آخرین نوشته ها

نصب و راه اندازی ۴ دستگاه همودیالیز جدید در بیمارستان گلدیس شاهین شهر

نصب 4 دستگاه همودیالیز تولید داخل کشور در بیمارستان گلدیس شاهین شهر

صبح امروز  4 دستگاه همودیالیز تولید داخل کشور در بیمارستان گلدیس شاهین شهر، جهت افزایش امکانات و تسریع خدمت رسانی در بخش درمان به بیماران نصب و راه اندازی گردید.  به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شاهین شهری صبح روز سه شنبه ۱۷ مردادماه ۱۴۰۲ ، ۴ دستگاه همودیالیز مدل ATF1022 دریافتی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ، در بخش دیالیز بیمارستان گلدیس شاهین شهر ، جهت افزایش و توسعه امکانات فنی و دستگاهی بیمارستان و تسریع و افزایش خدمت رسانی به بیماران ، نصب و راه اندازی گردید. شایان ذکر است این دستگاه ها تولید شرکت آریا طب فیروز بوده و از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان دریافت و صبح امروز در بخش دیالیز بیمارستان گلدیس شاهین شهر راه اندازی گردید.

متن کامل را ببینید

الزام مدیران تبلیغات شهرستان شاهین شهر به استعلام تبلیغات پزشکی قبل از انتشار

به گزارش پایگاه خبری شاهین شهری از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهین شهر و میمه جلسه هماهنگی نظارت بر محتوای حوزه سلامت با حضور رئیس و اعضای هیات مدیره نظام پزشکی شهرستان به منظور نظارت بیشتر و دقیق تر بر محتوای تبلیغات پزشکی و حوزه سلامت در محل سالن جلسات اداره برگزار شد. رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهین شهر و میمه : تمام مدیران کانون های آگهی و تبلیغات ضرورت دارد با اهتمام جدی تر قوانین و مقررات حوزه سلامت ، به خصوص منع تبلیغ کالاهای آسیب رسان که به صورت مرتب ابلاغ می شود را در دستور کار این بخش قرار دهند. دادستان نظام پزشکی شهرستان شاهین شهر و میمه: کلیه مدیران آگهی و تبلیغات می بایست مطابق با فرم ارائه شده ، قبل از ثبت هرگونه سفارش تبلیغ حوزه پزشکی ، استعلام محتوای پزشکی را درخواست نمایند و یا از طریق نظام پزشکی شهرستان پیگیری لازم را انجام دهند.

متن کامل را ببینید

انجام بیش از ۲۴ هزار مورد تست سل و بروسلوز در گاوداری های شهرستان شاهین شهر و میمه

انجام بیش از ۲۴ هزار مورد تست سل و بروسلوز در گاوداری های شهرستان شاهین شهر و میمه

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان شاهین شهر و میمه از بیش از ۱۶ هزار تست سل، بیش از ۷ هزار تست بروسلوز و همچنین واکسیناسیون بیش از ۱۹ هزار راس دام سبک و ۲ هزار راس دام سنگین علیه بیماری بروسلوز از ابتدای سال 1401 تا کنون خبر داد. وی ادامه داد: این بیماری ها در دام هیچ گونه درمانی ندارند بنابراین رویکرد دامپزشکی در خصوص پیشگیری و مقابله با بیماری سل انجام تست های غربالگری و حذف دام های آلوده از گله، و در مورد بیماری بروسلوز (تب مالت) در مرحله اول واکسیناسیون دام ها و در صورت ابتلا، حذف آن ها از گله می باشد. رییس شبکه دامپزشکی شهرستان شاهین شهر و میمه در پایان از تولید کنندگان و شهروندان خواست به منظور پیشگیری از ابتلا به این بیماری ها، ضمن رعایت اصول بهداشتی در مواجهه با دام، از مصرف لبنیات غیر پاستوریزه و مشکوک خودداری نموده و گوشت مصرفی خود را از مراکز معتبر تحت نظارت دامپزشکی تهیه نمایند.

