رئیس شبکه بهداشت شهرستان شاهین شهر و میمه خبر داد:
افزایش ۱۰ برابری موارد ابتلا به کرونا | ممنوعیت فعالیت باشگاه‌های ورزشی و استخر‌های شاهین شهر

ارسال با:

ریاست شبکه بهداشت و درمان شهرستان شاهین شهر و میمه ضمن اعلام وضعیت نارنجی کرونایی در شاهین شهر به ، از افزایش ۱۰ برابری موارد ابتلا به کرونا در شهرستان خبر داد | مدارس ابتدایی شاهین‌شهر تا اطلاع ثانوی غیر حضوری  و مدارس متوسطه اول و دوم با نصف ظرفیت بصورت حضوری برگزار خواهد شد | فعالیت باشگاه‌های ورزشی و استخرها تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

دکتر پارسا در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری شهرستان شاهین شهر و میمه اظهار داشت آمار ابتلا به کرونا در هفته اول بهمن ماه سیر صعودی شدید داشته است و این سیر صعودی به موازات گسترش و همه گیری سویه اومیکرون کرونا در میان افراد جامعه و شروع موج ششم کرونا متناسب با متوسط آمار ابتلا در کشور می باشد و یکی از علل اصلی این سیر صعودی ابتلا به اومیکرون نیز می‌تواند عدم رعایت پروتکل های بهداشتی باشد.

دکتر پارسا ادامه داد: آمار بستری ناشی از ابتلا به کرونا در تمام استان های کشور بجز استان کوهگلویه و بویر احمد از دو هفته پیش تا کنون سیر صعودی داشته است و وضعیت شهر شاهین شهر در حال حاضر در وضعیت بحرانی نارنجی قرار گرفته است و با توجه به سیر صعودی ابتلا به ویروس کرونا در شهرستان به احتمال بسیار زیاد آمار بستری شدن ناشی از آن نیز با افزایش مواجه خواهد شد.

علی پارسا در ادامه تصریح کرد: گونه امیکرون کرونا قابلیت انتشار بالایی دارد به نحوی که تعداد مبتلایان به کرونا با افزایش ۱۰ برابری از ۷۸ نفر در دو هفته گذشته به ۷۴۴ نفر در این هفته رسیده است. همچنین، تعداد بستری‌ها نیز در بازه زمانی یک هفته‌ای با افزایش ۱۵ درصدی از ۲۰ نفر مبتلا به ۲۳ نفر افزایش یافته است.

ریاست شبکه بهداشت و درمان شهرستان شاهین شهر و میمه ضمن تصریح اینکه واکسیناسیون عمومی یکی از موثرترین راهها در جهت جلوگیری از شیوع کرونا است اعلام کرد در شهرستان بیش از ۹۹ درصد کارمندان ادارات، ۱۰۰ درصد پرسنل بانک‌ها، ۹۷ درصد شاغلین در صنایع و ۹۱ درصد شاغلین در صنوف خدماتی فنی و به طور کلی حدود ۸۷ شهروندان شاهین شهر  واکسن نوبت دوم را زده اند و از نظر تزریق نوبت دوم واکسن بخش میمه با حدود ۹۵ درصد افراد واکسن زده بالاترین سطح  دریافت دوز دوم واکسن را در میان تمامی شهرهای شهرستان دارد.

افزایش 10 برابری موارد ابتلا به کرونا در شهرستان شاهین شهر و میمه

دکتر پارسا همچنین موکداً توصیه نمود که شهروندان در همراهی با تلاش شبانه روزی کادر درمان و شبکه بهداشت و درمان ، با کاهش دورهمی ها و تجمعات ، حذف سفرهای غیر ضروری، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، ایجاد تهویه مناسب در مکان های بسته و سایر موارد مرتبط با جلوگیری از همه گیری در راستای پروتکل های بهداشتی در جلوگیری از روند صعودی به ابتلا به کرونا نقش مهمی را ایفا نمایند.

