‌های ورزشی و داوطلبان هلال احمر برگزار گردید. ❇ در پایان این همایش سلامتی؛ از ریاست و داوطلبان جمعیت هلال احمر شهرستان تقدیر به عمل آمد و به مناسبت روز هلال احمر به قید قرعه به ۱۰ نفر از شرکت کنندگان نیز جوایز نقدی اهداء شد.

ادامـه مــطلب ...