متن کامل را ببینید

دوره آموزشی مبارزه با تب کریمه کنگو در سه روستای شهرستان شاهین شهر برگزار شد

دوره آموزشی مبارزه با تب کریمه کنگو در سه روستای شهرستان شاهین شهر برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری شاهین شهری از شبکه دامپزشکی شهرستان شاهین شهر و میمه، دکتر علیرضا لارابی | ریاست شبکه دامپزشکی شهرستان شاهین شهر و میمه گفت: با توجه به آغاز فصل گرما و ازدیاد جمعیت کنه های ناقل بیماری های مشترک بین انسان و دام، از جمله بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو، کلاس آموزشی و ترویجی با هدف آشنایی دامداران با علائم، راه های انتقال و روش های پیشگیری از این بیماری با همکاری شبکه بهداشت و درمان در سه روستای موته، سه و جهاد آباد از توابع شهرستان شاهین شهر و میمه برگزار گردید. وی در پایان گفت: درحاشیه این کلاس آموزشی خدماتی از قبیل سمپاشی رایگان دام ها و اماکن دامی با هدف مقابله با جمعیت کنه های ناقل بیماری و با همکاری دهیاری‌ها و شوراهای اسلامی سه روستای مذکور ارائه گردید.

متن کامل را ببینید

همایش پیاده روی هفته سلامت در شاهین شهر

همایش پیاده روی به مناسبت هفته سلامت در شاهین شهر

سلامتی را قدم بزن | همایش پیاده روی به مناسبت هفته بهداشت در شاهین شهر برگزار شد ✳ به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شاهین شهری از اداره ورزش و جوانان شهرستان شاهین شهرو میمه روز پنجشنبه ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲همایش پیاده روی به مناسبت هفته بهداشت با شعار «سلامتی را قدم بزن » در شاهین شهر برگزار شد ✳ این همایش با همکاری اداره ورزش و جوانان ، شبکه بهداشت و درمان و جمعیت هلال احمر شهرستان شاهین‌شهر و میمه و همچنین سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری شاهین شهر و با حضور فرماندار شهرستان ، مسوولین ادارات ، ورزشکاران ‌، هیئت‌ها و انجمن‌های ورزشی و داوطلبان هلال احمر برگزار گردید. ❇ در پایان این همایش سلامتی؛ از ریاست و داوطلبان جمعیت هلال احمر شهرستان تقدیر به عمل آمد و به مناسبت روز هلال احمر به قید قرعه به ۱۰ نفر از شرکت کنندگان نیز جوایز نقدی اهداء شد.

متن کامل را ببینید

اعزام تیم پزشکان جهادی به محله مسکن مهر شاهین شهر | به مناسبت دهه فجر ۱۴۰۱

اعزام تیم جهادی پزشکی به محله مسکن مهر شاهین شهر دهه فجر 1401

به مناسبت گرامیداشت دهه فجر تیم جهادی از پزشکان متخصص با استقرار در مرکز خدمات جامع سلامت مسکن مهر شاهین شهر اقدام به ویزیت و ارائه رایگان خدمات پزشکی و پیراپزشکی نمودند.

متن کامل را ببینید

نقش آفرینان اصلی در مهار کرونا مردم هستند!

جلسه ستاد پیشگیری کرونا در آستانه ورود به موج هفتم شیوع کرونا شاهین شهر

جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا با توجه به احتمال افزایش موارد بیماری کرونا در هفته‌های آینده در شهرستان شاهین شهر و میمه به منظور ایجاد هماهنگی و بررسی آمادگی شهرستان در مقابله با این بیماری تشکیل شد.

متن کامل را ببینید

ماجرای حمله تروریستی به حرم مطهر شاه چراغ (ع) و دستگیری عوامل آن

ماجرای حمله تروریستی به حرم مطهر شاه چراغ (ع) و دستگیری عوامل آن

دو تن از عاملان حمله تروریستی به حرم مطهر شاهچراغ (ع) و 6 نفر از عوامل پشتیبان این عملیات تروریستی تا کنون دستگیر شده اند | یک تن از عوامل حمله به هلاکت رسیده و همچنین 15 هموطن شهید و 21 نفر مجروح شده اند.

متن کامل را ببینید

۴ اطاق عمل در بیمارستان گلدیس شاهین شهر افتتاح شد

افتتاح 4 اتاق عمل در بیمارستان گلدیش شاهین شهر | توسعه بخش ICU و CCU بیمارستان گلدیس شاهین شهر

بخش جراحی بیمارستان گلدیس شاهین شهر با ۴ اطاق عمل و ۸ تخت جراحی به همراه تجهیزات بروز رسانی شده، در حضور مسئولین شهرستان و استان افتتاح گردید. | حاجی دلیگانی : مجموعه درمانی بیماران سرطانی در شاهین شهر در حال احداث است | کاظمی طبا : با راه اندازی بیمارستان 60 تخت شرکت نفت ، خدمت رسانی در بخش درمان به نحو بهتری انجام خواهد شد.

متن کامل را ببینید