وی در ادامه توضیح داد که ، طبق بازدیدهای بعمل آمده و بررسی های انجام شده توسط کارشناسان شبکه بهداشت و درمان شهرستان شاهین شهر و میمه، در خصوص میزان رعایت موارد اصلی پروتکل های بهداشتی دو ماه اخیر، در ادارات و سازمان ها و همچنین صنایع و صنوف خدماتی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی شهرستان مشخص شد که کمترین میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در زمینه عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی و در درجه دوم زمینه استفاده شهروندان از ماسک می‌باشد که جا دارد مدیران و کارمندان ادارات مربوطه و صاحبان صنایع و صنوف و ارباب رجوعان محترم جهت مشارکت در جلوگیری از شیوع سریعتر کرونا نسبت به رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک در محیط کسب و کار، ادارات و اماکن عمومی، اهتمام ویژه‌ای به عمل آورند.

ریاست شبکه بهداشت و درمان شهرستان شاهین شهر و میمه همچنین اعلام نمود که  از میان دو مرکز تجمیعی ارائه واکسن شهرستان شاهین شهر و میمه، مرکز انقلاب نسبت به مرکز گز  آمار تزریق واکسن کرونا بیشتری در ده روز گذشته داشته است و در هر دوی این مراکز به ترتیب آمار تزریق دوز سوم  نسبت به دوز اول و دوز دوم بیشتر بوده است.

ریاست شبکه بهداشت و درمان شهرستان شاهین شهر و میمه

همچنین از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا کنون بیش از ۹۹% مادران باردار و ۴۲ روز پس از زایمان نوبت اول واکسن، حدود۸۵% از آنان نوبت دوم واکسن و حدود ۱۴% نوبت سوم واکسن را دریافت کرده اند.

افزایش 10 برابری موارد ابتلا به کرونا در شهرستان شاهین شهر و میمه

وی با بیان اینکه افراد واکسن نزده و کودکان بیشتر در معرض ابتلا به این سویه کرونا قرار دارند، ضمن اعلام وضعیت واکسیناسیون دانشآموزان و دانشجویان شهرستان، افزود: به منظور حفظ سلامت دانش‌آموزان ، تعطیلی مدارس ابتدایی شهرستان تا اطلاع ثانوی و برگزاری غیرحضوری کلاس‌های درس در این مقطع در کارگروه ستاد مقابله با کرونا شهرستان شاهین‌شهر و میمه مصوب شد. دوره‌های متوسطه اول و دوم نیز با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و شرایط ایمن بصورت حضوری برگزار خواهد شد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شاهین‌شهر و میمه، ادامه داد: در مدارس متوسطه اول و دوم نیز اگر در یک کلاس دو نفر یا بیشتر موارد ابتلا به کرونا شناسایی شد آن کلاس به مدت ١٠ روز غیر حضوری برگزار می‌شود و اگر در یک مدرسه دو کلاس درس بصورت غیرحضوری به آموزش پرداختند، کل مدرسه به مدت ١٠ روز غیر حضوری خواهد شد.

وی با اشاره به دهه فجر و برنامه‌های مناسبتی در این ایام، تصریح کرد: برگزاری هر گونه همایش و مراسم تا اطلاع ثانوی در شهرستان ممنوع خواهد بود و جشن‌های انقلاب و جشن ورزشکاران نیز با ۵۰ درصد ظرفیت و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.

پارسا با بیان اینکه کارگروه درمان ستاد کرونا در راستای آمادگی و هماهنگی سیستم درمان و بستری بیماران کرونایی در شهرستان تشکیل خواهد شد، خاطرنشان ‌کرد: فعالیت باشگاه‌های ورزشی و استخرها تا اطلاع ثانوی ممنوع است و در صورت عدم رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در ادارات، بانک‌ها و مراسم‌ها، مسئولان مراکز به مراجع قضایی ارجاع داده می‌شوند، همچنین اتحادیه‌های صنفی و بازرسان اتاق اصناف موظفند از صنوف تحت پوشش بازدید و با متخلفان بهداشتی برخورد و به پلمب محل اهتمام ورزند.

دکتر پارسا مراکز نمونه گیری تست covid-19 شهرستان شاهین شهر و میمه را به شرح زیر جهت اطلاع شهروندان یادآوری نمود:

مرکز بهداشت و درمان مخابرات:
نمونه گیری از کلیه افراد مشکوک و علامتدار و اطرافیان
تایم کاری: ۸ الی ۱۸
☎️ تلفن: ۴۵۲۲۳۲۲۹۲-۰۳۱

مرکز بهداشت و درمان میمه:
نمونه گیری از کلیه افراد مشکوک و علامتدار و اطرافیان
تایم کاری: ۸ الی ۱۴
☎️ تلفن: ۴۵۴۲۲۲۴۴-۰۳۱

ریاست شبکه بهداشت و درمان شاهین‌شهر و میمه همچنین مراکز تزریق واکسن کرونا در شهرستان را به شرح زیر جهت اطلاع شهروندان یادآوری نمود:

الف-  مرکز تجمیعی واکسیناسیون انقلاب شاهین شهر:
واکسن‌های موجود: کلیه واکسن های موجود در زنجیره واکسیناسیون (هر سه دوز)
ساعات کاری: ۸ الی ۲۰

ب- مرکز تجمیعی واکسیناسیون گز:
واکسن‌های موجود: کلیه واکسن های موجود در زنجیره واکسیناسیون (هر سه دوز)
ساعات کاری: ۸ الی ۱۴

ج- کلیه مراکز بهداشتی و درمانی و پایگاه های بهداشتی تحت پوشش:
واکسن‌های موجود: واکسن سینو فارم (هر سه دوز)
واکسن پاستوکوک پلاس (البته تزریق این واکسن منوط به حضور ده تقاضا‌مند است)
ساعات کاری: ۸ الی ۱۳

در پایان رئیس شبکه بهداشت و درمان شاهین‌ شهر و میمه با تاکید بر تزریق دوز سوم کرونا برای شهروندان افزود: راهکار موثر مقابله با سویه اُمیکرون کرونا در شرایط فعلی، علاوه بر تزریق دوز سوم واکسن، رعایت حداکثری شیوه‌نامه‌های بهداشتی، پرهیز از تجمعات و دورهمی‌ها است.

دیدگاه خودتان را در خصوص این مطلب در بخش پایین این صفحه ( قسمت دیدگاه ) با سایر بازدیدکنندگان به اشتراک بگذارید …

۱۴۰۰/۱۱/۱۴
شاهین شهری
پایگاه خبری شهرستان شاهین شهر و میمه
کار گروه سلامت و بهداشت

جدیدترین و کامل ترین اخبار شهرستان شاهین شهر و میمه را در رسانه خبری، فرهنگی و اجتماعی شاهین شهری بخوانید

وب سایت خبری شاهین شهر
www.shahinshahri.ir

کانال خبری شاهین شهر (اینستاگرام شاهین شهر)
به اجتماع بزرگ مجازی شاهین شهری ها در اینستاگرام بپیوندید:

@shahinshahri.ir

ارسال با:
کلاسی نو در حقیقت اولین آموزشگاه کنکور ایران است که تمامی برنامه ها و کلاس های آن، به صورت زنده و آنلاین برای دانش آموزان در سراسر کشور برگزار می شود.

💡 مطالب پیشنهادی

بهره برداری از ساختمان جدید شبکه بهداشت شاهین شهر | SHINNA

بهره برداری از ساختمان جدید شبکه بهداشت شاهین شهر و میمه

ساختمان جدید ستاد شبکه بهداشت و درمان شهرستان شاهین شهر و میمه با نظارت وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *